Skocz do zawartości

Kontrolka "check engine"


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

odczytałem błędy

0403 napięcie na zaworze egr za wysokie lub za niskie -był czyszczony

0340 nieprawidłowy sygnał z czujnika wałka rozrządu -był czyszczony

 

co z tym zrobić;/?;)?

Sprawdz jeszcze pompę waku bo może to wprowadza w bląd :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Wymienic czujnik walka rozrzadu-orginal od 120 do 190zl.Zawór egr wtych silnikach to rzadko padal.Ciekawe kto czyscil czujnik walka rozrzadu. Z dosfiatczenia wiem ze najlepiej odrazu wymienic oba czujniki-tzn walka rozrzadu i walu korbowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość Anonymous

W mojej asterce od pewnego czasu występuje coś takiego: Przy uruchamianiu silnika niekiedy pozostaje zaświecona żółta kontrolka ze znaczkiem silnika (check engine). Następuje to wtedy, gdy przy rozruchu silnikiem zatrzęsie. Jest to tak nieregularne, że nie mogę powiedziec, że występuje to kiedy silnik był zimny, czy ciepły. Jeden pewnik, to taki, że jak przejadę około 1 km, i wyłączę i włączę silnik, to kontrolka gaśnie i wszystko wraca do normy. Mechanik twierdzi, że trzeba przeczyścic zawór EGR, ale czytając posty na ten temat, jestem zdezorientowany, bo o takich objawach nikt nie pisał. Co to może byc? Może ktoś miał podobne problemy?

Mam dokladnie to samo, chociaz troche inny silnik (1.6 8v) bylem u mechanika na kompie i tez cos burknal o zaworze egr, zeby przeczyscic, wspomnial tez ze sonda lambda nie dziala prawidlowo w calym zakresie i tyle. Jak bede mial czas zabiore sie za przeczyszczenie tego zaworu, to dam znac jak wyszlo.

 

Problem ten pojawil mi sie jakos w grudniu, ale dzialalo tylko kilka dni, przestalo jak wymienilem olej i filtry (??), a moze dlatego ze bylo zimno ? w kazdym razie ostatnio nastapil nawrot choroby u mojej asi, pojawilo sie to po sprawdzeniu plynow... jakos ciezko mi skojarzyc to wszystko z wyciagnieciem bagnetu...

 

Jak widac jestem zdezorientowany, ale moze to komus cos nasunie ... pozdrawiam i czekam na jakis pozytywny rezultat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

czesc, mam taki problem. Astra 2; 1,6l; silnik 8-zaworowy. przy 160 km/h zaczyna sie "krztusic" i wlacza sie "check engine". Nie gasnie po restarcie. Przy innych predkosciach nic sie nie dzieje. w serwisie sprawdzili na komputerze i stwierdzili blad na 3 cylindrze, ale nie wiadomo jaki bo ponoc cylindry sa ok. macie moze jakies doswiadczenia w takim temacie? serwis rozklada rece - a to ponoc najlepszy serwis - nie jakis garaz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

 

u mnie żólta kontrolka pali się nieustannie. Był diagnozowany w serwisie, ale mechanik stwierdził, że wszystko w normie. Nie wierzę mu rzecz jasna, więc spróbowałem własnoręcznie zdiagnozować samochód.

Problem w tym, że łącze nie wygląda tak jak powinno, a może jest wporządku, poprostu nigdy wcześniej tego nie robiłem.

Oto zdjęcie:

Dołączona grafika

 

Na zdjęciu przód samochodu jest w lewo. Jak dla mnie to licząc czy od lewego-górnego rogu czy to od prawego-dolnego 6 pin jest poprostu ślepy. Widać wyraźnie, że nie ma tam co zwierać. A może trzeba poprostu wepchnąć do końca? Nie chcę niczego robić na chama, żeby niczego nie schrzanić.

 

Pokażcie mi bardzo proszę, na rysunku, które piny zewrzeć, żeby uruchomić procedurę odczytu błędów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś pin 6 masz "ślepy". Napisz jaki masz rocznik samochodu i dokładny typ silnika.

 

Na 90% metoda ze spinaczem u Ciebie nie zadziała ale interfejs na tranzystorach powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności