Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem


Gość Tooomek

Rekomendowane odpowiedzi

Tooomek, czy ten twój problem jest tylko wtedy jak odpalasz ciepły silnik?Coś podobnego miałem w poprzednim aucie.Zapalał bez problem zawsze z wyjątkiem odpalania po krotkiej przerwie,a i to nie zasze.Jak postał z poł godziny tez odpalał.Ten problem ciągnął mi się też chyba z miesiac i w koncu podjechałem do elektryka.Pomierzył prady i wyszło,że aku ma przebicie miedzy celami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co zibi, jak na razie 2 razy mi sie zdarzyło, silnik raczej jest juz nagrzany, ale tak jak pisałem wcześniej w te dwa dni padał deszcz. Ale uwaga cenna, podjade i pomierzę, aku na gwarancji w razie czego będę sie kłócił o wymianę....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kreci wogóle, tylko cyka przekaźnik pod maską i nic sie nie dzieje, kontrolki sie zapalają normalnie, czyli prad jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

nie kreci wogóle, tylko cyka przekaźnik pod maską i nic sie nie dzieje, kontrolki sie zapalają normalnie, czyli prad jest

A jakie napięcie jest na akumulatorze podczas przekręcania kluczyka ?

I jeżeli przekręcasz to nie zapala się przypadkiem kontrolka od poduszek i ABS ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kreci wogóle

jak ci tak zrobi znowu,to wcisnij sprzegło i 3 bieg,odepchnij sie lewą nogą,tak,żeby po puszczeniu sprzegla chociaz raz obrócił silnik.Jak po tym ci zapali,to znaczy,ze jest "czarna dziura" w uzwojeniu rozrusznika.

Moze tez być tak,że nie łapie ten bendix przy rozruszniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie napięcie jest na akumulatorze podczas przekręcania kluczyka ?

I jeżeli przekręcasz to nie zapala się przypadkiem kontrolka od poduszek i ABS ?

Napięcie to nie wiem, nie sprawdzałem, chyba czas zainwestować w miernik :D, Kontrolki zapalaja się tak samo jak przy "normalnym" odpaleniu

 

huri_khan, , zibi, , dzięki za cenne uwagi, będę miał w pamięci gdyby co :D ....oby nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Kontrolki zapalaja się tak samo jak przy "normalnym" odpaleniu

Przekręć kluczyk do położenia II po około 4 sekundach powinny zgasnąć wszystkie kontrolki oprócz akumulatora oraz oleju i dopiero teraz zakręć rozrusznikiem i popatrz na deskę czy podczas kręcenia się zapalają kontrolki od poduszek i ABS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, Astra stoi u teściów pod blokiem, nie dało rady jaj wskrzesić, kombinowałem ale poddałem się ;(

Przekręć kluczyk do położenia II po około 4 sekundach powinny zgasnąć wszystkie kontrolki oprócz akumulatora oraz oleju i dopiero teraz zakręć rozrusznikiem i popatrz na deskę czy podczas kręcenia się zapalają kontrolki od poduszek i ABS.

Palą sie kontrolki akumulatora i oleju, reszta zgasła (oprócz poduszek, bo mam błąd do skasowania ) ale nic nie ruszyło. próbowałem tez pukać w rozrusznik, i wszystkie inne sztuczki opisane powyżej i nic 8) W poniedziałek trza go zawlec do elektryka, chyba czeka mnie holowanie, chyba że sie rozmyśli i odpali...

 

-------------------------------------------------------

 

Hej.

Najnowsze newsy z pola walki 8)

Po 2 dniach postoju auto odpaliło bez problemu i przez 2 dni problem sie nie powtórzył. Aby uniknąc takich fajerwerków na przyszłośc poszedł do elektryka, który stwierdził winę szczotek rozrusznika , mam nadzieje ze miał racje i problem zażegnany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności