Skocz do zawartości

[Astra H] Ubytek płynu do wspomagania


Rekomendowane odpowiedzi

Mialem wczesniej taki problem ze wspomaganie szwankowalo bo prawie nie bylo plynu. Zakupilem odpowiedni, dolalem ale niedawno stwierdzilem ze jest go mniej. Facet w warsztacie powiedzial ze na 99% jest to problem z przekladnia kierownicza i ze koszt wymiany to ok 2400. Magik jakis bo nie zajrzal pod maske a juz wydal opinie, wiec podejrzewam ze szuka jelenia. Jutro jade na inny warsztat moze cos bardziej sensownego mi powiedza. Mial ktos podobne doswiadczenia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magik jakis bo nie zajrzal pod maske a juz wydal opinie, wiec podejrzewam ze szuka jelenia. Jutro jade na inny warsztat moze cos bardziej sensownego mi powiedza. Mial ktos podobne doswiadczenia ?

zdarza sie czasem na forum... niestety tak juz jest z mechanikami...

ciezko znalezc dobrego i uczciwego, ale potem warto sie go trzymac... :D

wspomaganie szwankowalo bo prawie nie bylo plynu

dolalem ale niedawno stwierdzilem ze jest go mniej

zgaduje ze masz jakis ubytek...

http://forum.opel24.com/wyciek-z-ukladu-kierowniczego-astra-h-14-vt54840.htm?highlight=wspomaganie

http://forum.opel24.com/wspomaganie-nie-chodzi-vt50652.htm?highlight=wspomaganie

wiecej na forum... szukajka nie gryzie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem szukalem przed zadaniem pytania. W pierwszym poscie kolega nie uzyskal zadnej informacji poza sugestia regeneracji maglownicy, mozliwe ze tak tez jest w moim przypadku.

Na ile mozna wierzyc temu co napisane jest tu odnosnie likwidowania wycieków http://www.motofakty.pl/artykul/usterki_przekladni_kierowniczych.html ? Bezsensu byloby wymieniac cala przekładnie jesli wystarczylo by tylko ja uszczelnic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsensu byloby wymieniac cala przekładnie jesli wystarczylo by tylko ja uszczelnic.

oczywiscie, ale nie wszystkie przekladnie da sie uszczelnic...

nie wiem jak z oplem...

BTW o wspomaganiu zaczales dopiero dzis czytac... duzo chyba nie poczytales...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych uszkodzonych sie nie da, to jasne.

Odnosnie drazenia tematu to robie to juz od jakiegos czasu, bo problemy ze wspomaganiem juz sie pojawialy. Nie musisz wierzyc historii przegladanych przeze mnie tematow w swoim panelu admina ;-) forum mozna przeciez czytac nie bedac zalogowanym (albo z user aggent ustawionym na googlebota)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gajos83, tu mnie masz :beer:

i nie mow ze masz jeszcze DHCP ;-)

pisalem ogolnie o przekladniach kierowniczych, nie tylko w oplu

 

no ale jak tak drazysz temat to do czego juz doszedles?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DHCP mam, mam tez VPN z ktorego korzystam zeby nie zostawiac IP ciekawskim adminom forów ;-)

Ano doszedlem do tego, ze problem z ukladem kierowniczym sie powtarza, wiec cos jest popsute. Nie jestem mechanikiem ale podejrzewam ze to moze byc jakas uszczelka. Calej przekladni nie zamierzam wymieniac na nowa, jesli bedzie to mozliwe to poddam ja regeneracji. Ide zaraz do mechanika i sie wszystkiego dowiem, jak wroce to napisze. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik powiedzial ze przekladnia do uszczelnienia, musze znalezc jakis zaklad ktory sie zajmuje regeneracja. Przy okazji znalazlem dobry zaklad ktorego sie bede trzymac bo za diagnoze nie chcial pieniedzy brac. Jak ktos chce namiary to kontakt na priv. Zaklad jest w Krakowie, zatem woje geoip nie dziala do konca poprawnie ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzis wymienilem przekładnie na regenerowana, z dopłata. Własciciel warsztatu udziela 2 letniej gwarancji na jakosc tej przekladni. Nie wiem jak zachowuja sie takie przekladnie po regeneracji, czy traca jakies swoje wlasciwosci ? Dodam ze dostalem tylko paragon, zadnej gwarancji pisemnej, na przekladni jest natomiast wybity nr identyfikacyjny zakladu i data.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności