Skocz do zawartości

Olej silnikowy w fabrycznie nowej polskiej Astrze III 1.4


Gość Buick

Rekomendowane odpowiedzi

A więc syntetyk.

No własnie :) skąd kolega posiada taką wiedzę?

Elf kosztuje grubo ponad stówke a ten GM w necie widziałem za 98 czy jakoś tak. Skąd więc ta różnica?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elf kosztuje grubo ponad stówke a ten GM w necie widziałem za 98 czy jakoś tak. Skąd więc ta różnica?

Ano dzięki m.in. temu że brak jest nakładów na ich reklamę, uproszczonemu opakowaniu oraz polityce dystrybucji (ASO oraz sklepy sprzedające części GM)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

A tak na dobrą sprawę to cholera wie jaki olej jest w bańkach GM :lol:

A ja wiem, a ja wiem :lol:

Oleje dla GM produkuje ta rafineria: http://www.rheinol.de/ru/start.htm :beer:

(strona dwujęzyczna niemiecki/rosyjski)

 

Niech ktoś się nie łudzi, że GM to to samo co ELF, Mobil, czy inne "cudo", tylko w innym opakowani i w promocyjnej cenie :)

 

Co nie znaczy, że Rheinol produkuje złe oleje :D

 

 

A tak na marginesie takie OT :)

Mój znajomy zmienił olej z GM 10W40 na ten ten "ukochany" :wesoly: przez wielu użytkowników mocnej lub mniej używanych pojazdów Mobil 10W/40 półsyntetyk i jest zachwycony, bo cytuje "długo pozostaje jasny i nie ciemnieje tak jak ten GM" :wesoly:

 

Szybko wyjaśniłem mu powód tego zachwytu: liczba TBN w ilości 6,4 :beer::) (tym jakoś Mobil się nie chwali)

 

gdzie niektóre oleje 100% mineralne 15W40 innych producentów (np. Shell) mają TBN powyżej 10 :beer:

 

Dla wyjaśnienia parametr TBN określa właściwości myjąco-płuczące oleju.

Dlatego oleje o małej wartości TBN dłużej zachowują swój pierwotny kolor podczas eksploatacji, co niektórym wydaje się super zaletą i wyznacznikiem "jakości" produktu :beer:

 

Mobil produkuje świetne oleje i jest uznaną marką na zachodzie Europy, ale dotyczy to tylko i wyłącznie produktów w pełni syntetycznych oznaczonych jako Mobil 1 - "one, jeden" :beer:

 

Pozostałe Mobil (bez jedynki!!!) to "przeciętniaki" w swoich klasach, które swą popularność zawdzięczają właśnie tym flagowym syntetycznym produktom'

 

Magia reklamy i magia "nazwy" i nic więcej :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogo, szkoda, ze taka zasada nie tyczy się tez częsci zamiennych :)

 

Leszek, pisz no szybko skąd wiesz o tych olejach GM że stamtąd pochodzą :)

A co koloru oleju to ciekawa informacja. Właśnie nurtowało mnie mnie to zaczenienie po jakims czasie oleju i bałem się zapytać :lol: Zdrugiej jednak strony to jak ma takie dobre właściwości myjące to z tego wynika żę jeżdzimy na zabrudzonym oleju. No ale, albo rybki albo akwarium.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że STYX, masz informacje z pierwszej ręki :roll:

Czy to można nazwać info z pierwszej ręki to każdy sobie interpretuje po swojemu. Ja tą informacje otrzymałem z 2 źródeł raz od szefa autoryzowanego serwisu, dwa od hurtownika handlującego olejami. Ale w czym problem Olej Elfa są przyzwoite i łądnie się spalają w mojej astrze :oops: nawet do 0.4 litra na 1000 km !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności