Skocz do zawartości
Raku

Opel Insignia 1.8--Podczas odpalania dziwny odgłos.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Czy podobna usterka może występować w astrze h bo mam podobne objawy .Dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

grudek1977,Witam. Dowiedziałem się Ze pracujesz w oplu. Mam pytanie a właściwie prośbę. Potrzebuje 2 końcowych tłumików do opla Signum 2.2 direct. Jeśli mógłbyś mi jakoś pomóc będę wdzięczny. Pozdrawiam Dawid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość grudek1977

a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam ten sam opisany problem z tym zgrzytem przy uruchomieniu zimnego silnika....

-Czy można z tym dalej jeździć zanim nie ma innych objawów. Jeśli tak to jak długo, do jakiego momentu albo jakich objawów. Co się może stać jeśli się nie wymieni tego w porę ?

-Samochód ma przejechane 45 tys km. Czy jeśli okaże się konieczna wymiana już teraz to czy trzeba wymienić od razu cały rozrząd tj. pasek, napinacze, pompa... Czy na razie wystarczy same wadliwe koła ?

Pozdrawiam Łukasz !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pasek na 100% wymiana bo 2 razy go się nie zakłada ze względów bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę odgrzeję kotleta.

Wydaje mi się że może to mieć związek z tym samym co jest w Chevrolecie w tym silniku.

Podczas odpalenia przez pierwszą sekundę lub dwie słychać "dizlowanie" które później znika. Może to mieć związek z kołami zmiennych faz rozrządu (KZFR).

Więcej informacji poniżej.

http://forum.chevroletteampoland.com/viewtopic.php?f=28&t=771

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeżeli chodzi o takie 3 sekundowe chrobotanie na zimnym silniku, to na 100% masz rolki wałka rozrządu do wymiany, a za tym idzie rozrząd olej filtry, płukanka silnika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi