Skocz do zawartości

Zgasł i nie chce palić


Gość lesny1113

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za rady chłopaki :lol:

jak zdjąć ten aparat żeby nie przestwić zapłonu? Nigdy tego nie robiem więc wole zapytać :beer:

 

który z aparatów jest kompletny? tj. aparat moduł i wszystko żeby tylko przykręcić i żeby chpodził.

Prosze o pomoc w wyborze :beer:

 

http://moto.allegro.pl/listing.php/search?category=620&string=aparat+zap%C5%82onowy+astra+1.6&order=p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość andrzej_m55

lesny1113, Link nie otwiera

Jak zdjąć. Dla mnie to proste i dla ciebie też będzie :beer:

Zaznaczasz na korpusie i aparacie miejsca, odkręcasz nakrętkę m13

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Po zdjęciu aparatu wymienić o ring. Aparatu źle nie założysz ponieważ płetwa ci nie pozwoli

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Proste. Prawda :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba ustawiać palca w jakis specjalny sposob? Musi on być ustwiony w pozycji takiej jakiej był wczesniej? Chodzi mi o zakładanie nowego modułu jak to zrobić.

 

po co mam zaznaczyć te miejsca?

O co prosic w sklepie jak bede ten oring kupował? :beer:

I o co chodzi z przestwieniem zapłonu? W tej odkręconej części jest też moduł?

 

Nie chce nic zepsuć :beer:

 

U mnie ten link się otwiera.

Wpisz proszę w allegro aparat zapłonowy astra 1.6 i poddaj chociaż pomysł który kupić :beer:

Z góry dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam.

Palec ma jedno miejsce gdzie wejdzie.

po co mam zaznaczyć te miejsca?

Potem odmierzysz na nowym aparacie i tak samo założysz nowy. Nie będzie kłopotu z odpaleniem.

W sklepie pytaj o o ring na aparat zapłonowy i dobrze byś wziął stary by nie wziąć złego mimo że to grosze kosztuje to szkoda kasy

Co do aparatu to są używane i wysokie ceny jak dla mnie

Jedź na szrot i dostaniesz za Jakie 20 zł.

Tylko się zastanów bo może wystarczy wyczyścić kopułkę i palec lub je wymienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że ten aparat jest już na wykończeniu bo na benzynie potrafił samochód gasnąć w czasie jazdy i dopiero po jakims czasie dawał się odpalić. Może czujnik położenia wału siadł... Sam nie wiem. Zaczne od wyczyszczenia kopułki i palca o ile uda mi się odkręcić tą srubkę i zobacze czy jest roznica. Jutro bede probował. Jak to nic nie da to kupie taki aparat, a zaczne szukać na szrocie. Jutro napisze co i jak :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Jak zaznaczysz położenie w jakim jest aparat to go zdejm. Zawsze to wygodniej odkręcić.

Tylko żebyś potem dobrze kable WN. założył

Często jest pomyłka z 2a3. Są odwrotnie zakładane i też jest kłopot odpalić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede kabli odlaczal od świec i ponumeruje je. Pierwszy idzie do góry kupułki a potem według wskazowek zegara wiec nie powinienem się pomylić :beer: bede probował mam nadzieje żesię uda :beer: jakim kluczem odkrece cały aparat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Miałem specjalnie zrobione zdjęcie ale gdzieś zagubiłem. Tu też możesz zobaczyć dokładnie jak jest podłączone

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Gdzieś na forum jest podane bo na kopułce zwróć uwagę jak są kable

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam mieć wątpliwości bo w tym temacie

http://www.autocentrum.pl/?FF=228&temat=3&id=78&strona=1

pisze żeby przed wykręceniem ustawić palec rozdzielacza na pierwszym cylindrze i przy wkręcaniu nowego aparatu ustawić także palec na pierwszym cylindrze :)

i tam pisze też coś o ustawianiu zapłonu... coraz gorzej widze tą wymiane

 

Potem odmierzysz na nowym aparacie i tak samo założysz nowy. Nie będzie kłopotu z odpaleniem.

Czyli nie martwie się położeniem palca w nowym aparacie ani niczym innym? Poprostu zakładam ten nowy tak samo jak zaznaczyłem sobie ten stary i po sprawie?

 

Scaliłem tematy/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności