Skocz do zawartości

Parujące szyby Meriva 1,7cdti 2004


Rekomendowane odpowiedzi

możesz to zrobić na słuch, tzn pusc nawiew na pozycycji innej niż na szybę, a następnie wciśnij guziczek, jak głośność nawiewu wzrośnie, to wszystko działa.

U mnie po wcisnieciu przycisku obiegu wew. nic sie nie zmienia na słuch. wentylator tak samo chodzi, szyby paruja.

Dziwne jest to ze jak wcisne przycisk klimy manualnej to paruja mniej (przy minusowych temp. a klimatyzacja startuje dopiero od +5 st.)

Czy wtedy powietrze zasysane jest innym kanalem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie po wcisnieciu przycisku obiegu wew. nic sie nie zmienia na słuch. wentylator tak samo chodzi, szyby paruja.

Dziwne jest to ze jak wcisne przycisk klimy manualnej to paruja mniej (przy minusowych temp. a klimatyzacja startuje dopiero od +5 st.)

Czy wtedy powietrze zasysane jest innym kanalem ?

czyli masz odpowiedz na zagadkę parujących szyb (nie działa Ci sterownie obiegami wewn/zewn), pod warunkiem, że nie robiłeś testu przy ustawieniu pokretła regulacji nawiewu na szybę - wtedy zawsze nie działa regulacja

To oczywiste że szyby Ci mniej parują jak masz włacząną klimę - nie włączy się sprężarka, ale właczy się osuszacz powietrza - eliminuje wilgoć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od warunkiem, że nie robiłeś testu przy ustawieniu pokretła regulacji nawiewu na szybę - wtedy zawsze nie działa regulacja

test oczywiscie na innym ustawieniu niz szyba przednia

 

nie włączy się sprężarka, ale właczy się osuszacz powietrza - eliminuje wilgoć

a o tym nie wiedzialem

 

dzieki za odpowiedz :lol: jak sie zrobi troszke cieplej to bede musial zajrzec do tej klapki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czyli masz odpowiedz na zagadkę parujących szyb (nie działa Ci sterownie obiegami wewn/zewn)

Witam, z racji ze dzis troszke cieplej zabralem sie za rozwiazanie problemu parujacych szyb.

@gardi1 miales racje, problem tkwił w sterowaniu klapką obiegu wew/zew;

 

końcówka (trzpień) ktora wychodzi z klapki do silniczka zostałą ukęcona/uksyta.

 

http://tinypic.pl/ud0w20hah45s

 

i pozostała w obudowie silniczka.

Oczywiście moge obrócić klapkę jak radzili koledzy we wcześniejszych ostach, tylko boje sie ze silniczek znow ukręci koncowke.

Czy on ma sie caly czas kręcic ? kiedy sie wylącza, bo u mnie kreci sie caly czas i to z duza sila.

I jak wyjąć ta klapkę aby ja przekrecić, trzeba wszytsko rozebrać ? czy powinna wyjść ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam ten sam problem. Wyciągnołem klapę i okazuje się, że nie mogę jej obrócić. Co prawda końcówka która się ukręciła jest ta sama z dwóch stron, ale otwory w obudowie są różne. Jeden większy, drugi mniejszy, przez co nie mogę obrócić. Ktoś ma jakiś pomysł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wyciągnołem klapę i okazuje się, że nie mogę jej obrócić

 

Możesz napisać w jaki sposób ją wyjąłeś??

Odkręciłem schowek odkręciłem podszybie i nie mogę dalej ruszyć a nie chce nic urwać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Abram_2006

Możesz napisać w jaki sposób ją wyjąłeś??

Odkręciłem schowek odkręciłem podszybie i nie mogę dalej ruszyć a nie chce nic urwać

 

 

 

witam

 

 

mam identyczny kłopot:( czy musze demontować ten silniczek i obracać go Czy wystarczy tylko go odlączyc ?

poniżej fotka czy odpowiedni kabel odłaczylem

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/97ec6273de59e751.html

 

Po zdjeciu schowka klapka była zamknieta fotka poniżej

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/037314762903dc67.html

Edytowane przez Abram_2006

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Klapkę trzeba ustawić w pozycji obiegu zewnętrznego. I odłączyć silniczek. Przerabiałem to parę lat temu nic innego brak nie da się zrobić. Kupiłem nawet używana i po roku czasu też pękł ten wieloklin co idzie do silniczka .

Żeby wyjąć klapkę trzeba ją troszkę ścisnąć z obu stron, tylko teraz zimno i plastik może pęknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności