Skocz do zawartości

Nie odpala na ciepłym silniku. Astra G 1.7 CDTI


Gość lukas0011

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co ja się orientuję to nie powinno spaść poniżej 10V.

Ogólnie spadek powinien być o 1 V czyli jeżeli u ciebie jest 12.4 V to powinno spaść do 11 V max.

Jak w benzynie spadek do 10 V nie robi większego problemu z odpalaniem tak w dieslu to już raczej powoduje problemy

Więc albo aku albo rozrusznik albo jak pisałem wcześniej masy słabe.

Dołóż do silnika dodatkową masę prosto z aku i zobacz czy jest poprawa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wymienilem czujnik walu , auto całą noc stało w garażu, podmienilem mocniejszy akumulator i próbuje odpalać, Auti kręci troche lepiej bo obroty około 250 a nie odpala. Ciśnienie w dalszym ciągu 100 bar czyli nic nie dała wymiania na lepszy akumulator żeby obroty były szybsze. Koledzy jeżeli bym ściągnął wężyk z pompy i założył inny i włożył go do bańki z paliwem to ma zapalić? Chodzi mi żeby wykluczyć nieszczelności z filtra do pompy??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witajcie.

Mam problem z odpalaniem na ciepłym silnika z17dth.

Najpierw silnik jak się rozgrzał pracował trochę za głośno ,taki klekot z okolicy wtryskiwaczy, więc poszły do sprawdzenia, były walnięte. Dwa zostały wymienione , a w dwóch wymienione końcówki. Po 7 testach na stole probierczym wyszło że są ok.

Nic się nie zmieniło.

Po pewnym czasie zaczął mieć problemy z odpaleniem na ciepłym silniku.

Wymieniłem zawór SCV, czujnik położenia wału i temperatury. Dalej bez zmian

W programie autocom wyczytałem że temperatura w programie rosła cały czas a po więcej niż pół godziny miała wartość 100 stopni, na tablicy rozdzielczej temperatura była lekko pow. 90stopni.
Kolejna sprawa to błąd B3059 który pojawia się zawsze po próbie odpalenia samochodu. Samochód odpala, ale trzeba kręcić kilka sekund i silnik kręci nie równo, szarpie jak by zapłon był ustawiony za wcześnie... a jak odpali pracuje równo.
Kasuję błąd, odpalam i błąd znów się pojawia...
Jak odłączę wtyczkę od temperatury to silnik odpala prawie idealnie.
Ewidentnie coś z tym immobilizerem.
Wygląda to na sterownik ECU?


Gdzie zrobić sterownik dobrze w rozsądnych pieniądzach?
Można by od razu program zmienić i zwiększyć moc?
Mam jeszcze problem z radiem "display safe ", ale działa.
Można to wszystko za jednym zamachem ogarnąć?

Aha za pierwszym testem pojawiły się jeszcze błędy:
B1485
B2585
U2105

B3107

Po skasowaniu więcej już się nie pokazały.

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu w neta jest wiele firm ci się specjalizuje w sterownikach , trzeba będzie podzwonic , ale najpierw się upewnić czy problem leży po jego stronie. Czujnik temperatury nadal ma przekłamania ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2022 o 18:43, waldek2020 napisał:

A wskazania tego czujnika jakie widać - bo rozumiem że odpala dobrze jak on odpięty?

No właśnie, po dłuższej pracy silnika czujnik pokazuje 100 stopni. 

Ciepły silnik odpala dobrze tylko jak jest zimny i jak jest ciepły, ale z odpiętym czujnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności