Skocz do zawartości
tomxx92

c20xe-czy ten silnik będzie pasował do każdego Kadeta E.

Rekomendowane odpowiedzi

witam szukłem troche na necie tych info ale dokładnej odpowiedzi nie znalazłem- mam pytanko czy silnik c20xe wraz ze skrzynią będzie pasował do kadetta 1,8 czy 1,4 (chodzi mi o te kadetty z rocznika 1991r. itp czyli E)- wiem że pasuje do kadeta GSI ale czy pasuje też do innych wersji silnikowych tak żeby nie trzeba było nowych mocowań spawać itp?? A czy skrzynia np. od 1,8 pasuje do c20xe??

zmieniłem tytuł/zbyszek670

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie pasował do kadetta 1.8 > BigBlock, jest o tym na forum, poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jeszcze jedno takie uniwersalne pytanko (: czy w każdym kadecie E razem z gsi są w tym samym miejscu mocowania silnika do nadwozia??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

będzie pasował do wszystkich wersji silnikowych oprócz diesla bo ma inne mocowanie od strony rozrządu

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja z korzystając z okazji i nie zakładając nowego tematu zapytam czy żeby wcisnąć silnik diesla w bude benzyny to tą łapę trzeba mieć oryginał od diesla czy wystarczy przespawać tą z benzyniaka w inne miejsce bo zdaje się ze ta łapa jest spawana ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pampej, Bez spawania się nie obejdzie ,miejsce mocowania poduszki od strony rozrządu w benzynie jest dalej od pasa przedniego a w dieslu bliżej z tego co pamiętam jest to jakieś 4-5cm

Najlepszy sposób to rozwiercenie zgrzewów od mocowania poduszki i przesuniecie o tyle ile potrzeba , dobre wiertło-rozwieranie będzie trwał 10 min spawanie drugie tyle i wszystko będzie pasować jak ulał

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tą łapę od strony rozrządu trzeba mieć oryginał od diesla czy wystarczy tylko przesunąć tą od benzyniaka ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak Ma być diesel to zostaje łapa od diesla , przesuwasz tylko mocowanie poduszki od strony rozrządu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak wogole to wrzucanie diesla do benzyniaka jest nieoplacalne. wszystko trzeba zmieniac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak, sam się zastanawiam w jakim celu, może chodzi o to, że trafił lepszą budę z benzyny. Ale to i tak bez sensu. Dla porównania; mam kadzia 1,7D w zasadzie na części ale motor zdrowy i jeździłem nim do października ub.r. Teraz pomykam kadziem 1,8 c18nz też w kombi i pali mi ok. 8l teraz w zimie, latem spokojnie 7 do 7,5 i mam tu na myśli miasto. Oczywiście bez wygłupów co wcale nie znaczy, że wolno. Latem w trasie przy prędkości do 120km/h mieszczę się w 6,5l. :drunk:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytałem z czystej ciekawości bo mój klekot już nie jest pierwszej młodości i "korniki" go trochę zjadły:) Chodziło mi głównie o mocowanie silnika jak to zrobić. Jak mi się trafi zdrowa buda z benzyniaka to ten którego ujeżdżam teraz posłuży jako "honorowy dawca części" do przekładki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi