Jump to content

Recommended Posts

kadett E 1,6 kat 1991.

Wszystko wskazuje na C16NZ najlepiej zrób fotkę i wstaw na forum. :D

Jeśli chodzi o Kadetty z silnikiem 1,6 to do 08.91 był produkowany jedynie C16NZ, były jeszcze; C16LZ od 09.86 - 08.87 i E16NZ od 09.87 - 08.90

Czy razem z tymi zaciskami trzeba zmienic tarcze i klocki czy wystarczy sama wymiana zacisku?

podepnę się - mam podobnie - mechanik po ponownym sprawdzeniu stwierdził, że albo zacisk już jest do d..., albo "kopyto jest krzywe" - tuleje chodzą ładnie do momentu skrecenia zacisku - wtedy jedena tulejka zaczyna się zacinać.(oczywiście wszystko bylo czyszczone)

mówicie o zaciskach ate czy jakoś tam - czy to są takie???:

http://moto.allegro.pl/zaciski-przednie-opel-astra-i-f-sedan-i2160208650.html

i czy wystarczy, że zmienię klocki na inne.

dzięki.

pozdrawiam

Tak to są zaciski ATE i po wymianie wystarczy wymienić klocki. Skoro masz tam coś krzywego to nieźle Ci się musiało zapiec i zagrzać... Ja w moich starych zaciskach Delco wymieniłem wszystkie uszczelki, gumki, kapturki na prowadnicach i od 4 lat nic mi się nie zapieka. Dodatkowo kupiłem zestaw regeneracyjny pompy hamulcowej i też od 4 lat hamulce bez najmniejszego problemu przechodzą przegląd. W zaciskach Delco sprawność zalezy od jakości konserwacji zacisku. Pozdro.