Skocz do zawartości

CDTI Nie odpala na ciepłym silniku


Gość JaculaBRD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie .Auto z 2006r przebieg 120000km silnik 1300cdti po wymianie rozrządu pojawił sie ten problem-mianowicie auto odpala normalnie ,po jakimś czasie ale nie zawsze zapala się kontrolka samochodzika z kluczykiem(w/g instrukji immobiliser).Silnik pracuje ładnie jedynym dziwnym zjawiskiem jest dziwny szum,stukotanie cykanie z okolic alternatora (wymieniony na nowy 6 m-cy temu)Ale alternator ładuje ideealnie.Gdy silnik osiągnie temperature i jak go zgasze to już nie ma możliwości odpalenia-chyba że wystygnie.Wymienilem kpl rozrząd-łańcuch,napinacz,2x ślizg 2x koła zębate uszczelka obudowy osłony rozrządu,filtr oleju,paliwa,powietrza,płyn chłodzący,pompa wody,napinacz paska alternatora i akumulator.Co to może być;)?? xxxxxxx!

 

regulamin 3.1 /zbyszek670

 

 

przesunąłem temat do odpowiedniego działu/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego silnika, ale czy aby rozrząd dobrze poskładali? Oddałbym to w ramach reklamacji.

Moja benzyna falowała obrotami bo tarczka kodowa czujnika położenia wałka rozrządu się nieco przekręciła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tak-jak by był źle złożomy to by wogóle nie palił-chyba??Auto tydzień stało u mechaników i tylko raz im się udało nie odpalić ;) Mi jednak udaje się to za każdym razem.Po sprawdzeniu na kompie -zapalająca się kontrolka immobilaisera- stwierdzono błąd podgrzewaczy swiecy żarowej-o ile taki błąd istnieje.Sam już nie wiem co jest??Gdzie szukać przyczyny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by był źle złożomy to by wogóle nie palił-chyba?

Nie do końca. Obecne rozrządy nie mają klinów ustalających położenie poszczególnych elementów, oraz znaków jak złożyć rozrząd. Koła łańcuchowe są sprzęgane z wałkami rozrządu na tarcie. Wszystko ustalane jest odpowiednimi przyrządami. A jak mechanik nie był pewien czy należycie poskręcał wszystko i pociągnął kluczem po zdjęciu przyrządu? Mój mechanik też był pewien swego, a jak powtórnie próbował założyć przyrząd ustalający to sztuka się nie udała bo jeden element miał nieprawidłową pozycję.

Zacząłbym od tego, a później szukał dalej. Silnik przecież pracował dobrze.

 

P. S. Jeszcze raz przypomnę, że nie znam tego silnika i bazuję na tym co obecnie siedzi w innych jednostkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achtung ;) Agila działa-przyczyną był błąd (niepamiętam nr.)ale po resecie na kompie i wymianie alternatora jest już git.Ciekawe kiedy dwumas się skończy bo już sprzęgło ledwo ledwo bierze.I jeszcze jedno pytanie-pod co podpiąć bąka??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JaculaBRD

Bąk-jest urządzeniem umożliwiającym satrzymaniue licznika km w trakcie jazdy ,lub nabijania kilometrów w trakcie postoju.Wiem że mozna podłączyć go pod czujnik ABSu lub bezpośrednio pod skrzynie biegów ino jak??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbuj zatrzymywać licznika w trakcie jazdy. Impulsy z czujnika służą nie tylko do pomiaru prędkości! Z tych danych korzysta np. układ wspomagania kierownicy, który zwiększa swoje intensywność działania w zakresie małych prędkości. Wyłączenie impulsów podczas szybkiej jazdy może spowodować iż auto trwale opuści drogę!

Bąka proponuję jedynie wypuścić z auta! Jak ci się wskazania licznika nie podobają to skorzystaj z usług np. Józka Bąka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JaculaBRD

Skoro pod ABS odpada to trzeba spróbować pod skrzynie tylko jak??Może któryś z bezpiecznik jest od licznika

 

[ Dodano: Czw Maj 27, 2010 21:53 ]

Witam Odpowiedź dla ciekawskich-Podłączyłem się pod ABS i jest wszystko git-ABS działa wspomaganie także jeździ się tak samo jak przed ingerencją w układ.Koszt imprezy 150pln ile się trzeba nakręcić żeby uczciwie zarobić Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności