Skocz do zawartości

Wymiana tranzystora pompy VP44 problemy i uwagi


Gość MBquart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak obiecałem wklejam całą moją historie odnośnie tranzystora i pompy w traktorku zwanym opel astra. Bardzo przepraszam Admina że temat mój nie jest kontynuacją tematu już istniejącego lecz mam wrażenie że ilość postów jaka jest w nim wręcz odstrasza niektórych czytelników a zarazem jest dowodem na wielkie zainteresowanie tematem.

 

Na początku zamieszczam kilka cennych linków wartych zerknięcia bo wnoszą dość dużo w temacie.

 

Ciekawe wypowiedzi z zagranicy na temat vp44.

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/36272-n16-pompa-wtryskowa-vp44-informacje-dla-posiadaczy-22-d/

 

 

Wykres firmy BOSCH pokazujący zużycie pompy w zależności od składu chemicznego ropy.

 

http://www.arb.ca.go...022003bosch.pdf

 

 

Filmik pokazujący sposób oddzielenia sterownika od pompy.

 

 

 

Filmik chyba najcenniejszy bo pokazuje sposób wymiany tranzystora.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z nich lub z opoczna.

Teraz zbieram fundusze bo to się zrobiła kosztowna sprawa.

Dla zainteresowanych podam.

Żychlin - GAZMOT

899-sterownik naprawa i regeneracja mechaniczna.

1300 - wymiana sterownika i regeneracja mechaniczna.

 

Opoczno pozwole sobie podać tel do zakładu.500 50 30 62 ponoć dobry.

1100 - sterownik ,nie naprawiają tylko wymiana na nowy.

600 - wsadzenie pompy na stolik i testy reg. itp

100- wymiana uszczelek pompy

Dopiero wtedy diagnoza co jeszcze do wymiany.Mnie mówiono że koszt oscyluje między 2000 - 2500 i wymontowanie .

Dlatego Żychlin jest tańszy - lecz czy lepszy....

 

[ Dodano: Pią Kwi 02, 2010 17:36 ]

Jak znajdę coś ciekawego to jeszcze zamieszcze niech będzie to min.wiedzy dla każdego kto chce coś wiedzieć na temat vp44 - lub mieć jeszcze bardziej namieszane w głowie od różnych wypowiedzi.

 

dodgeram.org/tech/dsl/ISB/vp44_reliability.html

 

cenna strona wejdzcie na diagnostic help jest tam opisana większośc spotkanych usterek świadczących o vp44

 

www.bluechipdiesel.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie piszecie tu o naprawie sterownika( o wymianie tranzystora) i muszę stwierdzić, że to chyba najlepszy opis jaki widziałem jak na razie. Mam problem ale trochę inny niż tranzystor... Moja pompa działa ale urwał się kabelek od czujnika zaraz przy wejściu do sterownika jeden z tych czterech na szczęście od góry i tak na żywioł poszedłem i w jego miejsce wkręciłem bardzo małego wkręta z dolutowanym drucikiem ale wiem, że za długo to nie wytrzyma. Napiszcie proszę czy do tych kabelków można się dostać i zamontować od nowa bo zwiedziłem już kilka "AUTORYZOWANYCH SERWISÓW BOSCHA" w Poznaniu i w każdym twierdzą, że trzeba wymieniać sterownik cały. W jednym z tych serwisów facet nawet zaczął mi ubliżać, że jak tak można robić i zaczął prawić o polskich realiach, że takie rzeczy to się wymienia a nie naprawia! Czy to prawda? Posiadam Astrę G 1,7 DTL gdyby ktoś był chętny udzielić jakiejś rady mogę zrobić zdjęcie ale myślę, że wiadomo o które 4 kabelki chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość MBquart

Witam.

Autko sprawne.

Wszystko ok.

 

Cała operacja kosztowała 1400 zł firma GAZMOT

 

Tłoczek był tak zatarty że żadna wymiana tranzystora nic by nie dała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności