Skocz do zawartości

Centralny zamek nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maniak2009

Witam ma problem z centralnym zamkiem w merivie A, nie działa centralny zamek ani z pilota ani też z kluczyka oraz nie idzie zamknąć ręcznie rygielka w drzwiach prawych tylnych, po odliczeniu aku gdzy nadusze przycisk zamykania mruganie tyko kierunkowskazami i żadne drzwi się nie zamykają,  a  z kluczyka mogę zamknąć tylko drzwi kierowcy, proszę o pomoc ponieważ skończyły mi się pomysły co to może być. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Podpinam się pod temat i zaraz wyjaśniam. Przelotki i bezpieczniki sprawdzone, po wykasowaniu temat pojawia się na nowo. Błąd B3796. Prośba Panowie, od czego teraz zacząć? Z góry przepraszam za moją niewiedzę. 

2021-02-06.jpg

Aha, zapomniałem dodać, że kierunkowskazy po wciśnięciu pilota działają, bez jakiegokolwiek dźwięku i nic, drzwi pozostają niewzruszone. Piloty dla pewności zsynchronizowane ponownie. 

Ręcznie można zamknąć, ale tylko drzwi kierowcy się odblokowują. Reszta nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniak2009

Bezpieczniki sprawdzone, są dobre a centralny nadal nie dziala, kable w drzwiach sprawdzone i są dobre, nie mam już pomysłów co to może być. Pomóżcie proszę 

 

 

Kupiłem drógi moduł koforu lecz nie wylogowany, znacie jakiś sposób by wyciągnąć z niego car pass? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem Ci jakich pinów ten błąd tyczy.

Pin 60 to główne zasilanie .

Więc miernik i mierz czy dochodzi do niego napięcie

A może wystarczy popsikać sprayem do kontaktów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniak2009, też walczę właśnie nad tym samym tematem. Jak śnieg umożliwi to sprawdzam według wskazówek adam1954... Podzielę się wrażeniami po ewentualnych próbach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkukrotnym sprawdzeniu okazuje się, że bezpiecznik 19 jest niestety spalony, wsunąłem nowy - i pyk- spalony-następny- to samo. Okazuje się, że jest zwarcie. Co teraz radzicie Panowie sprawdzić?

bezpieczniki.jpg

Dodam, że wcześniej nie wyglądał na spalony, blaszka wewnątrz wyglądała spoko. 

 

 

Aha, wlew paliwa zablokowany. :(

Dodam jeszcze dla wyjaśnienia, że wcześniej nie było bezpiecznika nr 13 w ogóle. Wsadziłem go dla formalności, ale w niczym to nie zmieniło faktu niedziałającego centralnego zamka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było bezpiecznika to trzeba było sprawdzić czy napięcie jest na zaciskach.

Po kolei wszystkie okablowania do zamków.

W pierwszej kolejności klapa bagażnika ( przelotka)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne rady (wcześniej miałem okazję skorzystać z Twojej pomocy). Myślisz, że przewody w klapie bagażnika mogą powodować zwarcie, które wywala bezpiecznik?

Powiem tylko dla swojego usprawiedliwienia, że wszelkie prace wykonywane są na zewnątrz i ze względu na mróz nie wszystko robię rozsądnie. Ze względu na marznące dłonie cud, że wyjąłem bezpiecznik. :)

Rozumiem, że muszę demontować boczki, żeby dostać się do zamków, czy jest jakaś "skrócona droga"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności