Jump to content
Guest Anonymous

Sintra - pogaduchy

Recommended Posts

Witam wszystkich i chyba będę się zegnał z grupa ,nadszedł czas na pożegnanie z autobusem .4.5 roku mi służyła i powiem ze najlepszy jaki miałem ,ale będę zaglądał :drunk: bo zmieniam na Opla Meriva 1,4 turbo 120 km benzyna

Edited by sintra 98

Co nowego będzie?

Edited by mirekhood

Z drugie strony pytanie - gwizdanie/świszczenie z okolic cewki - wiem , podciśnienia lub uszczelka kolektora - ktoś ma jakieś zdjęcie poglądowe , żebym wiedział co macać ?? Drugie pytanie - śladowe ilości masła na bagnecie ?? Samochodem jeżdżę ~ 10 km dziennie do pracy i 10 km do domu - to efekt niedogrzania ??

Sintra 98

No to sobie poprawisz... 😬

ArtKTK. Ja miałem masło na bagniecie w 2.2 właśnie przez krótkie dystanse.Zwiększyłem ilość km i masełko już nie wróciło.

Artur - sprawdź rurę ssącą, może być gdzieś pęknięta albo nieszczelna na połączeniu (czerwona strzałka).

Zielona to pod spodem jest plastikowe kolano które możliwe że też jest nieszczelne (fotka poniżej).

post-22355-0-40447500-1518545491_thumb.jpg

post-22355-0-96278500-1518545334_thumb.jpg

Do uszczelki kolektora ssącego i tak pasuje pokrywę zaworów zdemontować i całą wiązkę elektryczną od wtrysków (z tego co pamiętam).

Ja bym najpierw sprawdził ssanie do kolektora (jest jeszcze rezonator), podciśnienie do serwa i do filtra węglowego.

Art zimie i przy takich przebiegach to normalne

Mialem to samo w kurze pomoglo odkrecenie korka oleju i odparowanie

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Edited by RaFik1986

Z drugie strony pytanie - gwizdanie/świszczenie z okolic cewki - wiem , podciśnienia lub uszczelka kolektora - ktoś ma jakieś zdjęcie poglądowe , żebym wiedział co macać ??

Temat mnie bardzo ciekawi.

Daj znać jak coś namierzysz.

Kolega ma to samo. Tak gwizdze, że się wytrzymać nie da.

Ale teraz pogoda nie pozwala mi na grzebanie.

Popatrzyłem na szybko z góry i nic nie znalazłem.

Na razie wstrzymuje mnie aura ... Jak tylko uda mi się coś namierzyć to dam znać :)

Co tam? Jak tam?

Tęskniliście???

U mnie klapa. Obie stanęły.

Biała nie podaje podaje paliwa(pompa buczy) wiec pewnie wężyk. A nie mam jak zbiornika opuścić w tych minutowych warunkach.

A niebieska nie ma siły kręcić.

Ładowanie nie pomaga. Oberwana cela pewnie.

Jak żyć....

Może ktoś chętny na ciasteczko?

366e60e9fc8e1d5f6e9dee7e4b46ef1e.jpga86ca950b689dda5d5fa437ee0816ec9.jpg91050e9c6e41a9d640aca638f40bfd4e.jpg950668b52623058fabc78b31b5bdec64.jpg39e527f2147c0ca8cc9c2774ced3a8df.jpg

• Upvote 1

Czołem. B)

Dobrze.

Obie jeżdżą,uszczelki kupione i lista rzeczy do zrobienia ogarnięta.Czekam na pewne okoliczności przyrody to pojadę do Błażeja i kolejne pierdoły się wyeliminuje.