Skocz do zawartości

Jak wymienić filtr paliwa w Corsie C 1.3 CDTI


Gość marcel_kk

Rekomendowane odpowiedzi

poprostu trzeb ajedzic do pozadnych mechanikow. Ten kto sobie otworzy budynek z kasy unijnej i szyld panie co to on nie robi nie znaczy ze mozna go juz zaraz nazywac mechanikiem. Dzis mamy i nauczycieli z dyslekcja w szkolach. Pewnie zaraz bedzie chirurg ktory konowalem nie powinien byc bo sie nie nadaje. Ale co tam dzis na wszystko sie przymyka oko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

poprostu trzeb ajedzic do pozadnych mechanikow.

 

Jak mi pokażesz w moim rejonie takiego porządnego to pierwszy do niego pojadę.

Ale myślę że temat zaczyna schodzić na nie takie tory i zaraz nas admin zje...e

Ale my tutaj gadu gadu, pierdu pierdu a są problemy do rozstrzygnięcia przez fachowców.

Zajrzyj proszę http://forum.opel24.com/topic/80157-parametry-przeplywki-w-x17dtl/

Może coś podpowiesz bo moja wiedza się kończy.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć. Dziś dokonałem wymiany filtra paliwa w Corsie 1.3 cdti. W internecie znalazłem filmik gdzie jest mowa o tym aby filtr zamontować tak, cytuję: "włóż filtr paliwa do uchwytu w taki sposób, aby oznakowania znajdowały się naprzeciwko siebie". Problem w tym, ze ja tam oznakowań takowych nie widziałem a kupiłem filtr firmy Denckermann A120184. Ten wkład miał główkę taką bez żadnych wypustek a z tego co widzę to są również takie jakby z ząbkami, gdzie rozumiem, że można coś przekręcić aby się trzymało. Ja bodajże po prostu wcisnąłem ten wkład i tyle. Upewnijcie mnie czy dobrze go zamontowałem, czy jednak mogłem coś spaprać? Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że jest .

Kupiłeś kiepskiej jakości wklad.

A jako że zamienniki w wielu przypadkach nie odpowiadają oryginałom więc znaków mogą nie mieć

 

Ja natomiast znalazłem taki opis serwisowy

2021-02-06_202506.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chodzi o jakość to nie będę polemizował, mam tego świadomość. Poszedłem do sklepu, dali mi taki i tyle. Właśnie te wskazówki co podałeś u góry gdzieś widziałem tyle, że one muszą się tyczyć chyba tych wkładów  z wypustkami, np. coś takiego: https://www.iparts.pl/czesc/filtr-paliwa-denckermann-a120184,0-186-a120184-1151912.html. A mi dali w sklepie taki: https://allegro.pl/oferta/filtr-paliwa-opel-zafira-vectra-c-astra-h-1-9cdti-8563595135?reco_id=1421e5d7-68bf-11eb-8207-0c42a10e6e60&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&

Jak widać ten mój nie ma tych wypustek, także chyba wystarczyło go nasadzić bez żadnego kręcenia o 50 stopni?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie go wkładasz bez żadnego obracania, dostałeś taki filtr i nic nie zrobisz. Powinien być ten z wypustkami. Ale wkładając filtr paliwa jeśli nie byłby dobrze osadzony to nie zamknąłbyś obudowy filtra (oby nie był niższy bo będzie latał w obudowie i z filtracji nici, nawet może utrudniać przepływ). To jest tak wyliczone, że jest różnica w milimetrach oryginał czy zamiennik. Wskoczył w osadzenie i pewnie miał trochę luzu. Jeśli jest tego samego wymiaru co poprzedni to będzie dobrze. Też miałem japoński zamiennik do Vectry C i jeździ już ponad pół roku, nic się nie dzieje, koszt oryginału ponad 70-80zł, zamiennik 20-30zł. Zanim złożysz coś sprawdzaj w dwóch częściach obudowy osadzenie, luzy i wymiary poprzedniej części.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten, który kupiłem ma 102 mm a UFI, który polecał Bad 100,5 mm także powinno być ok. Porównywałem ze starym, który wyjąłem (Bosh) i w zasadzie wielkość ta sama, tamten też tą główkę miał bez wypustek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności