Skocz do zawartości

Przedmuch z korka wlewu oleju


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Przy odkręconym korku wlewu oleju mam dość mocny przedmuch. Nie dmucha spalinami. Nie zaobserwowałem jeszcze, czy ubywa płynu lub oleju. Nie ma majonezu ani smug na bagnecie. Nie ma też oleju w płynie.

Niepokoi mnie to, bo niedawno miałem problemy z grzaniem się silnika (zamulona chłodnica) i martwię się o uszczelkę pod głowicą lub co gorsze pękniętą głowicę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

No a gdyby śmierdziało spalinami? Czy byłby to skutek walniętej uszczelki, pękniętej głowicy czy coś z pierścieniami?

 

Aaaa!!!, i jeszcze mam pytanie, czy kolo, który mi wymieniał termostat i pompę wodną mógł coś namieszać zakładając pasek i to jest przyczyną dmuchania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a gdyby śmierdziało spalinami?

na logikę biorąc,jeśli pierscienie są nieszczelne na tlokach,to część spalin idzie w dół i dlatego śmierdzi nimi z korka wlewu oleju.

Powtarzam-coś tam dmuchać musi,ale nie tak,żeby zatykało dech jak przy skoku ze spadochronem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość brzoza

z1mEk, niema to nic z wymianą tych czesci ktore wymieniles raczej przedmuchy moga byc przez pierścienie ,bo jak nadmienileś mialeś klpoty z chlodnicą i moglo dojśc do przegrzania silnika objawy to przy uruchomianiu kopci na niebiesko , bo poszly uszczelki na zaworach i lekkie przedmuchy .Wcale nie musi być to uszczelka będzie tak już caly czas w następstwie może rosnąć temperatura silnika ,dlatego nalezy obserwować olej , temperaturę , ciecz chlodzacą i być dobrej mysli :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Powtarzam-coś tam dmuchać musi,ale nie tak,żeby zatykało dech jak przy skoku ze spadochronem.

Problem w tym, że nie da się określić tego dmuchania żadną wielkością żeby to przekazać komuś innemu. Wydaje mi się jednak, że chyba trochę za mocno dmucha.

 

moglo dojśc do przegrzania silnika objawy to przy uruchomianiu kopci na niebiesko

Na niebiesko raczej nie kopci, jest trochę białego dymku przy uruchomieniu i taki bardziej ciemny przy przygazówce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość brzoza

z1mEk, może jesteś przewrażliwiony na tym punkcie :wesoly: wcześniej widocznie nie zwracałes na to uwagi , ale obserwuj zbiorniczek cieczy , olej , to jest w tej chwili najważniejsze może nie potrzebnie szukasz w silniku usterki :):(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a jaki to jest ten ciemny przy przygazowaniu?

na zimnym to nie gazuj, bo swoja droga moze dawac za bogato i bedzie czarny dymek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
z1mEk, może jesteś przewrażliwiony na tym punkcie :wesoly: wcześniej widocznie nie zwracałes na to uwagi , ale obserwuj zbiorniczek cieczy , olej , to jest w tej chwili najważniejsze może nie potrzebnie szukasz w silniku usterki

Może, mam nadzieje że tak jest.

 

na zimnym to nie gazuj, bo swoja droga moze dawac za bogato i bedzie czarny dymek.

Na ciepłym gazowałem, ale teraz już nie widzę tego dymku, ciekawe jest to, że wtedy kapała mi troszeczkę woda (bez zapachu) z wydechu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

bialy dym przy uruchamianu jak jest zimny ,tym bardziej rano jak jest chlodno ,to chyba normalne... jak jade za ludzmi rano to im tez leci delikatnie bialy dym...u mnie tez delikatnie dmucha z korka oleju wiec to jest normalny obiaw.... zapal papierosa jak ci tak dmucha, ze sie papieros az wypala to chyba niedobrze:)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności