Skocz do zawartości

Corsa C 1.2 check engine - Szarpanie silnika


Gość dexter_tit

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dexter_tit

Witam serdecznie,

Proszę o pomoc w następującym temacie, mianowiecie dwa dni temu podczas powrotu z pracy w czasie jazdy zaświeciła mi się kontrolka check engine, w tym samym momencie samochód stracił na mocy (jechałem w tym czasie na gazie następnie przełączyłem na benzynę i nie było różnicy) - dodając gazu bardzo powoli przyspieszał (można nawet powiedzieć, że praktycznie wcale). Gdy podjechałem na parking i wysiadłem z samochodu aby posłuchać pracę silnika to zauważyłem, że silnik nie równo pracuje (bez różnicy czy na gazie czy na beznynie) - odniosłem wrażenie jak by nie pracował na pełnej mocy , po tym wyłączyłem samochód i włączyłem z powrotem - kontrolka check engine zgasła, silnik (na wolnych obrotach) zaczął pracować równo. Po tym zabiegu w trakcie jazdy czuję jednak, że silnikiem lekko szarpie, tak jak by się dusił, gdy zaczynam dodawać gazu (na 2, 3, 4 biegu) - niezależnie czy jadę na gazie czy na benzynie. W poniedziałek planuję wizytę w warsztacie żeby podpiąć corsę pod komputer i sprawdzić co to był za błąd jednak jeżeli ktoś miał podobne problemy lub wie co może mojej corsie dolegać to proszę o informację.

 

Corsa C 1.2 Twinport - 2005, instalacja gazowac BRC sekwencja, założona ok 2 miesiące temu, przebieg ok 60 000 km.

 

Poprawiłem tytuł"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

bez zczytania bledow ciezko gdybac

jesli chcesz to moge cie postraszyc :beer:

ale problemem moze byc wiele rzeczy, od czujnika jakiegos po przeplywke czy pompe paliwa...

bledy chyba mozesz samemu zczytac...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dexter_tit

Dziękuje za informację :beer: Rozumię, że mimo, że check enginie już mi nie świeci to i tak będzie w jakiejś pamięci komputera? W jaki sposób można samemu zczytać ten błąd?

 

Dlaczego temat jest niezgodny z regulaminem? Czytałem go i nie za bardzo wiem http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/bored.gif

 

 

bez zczytania bledow ciezko gdybac

jesli chcesz to moge cie postraszyc :wink:

ale problemem moze byc wiele rzeczy, od czujnika jakiegos po przeplywke czy pompe paliwa...

bledy chyba mozesz samemu zczytac...

poza tym prosze o poprawienie tematu na zgodny z regulaminem, masz na to 1 dzien

inaczej kosz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

dexter_tit, Już ci poprawiłem zobacz

Zmień nazwę użytkownika jeśli tego nie zrobisz do następnej wizyty sam to zrobię

To jest reklama

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dexter_tit

dexter_tit, Już ci poprawiłem zobacz

Zmień nazwę użytkownika jeśli tego nie zrobisz do następnej wizyty sam to zrobię

To jest reklama

No tak duże litery - już widzę :beer: A co jest z nazwą użytkownika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek8903

Witam Panów, mam ten sam problem co dexter myslisz, że jak podepniesz pod kompa to Ci powie co nie halo z motorkiem? Mam taką nadzieję... Będe śledził temat, pozdrawiam KrzysiekM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslisz, że jak podepniesz pod kompa to Ci powie co nie halo z motorkiem? Mam taką nadzieję...

Trudno żeby nie po podpięciu i zczytaniu błędu będzie wiadomo co jest nie halo tak to sobie możemy tu siedzieć i wróżyć... po to są skanery wymyślone....

 

A jak koledze tez wywala czeka to jazda na komputer bo inaczej nie dowiesz się co jest nie tak...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek8903

Pierwsze podpięcie było i mechanior wie, że sonda Lambda jest ok... Ale mechanik, mechanikowi nierówny, bo mój zaczął mi wciskać, że katalizator jest zapchany;/ moje pojęcie o silnikach jest mizerne ale to wykluczyłem prawie na początku, a więc chyba Jego też... KM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności