Skocz do zawartości

Astra-pomoc w odczytaniu błędów


Gość matjaca

Rekomendowane odpowiedzi

Gość asterix27

Witam ponownie autko już działa jest ok tylko pojawia mnie się jeden błąd, 1571 czyli coś z instalacją elektryczną hamulców i pytanie czy to ma związek z... Jak odpalam samochód, czyli włączam zapłon zapalają się wszystkie kontrolki, po chwili gasną te, co mają gasnąć ,oprócz samochodu z kluczykiem, bo jest błąd, w czasie uruchamianiu silnika zapala się na chwilę kontrolka ABS i za chwile gaśnie czy to ma związek z błędem 1571???

Automat stopu do wymiany, lub gdzieś przy nim kabelki nie stykają (bądź są zaśniedziałe). Tak, może mieć to związek z zapalającą się kontrolką ABS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki asterix27 i kicaj rozebrałem dzisiaj automat stopu, troszkę poczyściłem styki i teraz zobaczę, tam jest tylko dławik i kondensator sprawdziłem miernikiem było ok , jeżeli jakiś czas wytrzyma to będzię to ale kontrolka ABS nadal chwilkę się pali po odpaleniu jakieś 3 s. a potem ,chyba że by to była wina słabego akumulatora,choć wydaje się że dobrze kręci, ale dam znać .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po wyczyszczeniu styków w automacie stopu jest tak, po przejechaniu ok 25 km, kontrolka ABS nie zapala się w czasie uruchamiania silnika,oraz kontrolka samochodu z kluczykiem też nie zapala sie podczas jazdy , ale rano lub jak auto ostygnie jest tak jak przedtem ,ale sprawdzałem miernikiem przejścia i kondensator w automacie stopu i było ok więdz nie rozumiem tego zjawiska, może ktoś ma rozwiązanie na ten przypadek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asterix27

Czy skasowałeś błąd ? Teoretycznie sam powinien skasować się po pewnym czasie, ale to chyba 20 cykli odpaleń i też nie jest pewne. Czy są jeszcze jakieś błędy ? (sprawdź ponownie). Metodą "migającej kontrolki" nie odczytasz niestety błędów w układzie ABS a być może tam też jest jakiś jest zapisany. Tylko podpięcie pod kompa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą byłem sprawdzić czy coś się zmieniło w aucie, po pierwszym odpaleniu kontrolka ABS nie zapaliła się, ale za drugim razem znów się zapaliła na 3s i zgasła. Błąd kasowałem na komputerze, był tylko jeden 1571, teraz pewnie znów się pojawi jak zapali się lampka samochodu z kluczykiem, choć nie zawsze się zapala, dzisiaj czyściłem też styki na kostce przy pompie ABS-u, może to jest automat stopu, ale chcę być pewny, bo, po co nowe koszty, choć to nie wielka suma, ale zawsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka ABS nie zapaliła się, ale za drugim razem znów się zapaliła na 3s i zgasła.

to moze swidczyc o slabym akku, sprawdz go ewentualnie podladuj...

Witam ponownie akumulator naładowany a kontrolka ABS-u zapala się, kiedy chce (podczas odpalania) już tak sobie myślę czy to może coś w stacyjce, kontrolka samoch.z kluczykiem zapala się raz szybciej a raz po przejechaniu ok 35 km, chyba pozostało mi wymienić automat stopu, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy, dzieki za wskazówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności