Skocz do zawartości

Prędkość a obroty silnika w motorze 1,6 16v

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie .Może mi ktoś podpowie dla czego w Merivie przynajmniej mojej przy 100km/h mam 3000 obrotów .Czy tak jest we wszystkich .Ciekawe jest to że obserwując inne samochody okazuje się że że obroty przy 100km/h oscylują od 2500-2700.Czy tak jest we wszystkich czy tylko moja tak ma.Będę wdzięczny jak ktos sprawdzi.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pitermeriva

wiesz co, nie mam pojęcia dlaczego masz takie wysokie obroty (jakbyś jechał na 4 biegu), w moim easytronicu przy 100 km/h obroty wynoszą dokładnie 2600...Może miałeś coś kombinowane ze skrzynią biegów-może inna włożona-ale na tych sprawach się nie znam, poczekamy na wypowiedz fachowców...

Odnośnik do odpowiedzi

No moim zdaniem to normalne obroty dla tego silnika. Jak koledzy napisali wszystko zależy od skrzyni biegów. Ja mam skrzynie: F17 i tak wysokie obroty są normalne 3000 obr/ min - 100 km/h. W poprzednim temacie odnośnie temperatury pracy również ten wątek został poruszony. Jak poczytałem parę lektur to okazało się że Opel zmniejszył przełożenia do niektórych modeli. Są tego minusy i plusy( auto mimo swej masy w wyższych obrotach dość ładnie przyspiesza.. Ja się do tego przyzwyczajam powoli i przestaje mi przeszkadzać. :beer:

Odnośnik do odpowiedzi

Ta sytuacja jest dość dziwna .Bo jeżeli jest tak fabrycznie to znaczy nie tylko ja tak mam,to przyznam że wrzucanie 5 biegu przy 50 km/h i to bez szarpania ,normalnie w czasie eksploatacji,powoduje u mnie pytanie o co chodziło konstruktorom opla.Mam nadzieje że ktoś jeszcze sprawdzi i odpisze i mnie uspokoji,co zresztą nie zmieni mojej opini że powinna być 6 i bardzo jej brakuje.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Zanim założysz temat opisując swój problem, zapoznaj się z naszymi zaleceniami

• Przeszukaj forum - skorzystaj z wyszukiwarki i przeszukaj forum, być może ktoś omówił podobne zagadnienie,
  • Podaj wersję modelu - nie zapomnij o podaniu wersji modelu auta, którego dotyczy opisywany problem,
  • Oznaczenie silnika - podaj nam jak najwięcej danych, które dotyczą Twojego silnika,
  • Opis problemu - opisz swój problem w sposób zrozumiały dla innych
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez kyuubi1990
      Witam mam pytanie odnośnie czujnika temperatury powietrza dolotowego . Temperatura na dworze 8 stopni, czujnik podczas jazdy pokazuje 16 stopni na postoju przy odpalonym silniku 30 stopni. Czy temperatura nie powinna być zbliżona do zewnętrznej?  

• Przez melon84
      Witam serdecznie, posiadam Astre z 2006 roku z silnikiem 1.6 105 km + LPG BRC. Od momentu zakupu występuje u mnie dziwny objaw. Mianowicie autko delikatnie poszarpuję podczas przyśpieszania jak i odejmowania gazu (nie zawszę) na benzynie i gazie jest tak samo. Świece, wszystkie filtry nowe, tak samo jak i cewka zapłonowa, wyczyszczona przepustnica. . Macie jakiś pomysł komputer nie pokazuję żadnego błędu. 

W wolnej chwili postaram się przywitać i wstawić zdjęcie mojego bolidu  
    • Przez kyuubi1990
      Witam posiadam astrę z 2006 roku z silnikiem 1.6 105 km twinport, losowo po nocy długo kręci rozrusznik po czym bez problemu odpala. Na ciepłym silniku czy nawet jak po stoi z 10 h po pierwszym uruchomieniu odpala od strzała  świece, cewka, filtr powietrza nowe. Wyczyszczone co się da po za czujnikiem polozenia walu i walków rozrzadu one pojda jako kolejne przy pierwszej wolnej chwili. Macie jakies inne pomysly ?  
Partnerem serwisu: Karty Plastikowe && Karty Plastikowe
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.