Skocz do zawartości

Wymiana koła dwumasowego


Gość radmax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dla ciekawostki podam, iż zaczynają pojawiać się koła jednomasowe w miejsce dwumasówek, koszt przy Avensis D4D spada o 50%, ciekawe tylko jak z drganiami...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe tylko jak z drganiami

 

przypuszczalnie jak w standardzie przy zwykłym kole

tłumiki drgań montowane w innych elementach sprzęgła

choćby w tarczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak juz tak dyskutujemy ;)

zauwazylem ze jak wylacze klime to jakby nie stuka? czy to napewno dwumasa?

no i zona mnie zagiela, wczoraj pytaniem, co sie stanie jak sie bedzie jezdzic dluzej z padajaca dwumasa...

tzn jak padnie ona (dwumasa, nie zona ;) ) calkowicie to jakie szkody, problemy moze wyrzadzic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko oporowe jest częścią wysprzęglika hydraulicznego.

Co do sztywnych kół przenoszone są nieco większe drgania, jednak z utęsknieniem czekam na sztywny zestaw do 1,3 którego niestety nie ma :)

Jeśli chodzi o padnięte koło dwumasowe w początkowej fazie stuka sporadycznie, w zaawansowanej już za każdym razem, w końcowej zaczyna mocno walić metalicznym dźwiękiem i dopiero po wejściu na wyższe obroty uspokaja się. Jeśli wali metalicznie, to telepie mocno pedał sprzęgła i wtedy jest największe ryzyko, że uszkodzi obudowę, albo się rozsypie i nie pojedziemy już dalej. Zanim nastanie faza ostateczna jego żywotu można pojeździć (ja jeździłem chyba 2 lata).

Kicaj jak włączasz klime obroty podnoszą się i dlatego stukanie ustępuje.

Edytowane przez bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicaj jak włączasz klime obroty podnoszą się i dlatego stukanie ustępuje.

odwrotnie ;) wylaczam klime to sie uspokaja... ale musze to jeszcze sprawdzic... ;)

napewno wczoraj, podczas upalow, gdy klima mocno chodzila to bylo to bardziej slyszalne...

u mnie narazie jest ze jak zimne stuka/furkocze, tak ze slychac w aucie potem sie uspokaja i slychac jedynie gdy sie jest na zewnatrz... no i tu wlasnie pytanie, ile na tym jeszcze pojezdze ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość Kaczorro

a cos wiecej o tym lozysku mozna?

Pany ma ktos zamontowane kolo jednomasowe?wiem ze jest 50% taniej, jak z drganiami?czy skrzynia wytrzyma?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Nie wiem czy to jest do wymiany koło zamachowe i proszę was o pomoc objawy są następujące:

Podczas pierwszego odpalenia w dniu zazwyczaj rano coś wali taki metaliczny pogłos po chwili przestaje

i silnik pracuje normalnie nic nie drży ani nie skacze. Na biegu jałowym również nic nie słychać.

 

 

Pozdrawiam i proszę was o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności