Skocz do zawartości

Zmiana języka w komputerze Zafiry


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

czesc

 

Panowie - reasumując :

w zafirach rocznik 2000 z silnikami 2,0DTH (mam taką i też pochodzenie - Begia) jest język POLSKI tam gdzie TURECKI :wink:

Bo się pogubiłem ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w ASO i po podłaczeniu do techa i zainstalowaniu polskiego wczytał się turecki, jak mi wczytał turecki to wgrał się polski i już było ok. Moje autko to 2.0 TDH z 2002 Zafcia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe turecki = polski

 

niezle namieszane

ja slyszalem to co napisalem wczesniej :?:

No ale tak jest w "starszych" rocznikach ( 2001-2004) - jak się wbija język polski , to pokazuje po turecku i odwrotnie.

Dotyczy to Astry G, Zafiry i Vectry B.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam.

Kupiłem Zafirę DTI z 2001roku z Niemiec.

Oczywiscie przeczytałem ten wątek i zadzwoniłem do Opla w Warszawie.

Powiedzieli,że raczej się nie da i krzykneli uwaga --200zł.:)

Powiedziałem o tym Tureckim to Pan mnie wyśmiał :roll:

Podpowiedzcie mi proszę gdzie mogę to zrobić w Warszawie za mniejsze pieniądze.

Pozdrawiam i dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tam.

 

Mnie pan w serwisie również wyśmiał jak mu o tym powiedziałem. A że jestem upartu młodzieniec kazałem mu zainstalować Turecki...i pan wybałuszył oczy bo pojawił się polski.

W Łodzi za usługę biorą 122 zł ale czasami zawołają 260 zł :)

 

Ja mam zafi z 2002 2,0 TDI a może z 2001 faktycznie nie było polskiego. Na twoim miejscu zrobił bym tak, kazał im zainstalować Turecki i jak polski nie wyskoczy to niech zainstaluje angielski a tam komunikaty są dośc czytelne.

 

P.S A w serwisach to oni generalnie niewiele wiedzą, a mineły czasy gdzie w serwisie jest pan z 10 letnim doświadczeniem :roll:

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No tak ale koszty zmiany jezyka pozostają wielkie!!

Koledzy w tym temacie piszą o zmianie za około 50zł.

Więc proszę o taki namiar w Warszawie.

Zadzwoniłem do serwisu naprawy wyświetlaczy reklamujących się na Allegro i powiedzieli żebym wykręcił wyświetlacz,podał im kod z odwrotniej strony i powiedzą,czy da się.

Wtedy wystarczy przesłać im wyświetlacz-50zł.

Ale boję się wykręcać cały ten plastik maskujący licznik,nawiewy i przełącznik świateł.

Zastanawiam się czy wystarczy odkrecić te kilkanaście wkretów,czy muszę jakoś odłączyć kostkę od świateł i te nawiewy??

Po za tym wyświetla mi się podczas jazdy jakaś wiadomość-"Oelstand prufen"

i nie wiem co to znaczy??

Pozdrawiam i dalej proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foni-r zrób jak uważasz.

 

Ja bym elektroniki pocztą nie wysyłał. Policzmy przesyłka z 15 zł + 50 zł usługi daje to 65 zł + twoja robocizna przy demontażu kokpitu ok 2 h+możliwość że uszkodzisz wyświetlacz i plastików. Dla mnie taniej wychodzi wizyta w serwisie. Podzwoń po serwisach w warszawie bo sądzę iż na obrzeżach taniej zapłacisz. Wejdź sobie na naszym forum w opcję warsztaty to może coś o warszawce znajdziesz.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam kolegów.jeszcze raz pisze na temat wyświetlacza komputera w Zafirze.

Jak zmienić język komputera, w sumie to bardzo proste. Po pierwsze każda Zafira od roku produkcji 2001 posiada POLSKI język komputera. Zmienić to można jedynie komputerem serwisowym. Jeszcze jedno BARDZO WAŻNE, gdy będziecie zmieniać ten język to proszę zmienić na język "Turecki" wtedy będziecie mieli komunikaty po POLSKU. Trochę to zawiłe ale tak niestety jest, widocznie coś im się pomieszało przy fabryczny programowaniu. Sprawdziłem ten przypadek w 2 Zafirach i tak niestety jest, żeby mieć po polsku trzeba zmienić na "Turecki". Tylko właśnie język Polski występuje dopiero od 2001r produkcji. Ja posiadeam Zafirę 2.0 DTI z 2002r. sprowadzoną z Belgii i miałem język francuski a teraz wyświetla mi wszystko po POLSKU. Jeszcze jedno ja równierz byłem w 2 serwisach opla i powiedzieli że nie da sie zmienić na jezyk POLSKI, a zrobił mi to gosc w RADOMIU który sprzedaje części opla nowe i używane ale posiada także komputer serwisowy. Kosztowało mnie to 50 zł. Jezeli ktoś bedzie zainteresowany podam telefon i adres.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sylvestrobest -dziekuję za treściwą odpowiedz.

Najlepiej żeby Admin przykleił ten post na stałe w czołówce,bo jeszcze wielu ludzi zada to pytanie.

Będę musiał troszkę po Warszawie powęszyć,bo 50zł. przy 200 ładniej wygląda.

Ale mimo wszystko dalej ponawiam prośbę o tani namiar na Warszawę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności