Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem


Gość Tooomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Miałem dziś taki problem:

Z samego rana, gdy odjeżdżałem spod domu wszystko było OK, odpalił jak zawsze, pojechałem z moim młodym do żlobka, i jak chciałem ruszać dalej do roboty, to ni cholery, nie kręcił.

Po jakichś 15-20 minutach odpalił juz ok ( w miedzyczasie nic nie robiłem), dojechałem do roboty, na parkingu spróbowałem jeszcze kilka razy i juz odpalał bez problemu.

Co sie mogło stać, że nie palił a później nagla załapał, aku mam nowy, 2-miesięczny.....

Bede wdzięczny za porady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Panowie kręci kręci i kręci a słuchajcie zdarzyło mi się nawet coś takiego ze na maxa dawałem kluczyk do konca i nawet nie kręcił ;/ jak by masy nie było a i jeszce jedna sprawa z alternatora wypływa zaledwie 12 volt moze być tak że akumulator nie doładowany??? i ma za mało siły na odpalenie?????????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

moze byc ze aku jest nie doladowany i za mala pradu ma na rozruch...zobacz alternator...moze byc luzny pasek klinowy albo.. szczotki...albo przewod masowy zobacz czy jest oki...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yokass, przecież ci wcale nie ładuje to co ty podajesz to jest poj aku. ma być ponad 13,6 zwalony jest regulator napięcia lub niema szczotek tak jak pisze kolbober18, lub diody wzbudzenia tak czy tak to do elektryka a on już wszystko pomierzy ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kręci kręci i kręci a słuchajcie zdarzyło mi się nawet coś takiego ze na maxa dawałem kluczyk do konca i nawet nie kręcił

a kontrolki przygasły wtedy?

Mozliwe,ze aku ma jakies przebicie i jest do wymiany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

darzyło mi się nawet coś takiego ze na maxa dawałem kluczyk do konca i nawet nie kręcił ???

To może być, jak sam zresztą stwierdziłeś, niewłaściwy styk na masie lub na plusie. Ewentualnie alternator. A może stacyjka ?

 

z alternatora wypływa zaledwie 12 volt

A gdzie mierzyłeś to napięcie z alternatora ? Na alternatorze czy na akumulatorze ? Bo to jest bardzo duża różnica.

 

to co ty podajesz to jest poj aku.

Sorry, ale raczej napięcie ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darzyło mi się nawet coś takiego ze na maxa dawałem kluczyk do konca i nawet nie kręcił ;/

To może być, jak sam zresztą stwierdziłeś, niewłaściwy styk na masie lub na plusie. Ewentualnie alternator. A może stacyjka ?

 

z alternatora wypływa zaledwie 12 volt

A gdzie mierzyłeś to napięcie z alternatora ? Na alternatorze czy na akumulatorze ? Bo to jest bardzo duża różnica.

 

to co ty podajesz to jest poj aku.

Sorry, ale raczej napięcie :)

Oczywiście masz rację ale można się bylo domyśleć o co mi chodziło ??????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem dziś taki problem:

Z samego rana, gdy odjeżdżałem spod domu wszystko było OK, odpalił jak zawsze, pojechałem z moim młodym do żlobka, i jak chciałem ruszać dalej do roboty, to ni cholery, nie kręcił.

Po jakichś 15-20 minutach odpalił juz ok ( w miedzyczasie nic nie robiłem), dojechałem do roboty, na parkingu spróbowałem jeszcze kilka razy i juz odpalał bez problemu.

Co sie mogło stać, że nie palił a później nagla załapał, aku mam nowy, 2-miesięczny.....

Bede wdzięczny za porady

Czołem

Minął prawie miesiąc i znów to samo, przez ten czas nic sie nie działo, a dziś znów to samo - odpaliłem pod domkiem - żłobek i LIPA.

Cos jeszcze, bo to chyba nie zbieg okoliczności - dzis padał deszcz - wtedy też - nie za mocno ale padał, moze woda cos zalewa??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności