Skocz do zawartości

problem z klimą w Astrze II


Gość klusek1712

Rekomendowane odpowiedzi

Gość klusek1712

Siemanko wszystkim,mam problem a klimą,otóż gdy ją włączam to wcale nie dmucha zimnym powietrzem podniosłem maskę,niby wszystko włącza się ale te wszystkie przewody od klimy nawet nie są zimne .(samochód kupiłem w zimie więc nie wiem czy było wszystko ok)

teraz jeszcze raz sprawdziłem i nie włącza się wiatrak klimy ale sprężarka załącza się. DZIĘKI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość klusek1712

wyczytałem na necie że jak załącza się sprężarka to znaczy że te wszystkie płyny są i muszę szukac innych usterek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

U mnie sprężarka się załączała nawet jak nie było czynnika, natomiast wyłączała się po jakiś 5-10 sek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość farciarzgilmore

Witam

Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego. Opel Astra G Z14XE 2004 rok. Mam problem z parującymi szybami. Wiem, że temat był poruszany mnóstwo razy ale wytłumaczę o co chodzi.

Wykonałem 2 tygodnie temu takie czynności:

- Wymiana filtra przeciwpyłkowego BEHR

- Kompletna usługa obsługi klimatyzacji

- Odgrzybianie

- Wyczyściłem podszybie z brudów a było tego naprawdę dużo

 

Problem jest taki. Jak włączę klimatyzacje wszystko chodzi super natomiast po wyłączeniu jej gdy uruchomię samą dmuchawę szyby zaczynają parować i z dmuchawy wydobywa się dziwny zapach. Taki jakby gorącej blachy polewanej wodą. Po jakimś czasie ta para znika i jest ok. Niestety po następnym uruchomieniu klimatyzacji sytuacja się powtarza. Może to być istotna sprawa przed nabiciem klimy tak samo było ale w mniejszym stopniu a po nabiciu jakby to się spotęgowało.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość farciarzgilmore

tom3ek jeżeli chodzi o spływ ten co jest pod samochodem to mechanik sprawdzał i mówił, że jest ok. Niektórzy twierdzą, że to parowanie po użytkowaniu klimy to norma bo parownik? musi wyschnąć po wcześniejszej pracy klimy. Sam już nie wiem co myśleć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JanuszW

Niektórzy twierdzą, że to parowanie po użytkowaniu klimy to norma bo parownik? musi wyschnąć po wcześniejszej pracy klimy.

to samo występuje u mnie, tylko w małym stopniu, jak byłem na sprawdzeniu klimy, pytałem się i też tak mi powiedzieli, myślę że tak musi być, może się mylę a jest coś o czym nie wiemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie sprężarka się załączała nawet jak nie było czynnika, natomiast wyłączała się po jakiś 5-10 sek.

to znaczy że nie ma czynnika (ciśnienia) w układzie i zawór nie pozwala zarżną sprężarki.

 

Problem jest taki. Jak włączę klimatyzacje wszystko chodzi super natomiast po wyłączeniu jej gdy uruchomię samą dmuchawę szyby zaczynają parować i z dmuchawy wydobywa się dziwny zapach. Taki jakby gorącej blachy polewanej wodą. Po jakimś czasie ta para znika i jest ok. Niestety po następnym uruchomieniu klimatyzacji

sytuacja się powtarza. Może to być istotna sprawa przed nabiciem klimy tak samo było ale w mniejszym stopniu a po nabiciu jakby to się spotęgowało.

Myślę że tu trzeba by było porządnie wyczyścić klimę, chociaż była odgrzybiana może nie skutecznie (kiepskim środkiem). Jeśli szyby parują sprawdź czy nie zacięła się klapa od cyrkulacji wewnętrznej powietrza, czy nagrzewnica nie przepuszcza (ucieka płyn chłodniczy pod dywaniki) lub odczynnik z klimy powoli ucieka i dostaje się do środka kabiny. Jeśli używasz klimy to wyłącz ją dużo wcześniej przed wyłączeniem silnika tak aby dokładnie wysuszyć z wilgoci cały układ klimy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość farciarzgilmore

Dzięki za podpowiedzi. Kolejnymi rzeczami jakimi zrobię to sprawdzę tą klapę cyrkulacji powietrza tylko nie bardzo wiem gdzie i jak się to sprawdza. Po drugie zrobię jeszcze raz odgrzybianie bo to co miałem niedawno było robione tzw. bączkiem. Jeżeli to nie przyniesie efektu to zostaje szczelność nagrzewnicy.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności