Skocz do zawartości

1,4 twin, zuzycie paliwa a magnetyzer przeplywowy.


Gość jacusslavus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacusslavus

1. technologia twinport sluzy oszczednosci paliwa. ja spalam 9,4 l/100 w wawie. trasa 5,4. to ma byc niskie zuzycie? czy to moze wymaga jakiejs interwencji.

2. mam to: http://sklep.maksor.pl/index.php?p31,maksor-reference-u08-e1600 .

czy to moze zwiekszyc spalanie. Przyznam, ze wydech (wew strone) mam w kolorze blachy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. technologia twinport sluzy oszczednosci paliwa. ja spalam 9,4 l/100 w wawie. trasa 5,4. to ma byc niskie zuzycie? czy to moze wymaga jakiejs interwencji.

Myślę że jest w normie i nie ma czego szukać,choć może wypowie się ktoś kto posiada autko z takim silnikiem.

2. mam to: http://sklep.maksor.pl/in...rence-u08-e1600 .

czy to moze zwiekszyc spalanie.

W zasadzie,jeżeli działa to wręcz przeciwnie,powinno zmniejszyć :beer:

Ale pytanie czy działa?Widzę że czytałeś ten temat:

http://forum.opel24.com/magnetyzery-vt294.htm?highlight=magnety*

Więc raczej nie powinno mieć wpływu na moc ani na zużycie paliwa. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1. technologia twinport sluzy oszczednosci paliwa. ja spalam 9,4 l/100 w wawie. trasa 5,4. to ma byc niskie zuzycie? czy to moze wymaga jakiejs interwencji.

2. mam to: http://sklep.maksor.pl/index.php?p31,maksor-reference-u08-e1600 .

czy to moze zwiekszyc spalanie. Przyznam, ze wydech (wew strone) mam w kolorze blachy.

Witam

Widzę że masz taki sam silnik jak ja.

W mieście (Warszawa) moja Asterka spala ok. 6,7l przy ekonomicznej jeździe .

W trasie 5,2-5,4 l

 

pozdrawiam

Lakers67

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto w mieście nie przekracza 8.5 litra, na trasie przy 130 km/h pali około 5.5 litra, a Astra III jest ciężejsza od Astry II. Coś jest nie tak z Twoim autem.

Jeśli chodzi o magnetyzery, nie zawracaj sobie głowy, bo to kompletnie nie pomaga.

Bardziej zadziała na Twoją psychikę, niż zda jakikolwiek egzamin.

Ja przetestowałem 3 komplety i za nie długo je wymontowałem i dałem dzieciom do zabawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego ile stoisz w korkach. Ja tez mam nową astre II z tym silnikiem 1.4 i nie ma dnia abym nie stał w korku i przy takiej mozolnej aczkolwiek bez deptania po pedale gazu, jeździe na zimówkach, bezposrednio po tym jak go kupilem, po pierwszym tankowaniu przy jezdzie w miescie, w mrozach od -10 do -20 stopni, dzień w dzien zjadła mi 9,5l (podobno mozna to zwalić na większe opory skrzyni biegów w nowym aucie :wesoly: ) na drugim tankowaniu, tez w mrozach, ale już nie tak ekstramalnych ale rózniez dużych zjadła 9,2l. Ten wynik 6,7l to albo prowokacja (bez urazy), albo miasto w którym się jezdzi a nie stoi (Warszawa?) albo błędny pomiar. Teraz czekam co będzie na letnich oponach i w ciplejszych warunkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

na trasie przy 130 km/h pali około 5.5 litra, a Astra III jest ciężejsza od Astry II. Coś jest nie tak z Twoim autem.

w to akurat nie uwierzę, więc nie pisz bajek

przy 130 twój silnik musi sie "męczyć" aby pokonać opór powietrza, obroty masz ok 4 rpm, do tego masa auta

twinport pali faktycznie malutko ale jak jedziemy 90-100 km/h (mieliśmy kiedyś w firmie astrę 2 x14xep więc potwierdzone przeze mnie).

 

a wracając do tematu- daj sobie spokój z magnetyzerami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno stałem się posiadaczem astry III z silnikiem 1.4 twinport i musze powiedzieć, że narazie jestem pozytywnie zaskoczony spalaniem. W miescie mozna zmieścic się w 8l a na trasie 5 (prędkosć 90-100). Auto na oponkach 205/55

P.S. Dane o spalaniu podaję zgodnie z tym co wskazywał komputer, w zwiazku z tym mam pytanie czy może on przekłamywać, czy jest jaks granica tolerancji wskazań komputera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cologero, czy mógłbys napisać jakie chwilowe spalanie pokazuje Ci komputer w różnych sytuacjach na różnych biegach i przy danej prędkości obrotowej jakie zapamiętałeś, bądx przetestujesz :P (pod góre, na płaskim, przyspieszanie itd.)? Bardzo mnie to interesuje gdyż mam ten sam silnik ale nie posiadam komputera. Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartolini506

Cologero, Zawsze będzie przekłamywać, np w autach ze stajni VW przeklamanie wynosi ok 0,5l/100km.

 

W oplu myśle ze ok 0,2/100

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności