Skocz do zawartości

Przedmuch z korka wlewu oleju


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, dmuchać będzie a i olej może wydmuchiwać spod korka, słabią mnie takie domniemania, jakby tam nie wylatywał olej to po co jest uszczelka pod pokrywą zaworów, równie dobrze można by było ją wy....ć, śmierdzieć będzie także spalinami, raczej spalonym olejem, jak chciałem opchnąć swą asterkę, przyjeżdzali kolesie odkręcali korek, a tu smalec, podmuch, czuć spaliny...itd, silnik zdrowy kompr. 13 na każdym garze, to już se odpuściłem tych 'fachowców', wprawdzie mam dalej problem z mocą ale to już inna bajka, Panowie lać paliwo śmigać i nie wnikać za głęboko, bo i tak zawsze coś zepsuje nerwy, a życie jedno , a kasy mało

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

po co jest uszczelka pod pokrywą zaworów

Uszczelka jak sama nazwa wskazuje jest po to aby olej ktory smaruje zawory nie wylewal sie po silniku.

silnik zdrowy kompr. 13 na każdym garze, to już se odpuściłem tych 'fachowców', wprawdzie mam dalej problem z mocą

Co to za zdrowie jak coś nie domaga .Nie powinno być przedmuchów. Trochę lektorki na temat budowy silnika i wszystko jasne.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o to chodzi, ale na forum pomógł mi tylko raz kolo, a co jeden to mądrzejszy, zamiast konkretów to walą jakieś PRLowskie brednie, opisywać konkretnie co sprawdzić i jak, jakieś foto a nie ściemniać laików, zresztą nieraz naprawdę znaleźć coś ciężko, a tu "było już...itp"

tyle ode mnie nie chcę nikogo urazić ale "fachowców" mało tu, na forum punto z problemami szwagra jest moment i odpowiedź i to trafna, ale cóż tam

pozdrawiam i życzę bezproblemowej eksploatacji naszych strzałeczek

 

a tak przy okazji( nie wiem czy teraz ktoś pomoże :) ) czy to normalne. obroty mam ok 900 jak przygazuje to mam wrażenie że trochę powoli opadają, czy powinno być szybkie 'opadnięcie'

jeszce raz powodzenia w nowym bezawaryjnym roku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek140189

oczywiście 0,2 litra na 1000, już poprawiam wychodzi tyle co u Ciebie

mnie by to zmartwiło bo ja po pół roku dolewałem litr oleju i przejechane ok 5000km a jak gazownik zrobił analizę spalin to się za głowę złapał że tyle oleju w spalinach... a po odkręceniu korka, jak już pisałem, wszystko było ok.

 

jak przygazuje to mam wrażenie że trochę powoli opadają, czy powinno być szybkie 'opadnięcie'

zależy jak powoli, a poza tym to by się silnik zadławił gdyby szybko zeszły na to 900 (tak jak puszczenie sprzęgła) no i też mrozy robią swoje, mnie w tą sobotę (23) w Nubirze przymarzła przepustnica i obroty poszły poza skalę ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość progressowy
oczywiście 0,2 litra na 1000, już poprawiam wychodzi tyle co u Ciebie
mnie by to zmartwiło bo ja po pół roku dolewałem litr oleju i przejechane ok 5000km a jak gazownik zrobił analizę spalin to się za głowę złapał że tyle oleju w spalinach... a po odkręceniu korka, jak już pisałem, wszystko było ok.

 

A co Ty kolego wierzysz druciarzom? Ciekawy jestem w jaki sposób druciarz stwierdził obecnosć oleju w spalinach? Ochlapał go olej jak wkładał druta w wydech? :mrgreen:

Niech lepiej wyreguluje pozadnie skład mieszanki(dawki) a nie wmawia,ze auto jest do kitu a instalacja lpg bez skazy. Stara spiewka partaczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

trochę stary temat ,ale może ktoś odpowie , jak ktoś ma u siebie takie przedmuchy, to czy, przy okazji ma kapiący olej na łączeniu skrzyni z silnikiem? Zauważyłem u siebie lekkie przedmuchy i po uszczelnieniu silnika i skrzyni doszłem do wniosku , że zwiększa się ciśnienie spowodowane przedmuchami i wypycha olej w najsłabszych punktach ,Możecie potwierdzić ,czy macie zaolejone silniki szczególnie na styku silnika i skrzyni, u góry przy obudowie filtra też widać zapocenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z odmą?

Kolega coś z nią robił?

Proszę poczytać o uszczelnieniu swojego silnika i odmie.

czytałem, to nie to, ale możliwe ,że wszystko będzie ok, bo mogą to być resztki płynu z wysprzęglika , przy montażu źle założyłem przewód na zatrzask i może się nalało do środka, odkręciłem blachę osłaniającą koło wyczyściłem i na razie spokój ,czas pokaże ,tak czy inaczej interesują mnie te zapocenia docierające do obudowy filtra przewodem z pokrywy zaworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności