Skocz do zawartości

Dzwiek przy skrecaniu kołami


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

 

mam taki problem w swojej Asterce otoz gdy skrecam kolami na maksa w prawa lub w lewa strone to slysze taki dzwiek jakby cos o cos zawadzalo nie jest on slyszalny podczas calego manewru skrecania kolami tylko w jednym momencie nie wiem co to moze byc czy ma ktos jakies sugestie i porady ??Na co spojrzec co moze byc przyczyna??

Z gory dziekuje

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

No wydaje mi sie ze mamy ten sam problem .Ja w Astrze przy maksymalnym skreceniu kol i ruszaniu slysze wyrazny dzwiek. Z tego co wiem to mamy przeguby do wymiany. Wzielo sie to z szybkiego ruszania wlasnie przy skreconych kolach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wydaje mi sie ze to nie sa przeguby

Wiem u kumpla jaki byl dzwiek jak mial rozwalone przeguby i to jednak nie jest taki dzwiek

Przeguby nmi nie graja na zakretach ani jak ruszam tylko jak stoje i skrecam kolami nie musi byc na maksa ale wteyd wlasnie to slychac takie pukniecie i potem sie juz nic nie dzieje wymienialme koncowke drazka i stabilizator bo byl uwalony

Objaw taki mam od niedawna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sa dwie mozliwosci co do strzałów przy skreconych kolach to albo sa to drążki stabilizacyjne - maly problem - albo poduszki - mogly sie one wytrzec-otwory w nich sie wyrobily i zle ukladaja sie jak skrecasz kierownica - te poduszki widac jak otworzysz klape silnika - drazek zobaczysz jak max. skrecisz kola powinien on sie pojawic za kolem lewym jak skrecisz w prawo i na odwrot- moga byc po prostu urwane - mialem ten problem w sowjej astrze i wlasnie takie byly objawy - strzelanie przy skrecie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hmm dzwiek slychac tak z lewego kola tak jest przynajmniej go wyczuwam a wlasciwie stamtad go slysze

Poduchy sa raczej dobre bo kiedys wymienialme sprezyny (jakies 2 miechy temu)

Na mysl mi przychodzi koncowka drazka stabilizator albo naprade przeguby :wesoly:;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

albo to moze byc maglownica i gdzie cos ociera albo koncowki drazka kierowniczego... tam na koncu jest taka guma moze ona sie juz wytarla...i sa luzy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

po dwoch miesiacach normalnej jazdy mogla sie wytrzec ta guma od koncowki drazka ??

Musze to zobaczyc i wymienic bo wkurza mnie to pukanie

A mam jeszcze takie pytanie jak sie silnik zagrzeje a wiadomo jakie teraz sa upaly to powinien sie wlaczyc wentylator prawda

I jest ok wlacza sie ale czy jak mam goracy silnik i chodzi mi wentylator i zgasze motor to wentylator powinien nadal chodzic i chlodzic silnik czy nie ??

Mi sie wydaje ze powinien chodzic a on sie wylacza jak tylko zgasze silnik

Jak to ejst ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności