Skocz do zawartości

Astra H 1,7 CDTI .. który silnik to FIta a który to ISUZU


Gość Orbit

Rekomendowane odpowiedzi

jak sprawdzić lub gdzie sprawdzić czy mam silnik ISUZU czy Fiata ... otóż , ostatnio sie dowiedziałem ze nie wszystkie silniki Diesla ASTRY H III są isuzu ,

Moj silnik to Z17DTR , ale czy to jest Fiat czy ISUZU ? znalazłem taki opisy na jednej ze stron i w sumie to wynika ze jest o FIAT ?

 

 

1) Z17DTL. Jest to jednostka 16-zaworowa, turbodoładowana (z intercoolerem) o poj. 1686 cm3 z bezpośrednim wtryskiem Common Rail II generacji. Powstała na basie silnika Y17DT przy kooperacji z Fiatem.

 

2) Z17DTH jest mocniejszą wersją silnika Z17DTL. Dokonano tego poprzez zastosowanie turbosprężarki o zmiennej geometrii kierownic spalin.

Moc maks. 74kW (100KM)/4400 obr./min.

 

3) Z17DTR - jest to jednostka 16-zaworowa, turbodoładowana (z intercoolerem) o poj. 1686 cm3 z bezpośrednim wtryskiem Common Rail. Powstała na bazie silnika Z17DT montowanego w Corsach. Pompa wysokiego ciśnienia (napędzana paskiem zębatym rozrządu) spręża paliwo do ciśnienia 1800 barów i kieruje je do zasobnika. Stąd jest ono rozdzielane i przewodami dostarczane do wtryskiwaczy elektromagnetycznych.

 

4) Z17DTJ – Słabsza wersja silnika Z17DTR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Silniki Fiata to wszystkie silniki o pojemności 1,9 ( Z19DT, Z19DTJ, Z19DTH) zaś silniki 1,7 (Z17DTL, Z17DTJ, Z17DTR, Z17DTH) to Isuzu

no chyba nie uwaznie przeczytałes moj post ...

Z17DTL tak samo jak Z17DTH to FIAT ..

a co z resztą :?:

 

 

ODSYAŁM DO STRONY O ASTRZE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstała na basie silnika Y17DT

Wydaje mi się że jednak Twój post przeczytałem uważnie. Jeżeli te silniki powstały na bazie silnika Y17dt to dla mnie jest zrozumiałe że są one silnikami ISUZU ponieważ Y17dt jest silnikiem ISUZU. Istotna różnica polega na zastosowaniu w nich systemu bezpośredniego wtrysku paliwa Common rail.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze pomoge tutaj. Wszytskie 1.7 CDTI w AH itp sa sterowane ECM firmy DENSO i to juz powinno zasugerowac jedno ze jest to japonczyk czyli isuzu. To nie jest silnik fiatowski. Fait to 1.3 oraz 1.9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

hmmm . zastanwaim sie .. dlaczego na stronie "wszystko o Astrze " piszą iz te sinliki to kooperacja z Fiatem .

 

Konstrukcja silnika jest isuzu a piszą chyba dlatego że fiata bo układ wtryskowy tego silnika jest zrobiony w kooperacji z fiatem.

Silniki 1.7 to jednostki opla i isuzu a najłatwiej je rozpoznać po pojemności silnika:

-1686 cm.-silnik isuzu

-1699 cm.-silnik opla (nieraz podawana pojemność 1700cm.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja silnika jest isuzu a piszą chyba dlatego że fiata bo układ wtryskowy tego silnika jest zrobiony w kooperacji z fiatem

Przykro mi ale się chyba się mylisz układ wtryskowy wraz z pompą w silnikach 1,7cdti w Astrze H (a o niej mówimy) jest Denso HP-3/ Common Rail łącznie z systemem sterowania silnikiem także Denso DECe 01 Common rail więc nie ma mowy o współpracy z fiatem przy tych silnikach, (chyba że przyjmiemy że Fiat jako prekursor silników z common rail jest wynalazcą tego systemu - to z tym się zgodzę)

-1699 cm.-silnik opla (nieraz podawana pojemność 1700cm.)

Silniki Opla w Astrze H nie występują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podlacze sie do tematu http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/excl.gif silnik 1.7dth to isuzu na bank,natomiast 1.3dth oraz 1.9dth to silniki opracowane wraz z fiatem a nie fiatowskie!!!a napewno czysto fiatowskim silnikiem nie jest 1.3dth :urodziny: jest on opracowany przez inzynierow opla i w swojej klasie jest jednym z najlepszych na rynku,a dowodem na to ze nie jest to jednostka fiata jest fakt ze wiele elementow osprzetu silnika1.3dth nie pasuje od fiata a napewno nie skrzynia biegow+osprzet!!!pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności