Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dziś rano pierwszy przymrozek pierwsze skrobanie szyb i tu niespodzianka. Pęknięta przednia szyba. Miała już odprysk od kamienia na środku ale dziś chyba szok termiczny( wewnątrz ciepło, na zewnątrz zimno) dokończył dzieła. Pękła na 2 części. Całe szczęście że zewnętrzna warstwa. Co do strat finansowych to niewielkie bo z AC. Ale chciałbym wiedzieć jaką szybę mam żeby mnie rzeczoznawca z ubezpieczenia nie wy....ał.

W EuroGlas w Krakowie powiedzieli mi że do wyboru mam 3 rodzaje:

- zwykła zielona szyba

- zwykła zielona szyba z paskiem przeciw słonecznym od góry

- szyba solarna.

I właśnie tu się pojawia pytanie: co to jest szyba solarna? i Jak można rozróżnić ją od innych.

Wiem że do merivy Montowali taką szybę.

Na pewno nie mam paska przeciwsłonecznego od góry to pewne:). Z góry dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szyba solarna przepuszcza mniej światła jest lekko zielona jak by,wnętrze się tak nie nagrzewa,nie wiem jak w tych opla ale niektóre firmy mają napylone srebro ,poszukaj w necie pod hasłem 'szyba atermiczna "

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W EuroGlas w Krakowie powiedzieli mi że do wyboru mam 3 rodzaje:

Pewnie tam nie byłeś tylko dzwoniłeś, na miejscu na pewno powiedzieli by jaką masz szybę.

Jeśli masz klimę to powinieneś mieć szybę atermiczną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szyba solar odbija do 30% energii słonecznej. Ma fioletowawą barwę i często podłączenie do czujników w aucie (czujnik nasłonecznienia, deszczu lub zmierzchu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

często podłączenie do czujników

w Merivie chyba nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do czujników to raczej brak. Sprawa rozbija się tylko o to jaką szybę mam i jak to sprawdzić. Solarna czy zwykła. róznica w działaniu z tego co się dziś dowiedziałem w serwisie jest taka ze zielona pochłania ciepło a solarna odbija. W serwisie zaśpiewali za normalną 466 za montaż plus 730 za szybe a za solarna szybe 1500zł plus montaż oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak kuchar napisał, atermiczna jest niebieskawa a to że w aucie z klimą taka jest, nie do końca jest prawdą, być może w przypadku klimy automatycznej. W mojej z manualną klimą jest zwykła zielona.

Kopernikus, zadzwoń do ASO, podaj VIN i po kompletacji wyposażenia powiedzą Ci jaką powinieneś wybrać szybę. A potem jedź do Euroglass'a i wymień :beer:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do czujników to raczej brak. Sprawa rozbija się tylko o to jaką szybę mam i jak to sprawdzić. Solarna czy zwykła. róznica w działaniu z tego co się dziś dowiedziałem w serwisie jest taka ze zielona pochłania ciepło a solarna odbija. W serwisie zaśpiewali za normalną 466 za montaż plus 730 za szybe a za solarna szybe 1500zł plus montaż oczywiście.

Jeśli masz manualną klimę to obstawiam na 99% że masz zwykłą zieloną szybę - atermiczną.

Tak jak pisałem, zobacz jaką barwę ma szyba (patrz pod różnym kątem na szybę z pewnej odległości i najlepiej jak świeci trochę słońce). Jeśli fioletowo-niebeskawą to solar.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W serwisie zaśpiewali za normalną 466 za montaż plus

730 za szybe a za solarna szybe 1500zł plus montaż

oczywiście.

Serwis też musi zarobić :beer::eek: zostawisz auto na 1 dzień, a oni zadzwonią do Euroglasa który wymieni szybę, a za wykonanie jednego telefonu doliczą co najmniej 5 stówek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W serwisie zaśpiewali za normalną 466 za montaż

plus 730 za szybe a za solarna szybe 1500zł plus montaż oczywiście.

Poszukaj na alledrogo -http://moto.allegro.pl/listing.php/search?string=meriva&category=18719

Parę telefonów i przynajmniej połowa kasy zostaje w kieszeni.Przynajmniej trzy oferty są interesujące. :beer:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do cen to dla mnie to jest jasne zreszta idzie to z AC. Nawet po serwisie nie będzie to szyba oryginalna z pierwszego montaż tylko zamiennik serwisowy.

A co do tematu odnośnieu jaką szybę posiadam to tak:

- odblasku szyby czy fioletowy czy zielony nie udało mi się sprawdzić bo słońca mału u mnie.

- a co do oznaczenia szyby to zrobiłem zdięcie na któryw ewidentnie widnieje napis SOLAR-RAYDołączona grafika

I co teraz mam myśleć mam klime manualną i z tego co patrze to szyba raczej normalna? Może w tym oznaczeniu jest coś zakodowane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wychodzi na to że masz szybę atermiczną, a co do zamiennika to wiele firm które robią szyby, część robi z logo zamawiającego a następne bez, i potrafią być o 70% tańsze od tych z logo choć robione na tych samych maszynach :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież masz napisane na szybie "SOLAR RAY" więc jest to szyba typu solar.

Osobiście wybrał bym solara tylko z firmy SPLINTEX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś rano odwiedził mnie rzeczoznawca z firm ubezpieczeniowej. ocenił ze szyba do wymiany( jak bym nie wiedział). Dziś ma mi podesłać swoje orzeczenie do uzupełnienia o moje dane. Czy któryś z was ma już doświadczenie z firma Compensa? Co dalej mam robić. Szybę chce wymienić w serwisie ( nie z mojej kieszeni to idzie). Najlepiej jak uda się to zrobić bezgotówkowo.Może jakieś podpowiedzi sugestie na co zwrócić uwagę żeby to załatwić raz a dobrze?Pozdrawiam i prosze o porady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli z ubezpieczenia to poczekaj na ich odpowiedź, bo może się okazać że masz jakiś limit kwotowy na wymianę szyby i wymieniając w serwisie okaże się że musisz dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi