Skocz do zawartości

Pomocy - stuki i puki w tylnej części auta


Rekomendowane odpowiedzi

Gość jaro_zx6r

Witam wszystkich forumowiczów

Posiadam Opla Corsę 1.4 '96r 5d, od jakiegoś czasu dochodzą moich uszu dziwne stuki z tyłu auta, tak jakby półka z bagażnika, nie jest to metaliczny dzwięk, trudny do opisania ale wazne jest to ze to stuka. Na początku było to tylko z prawej strony a teraz juz pojawiło się także z lewej. tłumik nie stuka, sprawdzane na kanale, amorki wydają się ok, chociaż gumy z gornej części mocowania troszkę sie zuzyły ale sprawdzane ze i one nie stukają, mój wybór padł na tuleje metalowo gumowe mocowania belki, wymieniłem sam osobiscie i dalej puka jak pukało, skonczyły mi sie pomysły już! jeżeli ktoś może cos podpowiedziec to proszę o pomoc na łamach forum.

 

p.s. dodam jeszcze że raz nawet opróżniłem cały bagażnik ze wszystkiego włącznie z plastikami i pukało nadal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

polke tez wymontowales?

to chyba zostaje przejechanie sie z kims w bagazniku niech slucha gdzie stuka. sprawdzales w otworach czy cos ci tam nie wpadlo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belka zawieszenia może trzaskać w rurę wydechu.

Przypadłość Corsy B.

Jeśli to nie to to proponuję wymontować półkę, opróżnić bagażnik z wszystkich klamotów i pojeździć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaro_zx6r

witam, pólka też była wymontowana, w bagażniku nic nie było, nawet swiatła demontowałem zeby sprawdzic czy nic nie wpadło w błotnik, a rura wydechu napewno nie stuka, sprawdzane na kanale,poza tym to nie to bo najpierw stuki były z jednej strony a dopiero pózniej pojawiły się po obydwu stronach auta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam486

Witam wszystkich forumowiczów

Posiadam Opla Corsę 1.4 '96r 5d, od jakiegoś czasu dochodzą moich uszu dziwne stuki z tyłu auta, tak jakby półka z bagażnika, nie jest to metaliczny dzwięk, trudny do opisania ale wazne jest to ze to stuka. Na początku było to tylko z prawej strony a teraz juz pojawiło się także z lewej. tłumik nie stuka, sprawdzane na kanale, amorki wydają się ok, chociaż gumy z gornej części mocowania troszkę sie zuzyły ale sprawdzane ze i one nie stukają, mój wybór padł na tuleje metalowo gumowe mocowania belki, wymieniłem sam osobiscie i dalej puka jak pukało, skonczyły mi sie pomysły już! jeżeli ktoś może cos podpowiedziec to proszę o pomoc na łamach forum.

 

p.s. dodam jeszcze że raz nawet opróżniłem cały bagażnik ze wszystkiego włącznie z plastikami i pukało nadal

 

Witam,

A sprawdzales kolego dokladnie sprezyny czy nie masz przypadkiem ulamane :wesoly: Trzeba sie dokladnie przyjzec bo na pierwszy rzut oka latwo przeoczyc a wiem, ze tak sie dzieje gdy choc jedna sprezyna jest choc troche ulamana. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaro_zx6r

Tak, sprężyny były sprawdzane gdy wymieniałem tuleje belki, są jak najbardziej dobre.

A czy możliwe jest to że śruby mocujące belkę mogły się wytrzeć i to one pukają w metalowej części tulei ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam486

Tak, sprężyny były sprawdzane gdy wymieniałem tuleje belki, są jak najbardziej dobre.

A czy możliwe jest to że śruby mocujące belkę mogły się wytrzeć i to one pukają w metalowej części tulei :wink:

 

Nie wydaje mi się, że te śruby się mogły wytrzeć. Ja przynajmniej o takim przypadku jeszcze nie słyszałem. A piasty sprawdzałeś czy nie do wymiany? Chociaż piasty raczej szumia jak sa do wymiany a nie pukaja. No i odgłosy wzrastaja zawsze jak sie wjedzie w zakret dosc szybko, wiec latwo zdiagnozowac :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaro_zx6r

no własnie sie tego obawiałem ze to amorki mogą byc, skoro puka z dwóch stron to wymontuje jeden i przejade sie spokojnie i zobacze czy dalej cos bedzie stukac czy przestanie i bedzie wszystko jasne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak posprawdzałeś już wszystko(amorki) i dziwne stuki nie ustały, to ja bym postawił na opadnięte któreś drzwi. Ja walczyłem z dziwnymi stukami dochodzącymi z tyłu samochodu ponad rok Nie będę opisywał jakie czynności wykonywałem, bo zajęło by to dużo czasu, nawet kumpla woziłem w bagażniku, i nic to nie dało. Całkiem przypadkiem, podczas jazdy oparłem się o swoje drzwi(kierowcy) tak trochę mocniej, i w tej samej chwili stuki ustały. Powtórzyłem to jeszcze raz, Dla upewnienia się otworzyłem drzwi , też podczas jazdy , stuki ustawały . Test przeprowadzałem na naszej polskiej drodze , z dziurami. Mała korekta, czyli regulacja drzwi (kierowcy i pasażera) i w aucie cichutko jak w kościole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności