Skocz do zawartości

Centralny zamek nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

"Centralny dalej nie działa. Włożyłem po sobie 2 (dwa) bezpieczniki dwudziestki i obydwa spaliło. Teraz nawet kierunkowskazy nie migają w momencie naciskania pilota. Napiszę później, co zrobił mechanior (wstępnie mówił coś o przewodach, że niby te roczniki tak mają, zobaczymy)".

Witam mam ten sam problem, nie działał centralny zamek, wymienilem bezpiecznik, spalilo teraz nie działają kierunkowskazy, moze ktos miał podobny problem...zastanawiam sie co mi mogło sie spalic, dzieki za odp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość grzegorz75

Witam czy ktos juz wie w czym jest problem z tym centralnym zamkiem mi tez wywaliło 2 bezpieczniki i nie wiem jak otworzyc wlew paliwa .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odświeżę temat. Mam problem z centralnym zamkiem, konkretnie z drzwiami tylnymi.

 

Objawy: Nie zamykają się drzwi, gdy zamykam z pilota lub zamka. Po prostu nie reagują. Jednak po "przećwiczeniu", czyli kilkukrotnym otwarciu i zamknięci zaczynają reagować na zamykanie i otwieranie. Oczywiście nie jednakowo, prawe tyle nieco szybciej, lewe trochę później. Wtedy zamykają i otwierają ok. Jednak jak auto postoi i znowu jest to samo, czyli przestają reagować.

 

Rozwiązanie, pytania: Czy jest to problem siłowników, może jakiś kabli. Co patrzeć, czy trzeba zdejmować tapicerkę drzwi? Widziałem że do drzwi dochodzi wiązka kabli (w gumowym wężu) jak wyjąć z gniazdka, może trzeba styki przeczyścić ? Jest na to sposób jakiś :)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przećwiczenie rozumiem, że zamykałeś i otwierałeś zamek ręcznie. W związku z tym, że później zamki zaczęły reagować i w różnym czasie to ja bym obstawiał na jakiś problem mechaniczny a nie elektryczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć .Gardi napisał wszystko we wcześniejszych postach i tak też uczyniłem . Znalazłem winę bezpiecznik to po pierwsze,tylna klapa nie ma prądu,a na koniec przerwane przewody po lewej stronie w gumowej osłonie między klapą a nadwoziem.teraz połączyć kabelki .A i jeszcze ten zablokowany wlew paliwa odkręcamy prawe światła wyjmujemy taką małą kratkę i wypinamy urządzenie ryglujące i git malina.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Hej Wam wszystkim,

 

Czy to normalne, że pilot otwiera drzwi dopiero za drugim razem, natomiast za pierwszym jest tylko mignięcie kierunków? To jest kwestia ustawienia pilota czy już coś się psuje?

Meriva A 2006r, 1,4 benzyna

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po której stronie są wiązki o centralnego zamka w klapie? Ktoś napisał, że z lewej strony, a ktoś jeszcze inny, że z prawej

Zapewne z obydwu stron trzeba będzie polutować kable bo poprzecierane beda ale napiszcie proszę po, której stronie są od centralnego w klapie. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności