Skocz do zawartości

problem z Astrą H 1.6 TWINPORT


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanko.Odłączyłem wtyczkę od zaworu egr po rozgrzaniu silnika i po przejażdżce stwierdzam że nie ma szarpania jakie było dotychczas przy 1200 i 1950 rpm za co w sumie winiłem klapy wirowe(przesunąłem nastawnik jak powyżej,ale szarpanie było nadal ,po paru tysiącach kontrolka silnika zgasła ale po następnym tysiącu zaświeciła się).I co teraz?Odkręcić zawór i spróbować przeczyścić jeśli w ogóle jest tam coś do czyszczenia,czy wymienić zawór na nowy?Chyba że faktycznie spróbować wyczyścić obecny i wrócić z nastawnikiem klap na pierwotne miejsce,bo auto stało się trochę mułowate,powyżej 2000 dopiero coś się dzieje.Czy też można jeździć z odłączonym zaworem egr?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może wróć nastawnikiem do ustawienia fabrycznego, wyczyść EGR (wcześniej zrób programem test EGR) i z wyczyszczonym EGR próbuj znaleźć inne położenie czujnika.

A tak w ogóle to odczytaj dokładnie porządnym programem błędy parametry pracy silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wróć nastawnikiem do ustawienia fabrycznego, wyczyść EGR (wcześniej zrób programem test EGR) i z wyczyszczonym EGR próbuj znaleźć inne położenie czujnika.

A tak w ogóle to odczytaj dokładnie porządnym programem błędy parametry pracy silnika.

OK,tylko czy muszę jechać z tym na komputer czy sam coś znajdę,ale raczej mniej diagnostycznego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie moje posty w dziale Opcom.

Tam dokładnie wyjaśniłem czego ja używam i co u mnie się sprawdziło w podglądzie parametrów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość rysiekz16xep

Witam wszystkich serdecznie.



Przekopałem internet i znalazłem odpowiedź tylko na część moich problemów z astra h z16xep.



Kilka dni temu stałem się szczęśliwym albo nie posiadaczem Astry. Wszystko było fajnie ale po przejechaniu około 500km auto zaczęło się dusić i chodzić jakby na 3 cylindry. Dojechałem do domu 3km, zostawiłem auto na noc, rano po odpaleniu było już ok ale pojechałem do warsztatu sprawdzić co i jak. Diagnostyka komputerowa wykazała kilka błędów dotyczących wypadania zapłonu na 1,2,3 i 4 cylindrze, losowego wypadania zapłonu na wszystkich cylindrach oraz p1112 zawór dezaktywacji portu-przerwa w obwodzie. Wszystkie błędy oprócz p1112 się skasowały. Przekopałem internet i widzę, ze problem z twinportem jest znany ale nigdzie nie jest powiązany z wypadaniem zapłonu. Czy ktoś z was miał może podobny problem do mojego i rozwiązał go w rozsądnej cenie. Dodam tylko ze wszystkie wtyczki są podpięte a cewka zapłonowa jest nowa. Po kasowaniu błędów auto przejechało około 100km w kilka dni i problem wypadania zapłonów znów wrócił i tak jak wcześnie po postoju przez noc gdy odpaliłem auto pracowało już normalnie ale obawiam się, że za jakiś czas będę miał kolejną niespodziankę związaną z wypadaniem zapłonu i chciałbym temu zapobiec.



Z góry dziękuje za wszystkie porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mogą wypadać jako skutek P1112.

Zostaje ci zająć sie tym błędem.

Ja bym brał kolektor na stół.

Ale wcześniej pomiar wiązki elementu wykonawczego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Ardzio05

Witam. Od paru miesiecy mam problem z błędem 111306. Wymienilem niedawno czujnik. 3 dni bez błędu no i dziś pojawił się ten nieszczęsny błąd :/ Chyba bedzie trzeba kolektor wymienić. Ogólnie to gdy się rozgrzeje samochod i wlaczy się jeszcze raz silnik to błąd znika. Dopiero jak postoi dlugo to znowu się zapala :/ czy problemem może być wilgoć na stykach ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rysiekz16xep

Ja w swojej Astrze rozebrałem kolektor ssący wyczyściłem dokładnie i na nowo wkleiłem blachę która jest wewnątrz oraz wyczyściłem kanaliki od EGR i delikatnie przesunąłem potencjometr od położenia klap. Jak narazie przejechałem 5000km i wszystko działa super.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności