Skocz do zawartości

Realne spalanie astry IV z silnikiem 1.6 Turbo


Gość dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym spalaniem chwilowym w granicach 30-40 to wiem bo w vectrze też mam to samo. Jak przycisnę ostro to chwilowe mi nawet do 40 dochodzi ale tak jak sama nazwa mówi, jest to chwilowe więc się tym nie przejmuję. Ja mam raczej taki przeciętny styl jazdy. Wiadomo, nie rozpędzam się z pod świateł jak co to nie którzy że ledwo oni zdążą ruszyć i już jest czerwone bo do 50 rozpędza sie w 30s ale też nie robię tego jakoś bardzo agresywnie żeby się z kimś ścigać. Wiadomo, dynamika jakaś jest ale bez przesady.

 

A swoją drogą jestem ciekawy czy ten 1.6 Turbo to jakiś specjalny silnik czy to jest zwykły 1.6 z dołożoną turbiną? Myślicie że możliwe jest uzyskanie +65 koni dokładając jedynie turbinę? Może teraz są te turbiny jakieś nowocześniejsze i dodają więcej mocy. Pytam bo po prostu nie wiem czy przypadkiem nie wyżyłowali tego silnika 1.6 do oporu i wsadzili turbinę bo wiadomo że taki motor będzie się szybciej zużywał. Muszę iść na jazdę próbną tą astrą ale nie wiem gdzie w Warszawie mogą ją mieć. Narazie odwiedziłem 2 salony i tylko w jednym mieli turbo ale z motorem 1.4T. 1.6T jeszcze nie spotkałem ale na pewno gdzieś mają. Muszę pojeździć i popytać.

 

Ps. Wie ktoś kiedy będzie premiera w polskich salonach astry IV ST? Bo oficjalna premiera z tego co wiem już była ale w salonach jeszcze jej nie spotkałem.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo dołożenie turbo może dać do 25%mocy czyli przy standarcie 1.6 to będzie ok 30KM, żeby osiągnąć 180KM musi być silnik zmodernizowany i inaczej zrobiony bo by się rozleciał w mig,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiecie co, chyba jednak wybiorę 1.4T. Rozmawiałem z handlowcem w ASO Opla który jeździł tym samochodem po Warszawie i spalanie przy sportowej jeździe może wynieść nawet 18-20l. SZOK!! A ja juz wiem że mi będzie palił właśnie w tych granicach ponieważ mam dość ciężką nogę zatem chyba rozsądniejszym wyborem będzie 1.4. Fakt, osiągi gorsze ale i spalanie w mieście na poziomie 10-11l przy sportowej jeździe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja mam takie cudo z tym silnikiem 1.6 180 KM spalanie na początku średnio było około 9 l teraz mam 15 tyś km i spala przy takiej samej jeździe 10 ltr/100 km szczerze mówiąc wybieram się do ASO niech coś z tym zrobią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co ci mają z tym zrobić ? mój 110KM. Diesel pali średnio ( w mieście) 7,7-8,1 l/100km. Odbiega to od danych opla o jakies 60%, ale co oni mi poradzą ? W każdym bądź razie daj znać co ci powiedza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam wszystkich.

Powili przymierzam sie do wymiany Vectry C 1.8 140KM na być możę Astrę 1.6 TURBO.

Ponowie pytanie. Czy forumowicze mogliby wypowiedzieć się już teraz, po kolejnych latach użytkowania: ile średnio pali Wam ten silnik?

Ile np. pali Wam na autostradzie podczas jazdy 140km/h?

Ze spalania Vectry jestem bardzo zadowolony, średnie poniżej 8L. W trasie norma to 6.2 .. 6.5.. Rekord Gorzów - Wrocław - Gorzów średnia 5.4L.

Generalnie rozważam dwa auta Astre 1.6T i Golfa VI 1.4TSI 160KM. Silnik ten mam w Tiguanie, ktory z napedem 4MOTION wazy 1580kg - a srednie spalanie z 30000km to 8.9, przy 9.2sek do 100km/h. W Golfe powinien palić spokojnie minimum 1-1.5L mniej.

Cały problem Astry polega chyba na jej zdecydowanie za duzej wadze. Na wielu forach i w testach, niestety wszyscy zwracają uwagę na jej palwożerność.

Przykładowo Astra 1.4 Turbo 140KM nie dosc ze pali ponad 1.5L wiecej niz Golf 1.4 122KM, to jeszcze przyspiesza o 0.6, czy 0.7 sek wolniej niz Golf - czyli tyle samo, co moja obecna Vectra.

Swoją drogą 1.6 180KM też jest ponad pół sekundy wolniejszy od Golfa 160KM, który znów pali zauwazalnie mniej ;-)

Pytanie - jak jest z tym 1.6 Turbo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności