Skocz do zawartości

Realne spalanie astry IV z silnikiem 1.6 Turbo


Gość dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie znalazłem podobnego tematu do tego który zakładam więc jeśli takowy sie gdzieś znajduję to z góry przepraszam za zaśmiecanie forum. Przejrzałem kilkanaście stron i nic nie znalazłem ale mogłem coś przeoczyć.

 

Kieruję swoją prośbę do użytkowników astry IV z silnikiem 1.6 Turbo 180KM. Jeśli znajdzie się użytkownik takiej astry z Warszawy to będę ogromnie wdzięczny za opinię. Ponieważ w przyszłym roku (pod koniec) paluję zakup takiej astry, chciałem się dowiedzieć, ile taka astra z tym silnikiem rzeczywiście spala benzynki. Wiadomo że to co podaje producent to są testy robione w warunkach laboratoryjnych niezbędne do homologacji auta. Początkowo rozważałem zakup diesla ale ponieważ wszystkie mają filtr DPF a ja na trasie jeżdżę jedynie w wakacje, zimą i czasem w trakcie roku a normalnie, na co dzień poruszam się po Warszawie i poza Warszawą więc zakup diesla odpada bo ten filtr nie będzie się miał kiedy przepalić. 1.6 Turbo wydaje mi się bardzo fajnym silnikiem szczególnie że będę brał astrę w wersji kombi bo potrzebuje przestronnego i dużego auta.

 

Czekam na Wasze opinie na temat kultury pracy tego silniczka oraz ile naprawdę Wam taka asterka pali. Boję się że to spalanie może dochodzić do 15l. Kumpel miał astrę III OPC 260KM to niestety potrafiła mi pociągnąć i 23 litry na 100km co dla mnie było szokiem.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

insignia sporo cięższa, corsa z silnikiem 1.6 turbo (192KM) spala bardzo mało, 7/8 trasa, 10 miasto, astrę trzeba wstawić gdzieś pomiędzy insignie a corsę.

jest temat o astrze 4, i ktos z forum ma taki silnik, wiec moze on sie wypowie,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na 1.6 właśnie z tego względu że jest to już jednostka sprawdzona z insigni i wiem że tam się nic nie dzieje. 1.4 nie wezmę z tego względu że jest słabszy a spalanie na pewno nie jest jakieś dużo niższe żeby warto było eksperymentować z ta jednostką. Eksperymentować z tego względu iż jest to nowa konstrukcja opla która została zamontowana dopiero w astrze. A swoją drogą zastanawiające że opel nie potrafi zrobić mocnego i oszczędnego silnika. Nawet kiedyś krytykowali opla za to na TVN Turbo bodajże w programie automaniak przy okazji testu insigni OPC która pochłania dość spore ilości paliwa bo przy ostrej jeździe potrafi nawet łyknąć i sporo ponad 20l a wcale przyśpieszeniem nie zachwyca. Miał być to samochód sportowy ale szału nie ma. Przyśpiesza równo, nie ma uczucia wciskania w fotel co można odczuć w wielu sportowych samochodach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na 1.6 właśnie z tego względu że jest to już jednostka sprawdzona z insigni

raczej z astry H, bo tam był montowany najpierw.

 

[ Dodano: Wto Wrz 07, 2010 21:53 ]

swoją drogą zastanawiające że opel nie potrafi zrobić mocnego i oszczędnego silnika.

jak nie?? a silniki serii Let, c20let i z20let, z20leh??mocne i zapewniam że oszczędne,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 Turbo był w astrze III? A to nawet nie wiedziałem :D. Te silniki które wymieniłeś nie są chyba pierwszej młodości, prawda? A przecież idąc do przodu, powinni produkować silniki mocniejsze i jednocześnie oszczędniejsze od tych które były poprzednio a tym czasem robią jeszcze smoki które litrami pochłaniają benzynę. Dla mnie na miasto najlepszy byłby diesel ale nie kupie go właśnie ze względu na DPF. Znam osobiście osoby które jeżdżą po mieście dieslami z DPF'em i te samochody sa masakrycznie zamulone. Nie ma gdzie przycisnąć żeby się wypalił a specjalnie nie będę w trasy co tydzień jeździł żeby przepalić filtr. W dodatku w dieslach jest ten nieszczęsny EGR który w vectrze już mi wymieniali na gwarancji 4 raz i powiedzieli że to poraz ostatni. Teraz jak się zepsuje to mają zmienić oprogramowanie. Niestety, jakość ropy+miasto robią swoje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na miasto najlepszy byłby diesel ale nie kupie go właśnie ze względu na DPF.

Diesla do miasta się nie kupuje, ten silnik jest stworzony do jazdy na długich odcinkach.

Przez miesiąc miałem okazję jeździć Astrą 4 z silnikiem 1,7 (110KM) i w mieście spalanie rzędu 8l/100km w trasie 5-6 l/100km.

 

Jeżeli chodzi o nowe diesle to 3 rzeczy które są najbardziej awaryjne (najczęściej siadają): turbina, egr, dpf.

 

Jeżeli chodzi o Astrę 4 1,6 Turbo. Spali tyle ile wlejesz jeżeli będziesz jeździł agresywnie, przy spokojnej jeździe 7-8 l/100km, przy dynamiczniejszej jeździe w granicach 10-12l/100km

Natomiast jak naciśniesz gaz do dechy to na liczniku pokaże się spalanie chwilowe w granicach 30-40l/100km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności