Skocz do zawartości

Astra F słabe hamulce po wymianie, miękki i głęboki pedał.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem.

Wczoraj wymieniłem kompletny układ hamulców z tyłu,

cylinderki, szczęki, bębny i linkę, wszystko jest praktycznie nowe nawet sprężyny.

Stary zostawiłem tylko samoregulator, ale jest rozruszany i nasmarowany.

Po złożeniu całości do kupy i odpowietrzeniu układu,

na wyłączonym silniku niby było wszystko ok.

Pedał twardy i wysoki.

 

Natomiast przy normalnym użytkowaniu, pedał jest miękki i bardzo głęboko wchodzi, prawie do podłogi.

Nadmieniam, że jakiś czas temu wymieniałem przednie hamulce.

 

Teraz już nie wiem co może być.

Czy to się jakoś ustawi czy po prostu coś jest jeszcze nie tak?

 

Pamiętam, że kiedyś hamulce były ok, a teraz flaki jakieś.

 

Pozdrawiam,

djlexus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki problem.

Wczoraj wymieniłem kompletny układ hamulców z tyłu,

cylinderki, szczęki, bębny i linkę, wszystko jest praktycznie nowe nawet sprężyny.

djlexus

Hej,

 

Obstawiam bąbelek powietrza albo i kilka w nowych cylinderkach.

Miałem podobnie po wymianie cylinderków u siebie.

 

Podstawowym objawem zapowietrzonego układu jest to, iż podczas jazdy można hamulec "napompować", to znaczy, że jak naciśniesz hamulec raz, a potem bardzo szybko go puścisz i naciśniesz jeszcze raz i pedał będzie twardszy, to na 99% siedzi powietrze gdzieś w przewodach hamulcowych.

 

Koniecznie jeszcze raz odpowietrz wszystkie koła.

 

/Andrzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeszcze nie próbowałem ponownie grzebać ale chyba znam przyczynę.

SAMO-REGULATORY!

Powinny się ustawić ale chyba nie działają.

Jak zaciągnę nieco ręczny dosłownie 3 ząbki hamulce są jak brzytwa.

Po niedzieli będę walczył i dam znać.

 

pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrusss1970

Też przerabiałem ten temat i po jakimś czasie samo się naprawiło, tzn samoregulatory się ustawiły i hamulce działały dobrze. Może trochą pojeździj i porę razy depnij trochę hamulec lub na postoju poprzyciskaj hamulec to samoregulatory same się "poskręcają".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Samoregulatory wyregulowane i działa jak trzeba.

Oczywiście jak nazwa wskazuje samoregulatory - trzeba było wyregulować SAMEMU :COOL:

 

pozdrawiam,

djlexus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Ja mam troszke inny problem tzn w piątek były wymieniane szczeki bębny cylinderek i sprężynki oraz linka od ręcznego i niby wszystko ok ale dzisiaj podczas hamowania dziwnie drgało auto tak jakby nim szarpało no niby ok ale troche mnie to przeraża tym bardziej ze w piątek brakło mi hamulców jestem kompletnie zielony jako mechanik z tad auto robił mi kumpel. dziś prubowałem zaciągnąć reczny ale reczny trzyma bardzo słabo co to moze być skoro wszystko z tyłu jest wymienione?? boje sie ze znowu bede miał niespodzianke typu jade autem ja do hamowania a pedał w podłoge. kumpel wczoraj jezdził i mowi ze wszystko ok, a i jeszcze jedno po spuszczeniu recznego przejechałem jakieś 70 km i facet na cpn mnie pyta cy nie jechałem na recznym bo tak dziwnie mu śmierdzi fakt felgi były troche ciepłe ale skoro wszystko jest nowe to moze poprostu maja sie dotrzeć ?? prosze o porade

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności