Skocz do zawartości

Kontrolka ABS


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

a pytales u magikow o usluga rozkodowania radia?:wink:?

nie jestem do koncaewny ale mi to zrobili w normalnym zakladzie naprawy sprzetu rtv (NAWET PARAGON DALI) i placilem jakies 50zl

 

ponoc potrafia to zrobic z kazdym radiem

Masz rację, w większosci punktów z usługami napraw elektronicznych rozkoduja mi radio - robi się odczyt kodu który zapisany jest w eepromie. Ja tylko napisałem że z tego co wiem nie ma do tego radia generatora tak jak do wielu innych modeli i samemu się go raczej chyba nie rozkoduje - pozostaje mi albo jechac do serwisu opla i zapłacic 122zł za kartę kodów do auta i bede miał wszystkie kody albo pojechac do elektroników i kod nie bedzie mi juz potrzebny :roll: Wszystko wyjdzie na dniach poniewaz dziś przyszła mi zmienarka do radia - długo szukałem pasującej i wreszcie się udało. Jutro odbiorę auto od lakiernika, sprawdzę zmieniarkę no a potem odepne akumulator bo te kontrolki mnie dołują - niby auto jezdzi ok ale tak byc nie powinno poza tym wczoraj sprawdziłem i po zapaleniu ABS przyhamowałem ostro i koła się zblokowały. Akurat ABS jest dla mnie waznym wyposazeniem auta i musze to zrobic - gorzej jak bedzie mnie czekała wyamiana piasty....ale narazie mysle optymistycznie. Sprawe z kodem do radia i tak musze załatwic bo przez głupie radio nie moge odpiąc akumulatora.

 

A takie pytanie - czytałem w ksiązce SAM NAPRAWIAM ze kondensatory np od poduszek trzymają jeszcze napiecie przez około godzinę od odłączenia akumulatora. Jak jest z błędami kompa?Jak odłącze akumulator to odrazu wszystkie błedy się skasują?Czy z kasowaniem trzeba jechac do serwisu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli chodzi o poduchy to nie tak długo jak wymieniasz wystarczy 2-3 min. nie wszystkie błędy można wykasować przez zdjęcie klemy np. poduszek trzeba je wykasować bądz to samemu lub w warsztacie :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Widzę że często odwiedzasz Wrocław znam dobrego mechanika jest tańszy od OPLA, ale za darmo nie robi. 120 zł za podpięcie do kompa i kasowanie błędów. Dobrze doradzi i pomoże tylko u niego robię swoją Astrę.

To jego strona

http://www.jgautoserwis.pl/jg/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
skot1, dzięki za namiary. Rzeczywiście dość często bywałem do tej pory we wrocku, szczególnie w weekendy bo woziłem brata na uniwerek. Mam nadzieje że na jutro poprawią mi lakierowanie drzwi bo skopali robotę i wezmę sie porządnie za oględziny kabli od ABSu i postaram się zrobić kabelek żeby można było samemu podłączyć sobie do kompa. Wiem że to nie będzie to co w serwisie ale jakieś informacje będzie można samemu uzyskać. Jeśli problem nie zniknie po odpięcu akumulatora to niestety będe sie musiał wybrac gdzieś do serwisu. Mialem jechać na hamownie żeby sprawdzić moc samochodu a tu szykują się inne wydatki więc narazie odpuszcze....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fool, kol. po co marnować cenny czas na robienie kabelków które to i tak nie wiadomo czy coś pokażą ja ci proponuję znaleść kolegów i kupić pewniaka tu

 

http://moto.allegro.pl/item196779527_interfejs_diagnostyczny_opel_tech2_pl_1995_2004.html

 

 

sprawdzony z gwarancją i działa na 100%% daję słowo honoru i nie są to rodzinne interesy :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawinek

może coś pomogę a może nie.Miałem taki problem z kontrolką abs i tc zapalały się po włączeniu auta i nie gasły.po ponownym włączeniu silnika gasły.I to tak różnie się zdarzało a najczęściej jak spadły temperatury czyli jesień zima wczesna wiosna.

Mam zafirkę i miałem w niej ccrt 700 radiotelefon.Wywaliłem to radio bo brało za dużo prądu z aku na postoju.Wywalało mi akumulator.Jak aku było nówka to widocznie dawało radę ale już ma 4 lata. i stracił sprawność.Uważam że przyczyną tych kontrolek było słabe aku-gdzieś czytałem coś o słabej masie czy coś.Widać jakiś układ nie wygasza tych kontrolek z powodu powyższego.Proponuję sprawdzić pobór prądu z radiem i bez radia.Radio powinno brać co najwyżej kilka mA.Jeżeli to wina radyjka to je wymień.Jeżeli ma pobór w normie (kilka mA) to sprawdz aku.Potem szukaj reszty.Mi po wymianie radia na inne normalne problem z kontrolkami zniknął.Dodam że wjechałem na techa do serwisu i kazałem sobie sprawdzić błędy-nie było.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
slawinek, Tez o tym czytalem własnie z tym poborem prądu i wiesz kurcze, moze to faktycznie ma jakiś związek z tym co sie u mnie zaczęło dziać. Na początku było ok a potem jak przez kilka godzin prac przy aucie słuchałem muzyki i kilkunastokrotnie go odpalałem to na wieczór padł mi w zasadzie akumulator i dosłownie ostatnim obrotem odpaliłem auto. Wszystko totalnie zgłupiało, wyzerował sie licznik dzienny, zapaliłysie wszytskie kontrolki i od tamtej pory ciągle zaczęło sie to chyba dziać. W sumie dosc ciezko mi okreslic czy to napewno od tego bo auto miałem zaledwie kilka dni ale wczesniej nic sie nie zapalało a teraz zaczeło. Akumulator podładowałem ok 4 godziny i kreci dobrze no ale jazdy z kontrolkami są - własnie ABS i ta z kluczykiem. Na bank pomierze pobór prądu przez radio ale szczerze mówiąc nie chciałbym się go pozbywać tymbardziej ze gra fajnie a na dodatek dokupiłem do niego zmieniarke.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawinek

U mnie kiedyś było tak,że radio po wyłączeniu pobierało jeszcze przez 15 sekund 0,5A po czym spadało na 0,15 A . Powinno brać w granicach kilku mA a tu wychodzi 150mA co daje prawie 2W a to już mała żaróweczka.Ma prawo wydoić już nieco osłabiony aku w 2-3 dni na postoju.teraz wsadziłem sobie pioneera takiego jak tu : http://www.pioneer.pl/pl/products/25/121/61/DEH-2900MP/index.html i teraz wyłączone pobiera 9mA (0,1W).jest o wiele lepiej z moim akumulatorkiem choć mam podobno nadal za duży pobór samego auta.Auto na postoju bierze 150mA (1,8W).czyli teraz bierze całkowicie 1,9 W - podbno to norma ale sa tacy co twierdza ,że cos jeszcze jest nie tak.Niemniej jest lepiej i kontrolki przestały mi się zapalać.

 

Szczerze mówiac nie żałuję wymiany radiotelefonu ccrt 700 na tego pioneerka.Gra też nieźle i wierz mi że zmieniarka nie będzie wtedy potrzebna :wink: co najwyżej sterowanie przy kierownicy (jeżeli je masz) może stanowić problem bo nie pasuje.Jeżeli to wina twojego radyjka to lepiej je wywal.Pozdrawiam i daj znać jakie masz wyniki poboru pradu radia i jeżeli możesz napisz ile na postoju autko ci pobiera.jestem ciekaw jak by to sie miało do mojej karocy :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na bank porobie pomiary - jak możesz to napisz w jakich miejscach mam mierzyć i co ewentualnie zmieniać żeby było porównanie do Twoich pomiarów. Heh, wiedziałem że już o tym problemie z dużym poborem prądu przez CCRT 700 gdzieś czytałem i okazuje się że to był temat załozony przez Ciebie na elektrodzie, świat jest mały :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności