Skocz do zawartości

problem z Astrą H 1.6 TWINPORT


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.posiadam astrę H 2006rok 1.6 twinport,pali mi się kontrolka samochód z kluczykiem,w serwisie zdiagnozowali to jako błąd P1113 za niskie napięcie na port[kolektor ssący z czujnikiem]skasowali błąd miało pomóc jeżeli nie,do wymiany kolektor z czujnikiem no i nie pomogło,koszt 2100zł ręce opadają,zauważyłem jedną rzecz,będąc dwa razy na myjni po wyjechaniu kontrolka nie zapaliła się po całodniowej jeździe po wielokrotnym uruchamianiu i gaszeniu auta,i nie wiem co z tym zrobić.Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Witek1952

Witam serdecznie. Sam to sobie zrobisz. Jak otworzysz maskę po lewej stronie ( od Twojej strony) silnika ok. 20 cm od góry masz taką plastykową dźwigienkę , która steruje tą dodatkową przepustnicą w kolektorze dolotowym. Rozruszaj ją. Możesz potraktować WD lub czymś podobnym. Mamy w w pracy sporo tych aut i w żadnym nie wymienialiśmy kolektora. Zauważyłem, że ten błąd potrafi wyskoczyć przy słabym akumulatorze. Może to się wiązać z wolną jazdą po krętych osiedlowych uliczkach z powodu elektrycznego wspomagania kierownicy. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Przemo6435

Witam

Od jakiegoś czasu mnie też się pojawiał ten błąd ale było coś w tym dziwnego

Na zimnym silniku po przejechaniu kilometra włączał się po zagrzaniu wystarczył zgasić i ponownie zapalić lampka gasła po przejechaniu kolejnych 60-70 km znowu się zapalała i sytuacja z zapalanie i gaszeniem znowu się powtażała

 

Wczoraj wymieniałem rozrząd u siebie i poprosiłem o zczytanie błedu przy odbiorze samochodu powiedzieli że komp nie ma błędu

Zabrałem samochód i już wracałem kiedy lampka się się zaświeciła więc zawróciłem do serwisu (nie gasiłem żeby błąd nie zniknął) zczytaliśmy błąd p1113

 

Ale nie o to mi chodzi Witek poradził co z tym fantem zrobić

 

Mam pytanie dotyczące kompa czy jak się pojawia błąd jest on zapisywany i można go zczytać mimo że chech engine się nie świeci czy tylko jak jest podświetlony

 

Czy check engine co jakiś czas przypomina o błędzie nie wykasowany czy nie

 

Jestem totalnym laikiem w tej materi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asterix27

Można go odczytać nawet jak check engine się nie świeci, jest on zapisany w pamięci kompa. Gdy błąd jest zapisany w pamięci, check engine będzie o nim przypominał co jakiś czas lub też będzie świecił na stałe. Jeżeli tylko wykasujesz błąd a nie wyeliminujesz jego przyczyny, wkrótce pojawi się ponownie (chyba że jest to usterka która już została usunięta a w pamięci jeszcze pozostał nie wykasowany błąd z nią związany).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemo6435

Pytam dlatego że w serwisie powiedzieli że błedu nie było dopiero jak zawróciłem po zaświeceniu lamki dało radę zczytać

 

czyli krótko mówiąc komp mimo że błąd może nie występować będzie co jakiś czas przypominał

 

elektryk niew wiem czy się nie zanał czy poprostu okłamał (z tym się trochę pogubiłem)

 

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asterix27

Trudno powiedzieć. Może go wykasowali przypadkiem (np. odpięli aku jak Ci rozrząd robili) a jak wyjechałeś pojawił się ponownie, czyli świadczy to o tym że usterka nadal występuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemo6435

jeszcze jedno ten elektryk powiedział że mogą to być styki do przeczyszczenia albo wymiana czyjnika

 

Czy to taki czujnik

 

http://www.pompapaliwa.pl/?395,czujnik-cisnienia-w-kolektorze-ssacym-map-sensor-opel-astra-g-astra-h-corsa-c-meriva.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość marcin1180

Witam,

jestem tutaj nowy. Użytkuję dwie astry. Jedna benzyna druga diesel. W 1,6 twinport

właśnie zapala mi się kontrolka gdy silnik zimny i próbuję zlokalizować dźwigienkę.

Proszę o dokładny namiar która to bo nie widzę jej jakoś specjalnie pod klapą.

pozdrawiam,Witek1952,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Witek1952

Widocznie ten elektryk nie wie co mówi. Początkowo jak nigdzie nie mogłem znaleźć informacji podmieniałem ten czujnik ale on do napięcia portu nic nie ma. Z błędami też mija się z prawdą. Nawet jak lampka się nie świeci błąd będzie w kompie. Kasuje się dopiero po iluś tam uruchomieniach gdy została usunięta przyczyna. Ilośc uruchomień do skasowania zależy od tego jak ważny był błąd. Dźwigienkę musisz namacać ręką. Jest biała plastykowa i jakieś 15 cm długa. Naciągnij ją i gwałtownie puść i tak kilka razy. Pomaga. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności