Skocz do zawartości

astra F - sprężyny tył - jakie, zamiennik, wymiana


Gość Maciej-123

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie po wymianie sprężyn tylnych tez miałem swoj astro czolg wyzej o ok 4-5cm z tym ze kupilem orginal w oplu

 

po 3 miechach auto siadło do takiej wys jak na starych:) błotnik 1cm wyżej od końca gumy

u mnie powodem wymiany bylo ułamanie sie 1 sprezyny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nowe sprężyny muszą się ułożyć. Pojeździsz trochę i tył usiądzie. Od razu uprzedzam iż nie stanie się to z dnia na dzień.

PS> Przerabiałem to po założeniu sprężyn od GSI do 1.6 -> na początku było wyżej niż seria, ale z czasem auto usiadło na oczekiwaną wysokość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej-123

Dzięki wielkie za info teraz już wiem że muszę być cierpliwy ale worek i tak w bagażniku zostaje aż nie usiądą tylko teraz waży 150 kg :beer: Jeszcze postaram się wrzucić zdjęcia jak wygląda teraz i potem jak już usiądzie dla innych jako lekturę :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Ale całkowicie prześwitu między błotnik/koło to nie zlikwiduje

jeśli były nowe będzie stało ciut wyżej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej-123

Wiem co mam i kombinuje żeby to zmienić :beer: ale teraz na przyszłość będzie dla potomności a tył jest tak sztywny że pierwsze 50 kg prawie nic nie pomogło przy 2 worku czyli 100 kg było coś widać ale dopiero 150 pomogło :beer: tylko trochę dużo miejsca zajmuje może ktoś poradzi coś innego o małych gabarytach a bardzo ciężkie. Za wszystkie uwagi serdeczne dzięki i pozdro dla wszystkich :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Jakieś duże kowadło, z 2metry bieżące szyny, płaty blachy o grubości kilku cm

lub coś w tym stylu.

Tyle że każde coraz większe obciążenie ma również wpływ choćby na zużycie paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że wtrącę ale mam takie pytanko chodzi mi o sprężyny a konkretniej jeżdżę do pracy w 4-5 osób i moja asterka (HB silnik X14xe 96r.) jest trochę za miękka (niekiedy dobija) i przy szybszej jeździe wykłada się trochę w zakrętach więc pomyślałem że wymienię sobie sprężyny najpierw z tyłu i zobaczę jaki efekt a potem ewentualnie z przodu. I mam tu do was pytanie jakie sprężyny wybrać jakiej firmy bo myślałem nad utwardzanymi co możecie mi poradzić i w grę nie wchodzą sprężyny sportowe bo nie chce robić tz. taczki z auta i nie mogą być krótsze . I jak te sprężyny utwardzane wpłyną na jazdę jak będę sam jeździć. proszę za pomoc jeszcze zauważyłem jak np. wsadzałem do bagażnika 2 worki po 25kg auto siadło trochę za bardzo więc muszę sie przymierzyć do ich zmiany . Z góry dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej-123

DAROMV6 ??? ale mi chodziło o coś małego i ciężkiego żeby za dużo miejsca nie zajmowało a spalanie się nie martwię bo Asia pali 8l gazu na 100km :wink:

 

A co do grooby to ja bym spróbował na twoim miejscu na początek tego http://www.allegro.pl/item1026687639_gumy_usztywniajace_najwiekszy_wybor_najtaniej.html a dopiero potem myślał o wymianie sprężyn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności