Skocz do zawartości

problem z ABS-em


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

może ktoś z użytkowników Sinterki miał podobne objawy:

 

po odpaleniu wsio ok! ruszamy, jedziemy (i tu różnie) czasami 10 min czasami 5min czasami 30min. I nic a czasami wywala kontrolka ABS. Po zgaszeniu i odpaleniu znów można jechać do czasu aż zaświeci. Sprawdziłem masę akumulatora, poprawiłem nie pomogło.

 

Dopiero w poniedziałek jadę na KTSa ale do tego czasu nie będę mógł spać.

 

Jak ktoś wie niech pisze.

 

pozdrawiam akim2256

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość huri_khan

W Astrze G kontrolka ABS załącza się jeżeli napięcie w instalacji spadnie poniżej 10V lub gdy czujnik piasty jest zepsuty, więc masz 2 tropy.

 

Czy dzieje się coś dziwnego ze wskaźnikami na desce rozdzielczej lub coś ze wspomaganiem kierownicy (nie wiem czy w Sintrze jest elektryczne czy hydrauliczne) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tymi kontrolkami na desce rozdzielczej to już od dawna czyt. od zawsze są jaja.

pisałem już gdzieś na forum o tym ale nikt na to rozwiązania nie miał.

 

Chodzi dokładnie o wskaźnik benzynki czasem spadnie na 0 potem się dźwiga do normalnej pozycji. czasem po włączeniu wycieraczek wskazówka też leci w dół i zaświeca się rezerwa. ten objaw jest częsty. Już się przyzwyczaiłem hehe.

 

kilka miesięcy temu wymieniałem całą piastę prawy przód bo szumiało łożysko więc i czujnik jest nowy. zostają jeszcze 3. Podobno prędkościomierz bierze sygnał z czujnika ABS z lewego przedniego więc tu też obstawiam że jest OK.

 

PZDR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Ja bym obstawiał alternator, ja miałem w Astrze coś takiego że jadę samochodem i nagle "tracę" wspomaganie. Zatrzymuję się, gaszę i zapalam ponownie silnik i wspomaganie wraca do normy, po paru kilometrach podobnie.

 

Wymieniam alternator na stary i problem znika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojadę w poniedziałek na KTS zobaczymy czy coś pokaże. Słyszałem, że jeśli to pompa, sterownik lub któryś z czujników to wykaże, ale jeśli to problem z zasilaniem to nie.

Czyli jeśli nie wykaże żadnego błędu to znakiem tego, że może to być alternator.

 

PS

mam jeszcze jedno pytanie. Czy czujnik Halla może mieć jakiś wpływ na ABS lub zasilanie?

 

PZDR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na ABS ma ,na zasilanie niema żadnego wpływu.

Alternator niepowinien mieć żadnego wpływu na działanie ABS chyba,że niedziała ładowanie ale wtedy powinna zapalić się kontrolka z akumulatorem.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na ABS ma ,na zasilanie niema żadnego wpływu. ...

Pozdr

czyli ten czujnik halla ma wpływ na ABS? Słyszałem, że są problemy z odpaleniem samochodu. Jeszcze tylko nie wiem który to dokładnie jest. Bo podobno są dwa rodzaje.

 

PZDR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z czujnika lewego koła dodatkowo idą impulsu na szybkościomierz. Każdy czujnik podaje impulsy do układu ABS. Jak któryś niedziała to układ sygnalizuje błąd i niebędzie działał poprawnie. Aby go wyłączyć wystarczy wyjąć bezpiecznik zasilający układ ABS.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z garażu sprawdziłem czujniki omomierzem. wydają się oki. wartości w granicach 0.94 0.98 po ruszaniu kołem zmieniają się wartości. Wszystkie wtyczki potraktowałem sprayem do połączeń elektrycznych. Nie pomogło.

 

Już sam nie wiem co jest nie hallo. może ktoś wie gdzie się znajduje ten czujnik HALLA i ewentualnie jak go sprawdzić?

 

PZDR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności