Skocz do zawartości

Astra H - Tryb serwisowy, ECN1120, ECN1122, ECN0622


Gość ufil123

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm dzis a w sumie wczoraj tez mnie to spotkało

 

1,7 cdti Z17DTH

 

przyspieszam, czy jade spokojnie nawet i

zapala sie samochod z kluczykiem i kontrola trakcji

oraz obroty spadają na 1000

 

Paliwo na Orlenie tankowalem jakis czas temu ponad 400 km ale pojade zatankowac tak czy siak

 

 

Dodam że mialem podobna sytuacje rok temu tylko wtedy bylo to 2300 obotów i oczywiscie przy wiekszych predkosciach i wyzszym biegu

Tutaj do 4 i w mieście

 

Oba przypadki pojawily sie po wymianie filtra paliwa, filtra oleju i samego oleju

 

Niestety od jakiegosc czasu nie moge wywolac kodów błedu ... albo ich nie mam bo podobno jak ich nie ma to sie nie pojawiaja a juz byl taki okres ze nie mialem nic pozniej byly bledy ( zwiazane z oponami o ile pamietam)

 

POTESTOWAŁEM

 

I tak... problem nawet wystepuje na postoju na luzie.

Wystarczy energiczniej wcisnąć pedał gazu i te obroty sie blokują i zapalaja sie kontrolki.

Np jak rozpedze sie do setki np na 6 jade i tez mocniej wcisnę pedał gazu to także problem się pojawia

Mi to na jakis czujnik wygląda .. tylko jaki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hmm dzis a w sumie wczoraj tez mnie to spotkało

 

1,7 cdti Z17DTH

 

przyspieszam, czy jade spokojnie nawet i

zapala sie samochod z kluczykiem i kontrola trakcji

oraz obroty spadają na 1000

 

Paliwo na Orlenie tankowalem jakis czas temu ponad 400 km ale pojade zatankowac tak czy siak

 

 

Dodam że mialem podobna sytuacje rok temu tylko wtedy bylo to 2300 obotów i oczywiscie przy wiekszych predkosciach i wyzszym biegu

Tutaj do 4 i w mieście

 

Oba przypadki pojawily sie po wymianie filtra paliwa, filtra oleju i samego oleju

 

Niestety od jakiegosc czasu nie moge wywolac kodów błedu ... albo ich nie mam bo podobno jak ich nie ma to sie nie pojawiaja a juz byl taki okres ze nie mialem nic pozniej byly bledy ( zwiazane z oponami o ile pamietam)

 

POTESTOWAŁEM

 

I tak... problem nawet wystepuje na postoju na luzie.

Wystarczy energiczniej wcisnąć pedał gazu i te obroty sie blokują i zapalaja sie kontrolki.

Np jak rozpedze sie do setki np na 6 jade i tez mocniej wcisnę pedał gazu to także problem się pojawia

Mi to na jakis czujnik wygląda .. tylko jaki

 

 

Nie jestem ekspertem ale ten problem mam za sobą. Moja teoria jest taka że auto wchodzi w tryb awaryjny kiedy ilość błędów w pamięci przekracza jakąś krytyczną wartość, albo zarejestrowano krytyczny błąd :P

Ja miałem 8. Fachowcy po wymianie alternatora na nowy po 100k przebiegu nie zresetowali/skasowali błędów powstałych w czasie wymiany:

10005 Czujnik masowego lub objętociowego przepływu powietrza - usterka

11005 Czujnik temperatury powietrza zasysanego

62104 Uszkodzenie lampki kontrolnej alternatora L

62203 Obwód sterujšcy F polem alternatora - usterka

62207 Uszkodzenie w obwodzie sterowania alternatora - nieprawidłowe wzbudzenie F

112008 Czujnik pedału gazu High Input B-016

119167 Rail Pressure Low

161450 Wrong Transponder Key Immobiliser B-008

 

Podczas jazdy pojawiał się kluczyk z samochodzikiem i obroty nie przekraczały 2000. Utrata mocy, prędkości itp.

Wyłączałem i zapalałem silnik podczas jazdy i znowu dobrze jechał...

 

Pierwsze co powinieneś zrobić to zabrać go do elektryka, niech ci wykasuje wszystkie błędy. Jak któryś się znowu pojawi będzie wiadomo o co chodzi.

U mnie po kasowaniu jest spokój.

 

Pojawił się tylko : 161450 Wrong Transponder Key Immobiliser, bo czasami szwankuje mi klucz.

Pojawił się też błąd 068304 (coś o świecach żarowych) zaraz po tym jak mi nie zapalił za pierwszym razem kiedyś na mrozie.

Po tygodniu już go nie było (to chyba prawda że po 30-40 uruchomieniach komp kasuje stare błędy które się nie powtarzają :-P )

 

Więc kasuj wszystko co masz w pamięci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. mam identyczny problem ja ufil123 dzisiaj bylem w serwisie i chca wymieniac sterownik silnika za 6000 tys zl :D na razie sie wstrzymalem bo to dos duzo pieniedzy i chcialbym sie spytac zwlaszczas ciebie ufil123 czy mailes pozniej spokoj z tym gazem po naprawieniu instalacji elektrycznej? innych tez prosze o informacje czy po naprawie pomoglo wam cos i mieliscie juz spokoj z tym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

od czasu jak pisalem wyjez post to mam spokoj z tym pedalem gazu. po serwisie dalem samochod do znajomego mechanika i powiedzial mi ze serwis wciska mi kit zeby naciagnac na pieniadze. zostawilem mu auto na kilka dni i wystarczylo dobrze przejrzec instalacje elektryczna i poczyscic wszystkie styki itd. ponoc byly zabrudzone niektore i wystarczylo przeczyscic. od tego czasu mija juz prawie pol roku i nie bylo problemu i miejmy nadzieje ze tak juz zostanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

a ja miałem ok 2 miesięcy temu taki przypadek u siebie. W pierwszej kolejności wymontowałem pedał gazu by go przeczyścić. Że mam dwa auta z takim silnikiem podmieniłem pedał gazu ale nadal to samo. Po skasowaniu błędu obroty jałowe maleją, jak dotknę pedał gazu to lecą na 1300 i koniec. Podłączyłem kompa i okazło się że napięcia na czujniku od pedłu gazu są sobie równe a powinien jeden być o połowę niższy od drugiego. Pomyślałem, że do sprawdzenia instalacja. Ściągnąłem schemat instalacji (sam naprawiam) konkretnie obwód sterowania silnika i kostka po kostce rozbierałem, czyściłem i psikałem preparatem do usuwania wilgoci ze styków. Skończyłem na odłączeniu sterownika silnika (tego w nadkolu). Po tym zabiegu (na parkingu pod blokiem) problem ustąpił i tfu tfu na razie jest ok:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

chyba dobrze trafiłem tryb serwisowy 4 tys,obrotow max i 140 km/h max mechanicy podpinają kompa i niewiedza co robic ale kasuja za kompa od 50 -150 zl,brawo dla nich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Grochus napisał:

ale kasuja za kompa od 50 -150 zl,brawo dla nich

 

Rozwiązanie problemu jest jedno.

Kupić sobie Opcoma za 100 i pomyśl ile zyskujesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozycze  kompa diagnostyczenrgo od znajomego- po południu dopisze te kody bledow (taki komputerek to na swieta poproszę od zony koszt ok 350 zl na allegro)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności