Skocz do zawartości
davidgm

Pali bez problemu na gazie na benzynie nie odpala....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem przez lato jezdzilem tylko na gazie odpalalem odrazu na gazie itp...

wiadomo zbliza sie zima i pasowalo by odpalac kadolota na benzynie...

i tu moj problem nie chce zapalic na benzynie na gazie odpala bez problemu

slychac ze pompa paliwa dziala filtr paliwa wymienilem wtryskiwacz tez wymienilem tez nie odpalil na benzynie nawet ponownie odkrecilem ufo i sprawdzielm czy wtryskiwacz dziala nie podlaczalem pod 12 v tylko wizualnie ze jest wilgotny z benzyny...

w czym moze byc teraz problem :drunk:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, proponuje zaczac od sprawdzenia drożności układu paliwowego, najlepiej odczep przewód dostarczający paliwo do wtrysku i poproś kogoś żeby zakręcił wtedy silnikiem jak benzyna poleci pod ciśnieniem trzeba będzie szukać dalej, jak bedzie ledwo lecieć to masz gdzieś zagięty bądź zapchany przewód.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość andrzej_m55

sprawdzielm czy wtryskiwacz dziala nie podlaczalem pod 12 v tylko wizualnie ze jest wilgotny z benzyny...

No nie ma być wilgotny tylko jak zakręcisz silnikiem to ma dawać mgiełkę

To że słychać pompę to nie znaczy że jest ok

zobacz czy ten wężyk łączący jest cały i wówczas to co mówi kolega kperes,

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zrobilem tak jak mowil kperes i paliwo leci tylko to cisnienie nie jest duze poprostu sie przelewa... no i do tego nie widze zeby wtryskiwacz dawal mgielke... co z tym zrobic :eek:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość andrzej_m55

no i do tego nie widze zeby wtryskiwacz dawal mgielke... co z tym zrobic ???

Wyczyścić wtrysk tyle że trzeba uważać bo szybko można go zepsuć

A najlepiej wymienić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie masz założony przekaźnik odcinający wtrysk jak włączasz LPG.

Jego wymień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a gdzie moge znalesć ten przekaznik :beer: bo ostatnio raz mi pali raz nie np jak rano wsiadam i chce zapalic na benzynie to zapali i chodzi bez problemu ale np jak zgasze i za 20 -40min wroce juz nie odpali...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idź po kablach od wtryskiwacza, to go znajdziesz.

Nie powiem ci, gdzie jest, bo każdy gazownik zakłada gdzieś indziej.

jeden na grodzi, drugi gdzies na wiązce, trzeci nawet przy kompie mógł załozyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak wyglada ten przekaznik cos takiego jak od pompy paliwa??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, najprędzej cos takiego, tylko może być czarny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

W moim 1,6i był on czarny i umieszczony na blaszce po środku pod maską od strony spryskiwaczy cały był zalany odczytałem z niego tylko 5 i 1, u Ciebie może byc inny i w innym miejscy ,ale szukaj przekaznika z 5 wtykami, wyjąłem go lecz nie mogłem dostac zamiennika bo nie znałem pełnego symbolu ale poradziłęm sobie spinką metalową, chcąc odpalac na benzynie zwierałem dwa przewody brązowy i nie pamiętam, popróbuj tak jak ja , nie spaliłem przy tym niczego, byc może zawiesił się na gazie.

A czy ręcznie przerzucasz z gazu na benz i odwrotnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam panowie mam kadeta 1,6 benzyna i podobny problem nie pali, paliwo dochodzi do wtryskiwacza ale nie leci paliwo z wtryskiwacza, dzisiaj wykręciłem go coś tam przetarłem włożyłem i zapalił na popych (bo akumulator wychewtałem), przejechałem 6 km szedł ładnie, ale po 2 godzinach jak chciałem zapalić to dalej paliwo nie leciało w trysku, czy może mi ktoś powiedzieć, jak się czyści wtryskiwaćz by go nie uszkodzić, a dodam że wcześniej miał wysokie obroty po wyjęciu zaczą chodzić normalnie czyli schodził z obrotów tak jak powinno być. a mam jeszcze jedno pytanie ile kosztuje wtryskiwacz bo z tego co szukałem to 400-700zł czy to możliwe??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ufo22222
Napisano (edytowane)

Witam podłącze się pod temat kadett e 1.6 8v nie chce palić na benzynie gdy włącze zapłon to moment i jest pełna przepustnica paliwa silnik krokowy wysunięty na maxa. z pod korka oleju wydostają się opary (dym?) iskra jest rozrząd dobrze ustawiony, na gazie nie pali bo nie ma (skończył się przed dojazdem na stacje LPG) pozatym nawet jak jest na gazie to zalewa go paliwem i jak pierwszy raz wykręciłem świece to czarne jakby je w oleju utopić a silnik nie bierze oleju.

jakby ktoś mógł pomóc w co uderzyć bo już ręce opadają. było dobrze jechał zgasł i już nie pali.

Edytowane przez ufo22222

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak jest na gazie to zalewa go paliwem

jeśli dostaje 2 paliwa jednocześnie to masz coś skopane z zasterowaniem czyli pod oko elektryka instalacji

gdy włącze zapłon to moment i jest pełna przepustnica paliwa

być może wtryskiwacz jest uszkodzony i leje

albo

biorąc pod uwagę 2 powyższe cytaty

uszkodzone jest uszczelnienie w/w elementu czyli oring

z pkt widzenia wł. auta - najtańsza i najprostrza naprawa

(warto to sprawdzić)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi