Skocz do zawartości

Meriva 2003 1.6 16v gaśnie podczas jazdy.


Gość mariusz1983

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariusz1983

Potrzebuje pomocy w sprawie merivy podczas jazdy

silnik wyłącza się przy nagrzanym silniku

po jakiś 25 km jazdy spadają obroty na luzie i silnik staje. Może ktoś się z tym spotkał.A po podłączeniu do kompa nie ma żadnych błędów.Pomocy

 

 

 

Zmieniłem tytuł na odpowiedni. Kacper.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

miałem podobnie ,to był zawór EGR Najpierw czyszczenie - Pomogło na jakieś 5 tyś. km. a potem kupiłem podkładkę, a właściwie zaślepkę i jest ok

 

Poprawiłem temat "regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek Sikorski

Koledzy pomozcie Jakies 2 tygodnie temu zaczela szarpac i gasnac po przejechaniu - ok 20-25 km.

Bylem na diagnozie 2 razy i nic nie wyszlo. Nie zapala sie zadna kontrolka.

Ostatnio obroty falowaly zaraz po odpaleniu ale teraz jest ok pracuje normalnie.

Sprawdzilem:

filtr powietrza-ok

pompa paliwa-ok (jest cisnienie)

cewka zaplonowa-ok

swiece-ok

sondy lambda pracowaly ok podczas odczytu z komputera.

Pozniej kiedy obroty zaczely falowac to 2-ga sonda za katalizatorem pokazywala dziwne odczyty- za uboga albo za bogata mieszanka.

Kolega zasugerowal mi ze komputer, sterownik jest popsuty.

Prosze o rady i pomoc.

Co to moze byc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, komputer to albo działa lub nie. Zresztą były by jakieś błędy w pamięci ECU.

Piszesz że posprawdzałeś to i owo ale sprawdź (wymień) jeszcze filtr paliwa. Może go gdzieś przytyka chwilowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość lukmarina

Moja Meriva gaśnie po około 12 km na luzie gdy dojezdzam do skrzyzowania. Potem jest problem z odpaleniem. Pomaga tylko gaz do dechy podczas odpalania. Lub trzeba odczekać jak ostygnie. Brak błędów na komputerze samochodu. Wymienilam już cewke, świece, czujnik wału i nic nie pomogło. Czy udało sie Panu rozwiązać problem? Co pomogło?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Meriva gaśnie po około 12 km na luzie gdy dojezdzam do skrzyzowania. Potem jest problem z odpaleniem. Pomaga tylko gaz do dechy podczas odpalania. Lub trzeba odczekać jak ostygnie. Brak błędów na komputerze samochodu. Wymienilam już cewke, świece, czujnik wału i nic nie pomogło. Czy udało sie Panu rozwiązać problem? Co pomogło?

Po 12 km rozumiem że masz już ją na LPG.Jeżeli dobrze rozumuję to masz problem z gazem.Przy gaszeniu się auta może dochodzić do zalewania świec i dla tego może być problem z odpalaniem.Kłania się w takim przypadku konkretny gazownik.

 

Do Jacek Sikorski i mariusz 1983 mam pytanie.Login znamy a co dalej.Jakie auto? Na LPG czy nie? Uważasz że trafiłeś do wróżek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukmarina

Dziś byliśmy u 2 diagnostów (jeden jest też gazownikiem innym niż Panowie którzy gaz zakładali). Na komputerze żadnych błędów nie wykazało. Mieszanka gazowa jest bardzo poprawna a instalacji gazowa ok. Zresztą, jeszcze na gwarancji, na wszelki wypadek, została prawie cała podmieniona przez miłych panów gazowników (wtryski, reduktor, sterownik). Dziękuję za zainteresowanie. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaki efekt.Jest poprawa czy nie?Przestał gasnąć?


 

 

Zresztą, jeszcze na gwarancji, na wszelki wypadek, została prawie cała podmieniona przez miłych panów gazowników (wtryski, reduktor, sterownik)

 

No to masz po gwarancji skoro inny gazownik montował a inny pozmieniał wszystko.

I jaki efekt.Jest poprawa czy nie?Przestał gasnąć?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukmarina

Elementy instalacji gazowej zostały wcześniej wymienione w ramach gwarancji - niestety bez efektu, dlatego twierdzę że to nie wina LPG. Na dzień dzisiejszy zastanawiam sie nad wymianą zaworu EGR (moze czyszczeniem lub zaslepianiem- jeszcze nie wiem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy instalacji gazowej zostały wcześniej wymienione w ramach gwarancji - niestety bez efektu, dlatego twierdzę że to nie wina LPG. Na dzień dzisiejszy zastanawiam sie nad wymianą zaworu EGR (moze czyszczeniem lub zaslepianiem- jeszcze nie wiem).

Czyli części wymienione, ale przyczyna nie usunięta.

Możliwe że gdy autko gaśnie jest podawana benzyna i gaz jednocześnie do cylindrów - czy to przygasanie jest cykliczne czy jednorazowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności