Skocz do zawartości

Opel meriva 1.3 diesel - duzo pali.


Gość szumlak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moją merivą tj dużo pali ( moim zdaniem ) wychodzi ponad 6 litrów na 100 km, przejechałem nieco ponad 300km i zostało mi pól baku. Według książki powinna palić ok 5 litrów na 100km, co się mogło popsuć, że tyle spala ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co się mogło popsuć, że tyle spala ?

auto?? nikt nie bedzie zgadywal...
:P

 

Pytanie napisałem chyba w miarę jasno ;-), skoro bym wiedział co się popsuło to bym nie pisał na forum, a odpowiedzi taka jak wyżej ;) to chyba tylko po to żeby załapać jedną dodatkową wypowiedź na forum :drunk: ,

więc dla jasności moja meriva śmiga dobrze, nic się nie popsuło jeśli chodzi o jazdę, przyśpieszenie jest dobre ale zastanawia mnie czy on czasem za dużo nie spala bo wychodzi jakieś 6.5 litra na 100km a w książce jest napisane że powinna się zmieścić w 5 litrach, więc czy te moje spalanie jest prawidłowe ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba tylko po to żeby załapać jedną dodatkową wypowiedź na forum

dobra jaśniej się nie da

Profil!;-)!

 

BTW, moze więcej pali bo jest chodno ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba tylko po to żeby załapać jedną dodatkową wypowiedź na forum

no pewnie, brakuje mi tego jak ch...

więc dla jasności moja meriva śmiga dobrze, nic się nie popsuło jeśli chodzi o jazdę, przyśpieszenie jest dobre ale zastanawia mnie czy on czasem za dużo nie spala bo wychodzi jakieś 6.5 litra na 100km a w książce jest napisane że powinna się zmieścić w 5 litrach, więc czy te moje spalanie jest prawidłowe ??

juz lepiej...

wierzysz we wszystko co napisane? porownywales spalanie z jakims zestawieniem (chociazby to co mam w stopce)? jak liczysz spalanie? na jakim dystansie? jakie trasy? jaka temp silnika? itd itd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechałem nieco ponad 300km i zostało mi pól baku

jak wyjezdzisz ze 3 baki to dopiero wylicz ile Ci pali.

po takich 300km i polowie baku na 'oko' nie mozna okreslic ile naprawde spalila mery.

moze to byc 6 a rownie dobrze 5 i 7 litrow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem trasę i zatankowałem do pełna i jak wracałem to na tej samej trasie zatankowałem i wtedy obliczyłem i wyszło wtedy, że ponad 6 litrów lekko bierze, teraz mam przejechane dokładnie 350 km i zostało paliwa pół zbiornika a wchodzi do niego 53 litry :P - i tak i tak coś za dużo .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Meriva pali ok 6-6,5 w mieście i poniżej 5 L na trasie. Wiadomo na zużycie paliwa ma wpływ: klima, ciśnienie w oponach, sposób w jaki jeżdzisz, pora roku itd. Dla mnie powyższe wyniki są b.zadowalające.Pozdrawiam :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności