Skocz do zawartości

Tarcze i klocki do Merivy


Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, WariatPSM napisał:

A wyczyszczone i przesmarowane prowadnice? Tutaj wiele osób zapomina o tym, nawet w warsztatach. Później są problemy i klocki nierównomiernie przylegają do tarczy podczas hamowania. Tak jest teraz zrobione na zaciskach, są potrzebne do demontażu już bardziej wymyślne nasadki i klucze tak aby zniechęcić potencjalnego Kowalskiego do rozkręcania hamulców na podwórku. Jest to element, który odpowiada za nasze i innych życie. 

 

Plus dla Ciebie za, krótki i pomocny manual dla użytkowników ;)  

Taką wymianę robiłem nie pierwszy raz. Oczywiste jest, że wyczyszczenie jarzma i zacisku to podstawa, później nasmarowanie prowadnic. Są również preparaty, które można wtrysnąć pod gumową osłonę tłoczka, żeby lżej chodziły, a zwłaszcza nie zapiekały się. Na koniec można też pomalować jarzmo i zacisk na jakiś "gustowny" kolor, choć ja tego nie zrobiłem z braku czasu. Odnośnie rozmiaru śrub to kiedyś w takich siurpryzach brylowali francuscy konstruktorzy. Pamiętam jakiś dekielek mocowany na kilka śrub M8, a jedna spośród nich była M7 ( Pierwszy raz w życiu widziałem wtedy śrubkę siódemkę:D ). Ale dziś wiele firm stosuje takie numery. Pamiętam jak przy vw szukałem jakichś kluczy bodaj 16 czy 20. Raz miałem tak, że wyjąłem zacisk i nie mogłem cofnąć tłoczka. Okazało się, że niezbędny jest rozpieracz, którym wkręciło się tłoczek głębiej w zacisk.

13 godzin temu, A_FLY napisał:

Widzę w opisie Meriva B 1.4 NET (140KM) - tarcza 308 mm?

Tak, 308 mm. Wielkie i ciężkie.

Edytowane przez woys

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podepnę się pod temat. 

Jakie klocki na przód polecacie do mojej Merivy. 

Na co zwrócić uwagę podczas kupna . Kupować w sklepie czy na aledrogo . 

 

A może rozejrzeć się za kompletem bo tarcza ma spory rant :mellow:

 

IMG_20220826_174312.thumb.jpg.b4f388e2db23da0cc124b4edf6665093.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navia do tego pasta ATE i zmywacz do hamulców jak kupisz wcześniej to grosze kosztuje , w.motoryzacyjnym też du...  cena nie urywa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz motoryzacyjnego w swojej okolicy ? Ja najczęściej kupuje w Intercars , ale tam bez zniżek to mają ceny kosmiczne, niedaleko mam też motoryzacyjny, idę zamawiam, ściąga z hurtowni, jak coś nie pasuje nie ma problemu z wymiana czy zwrotem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności