Jump to content
Guest Anonymous

Sintra - pogaduchy

Recommended Posts

Rekin.

Ja znalazłem gościa od szyb w Ostrołęce który oprócz wymiany też regeneruje i naprawia szyby (ale niestety Luna nie zdążyła na naprawę) więc też poszukaj u siebie w okolicy bo już są tacy fachowcy.

A tak nawiasem mówiąc są i tańsze szyby - ale nie koniecznie dobre i oczywiście droższe - np ok 5200pln od bliźniaka atermiczna z wbudowaną antenką i ogrzewaniem.

Trzeba uważać na tanie chińczyki (mają o ok milimetr cieńszy pierwszy płat) nie są atermiczne (chociaż w opisie piszą że są) oraz słaba jest powierzchnia - rysują się byle czym (moja po 4 latach użytkowania i przejechaniu 120tkm ma pełno śladów jakby po piaskowaniu - ori tego nie miała mimo prawie 17lat i nie wiadomo ile km dodatkowo autko pochodziło z Austrii gdzie na drogi sypią piach a nie sól).

Jest jeszcze opcja poszukania używanej szyby - gdy już założyłem przy szukaniu czegoś innego trafiłem na fajną w oryginale za 120 pln na szrocie w Wieliczce (czysta może ze 2 punkciki miała) Drugą 2 lata temu w okolicy Bogatyni za 50pln (była pęknięta ale do naprawy - oprócz pęknięcia czysta i z anteną na obwodzie szyby).

Dlatego dla Zośki szukam szybiarza który naprawia a nie wymienia szyb.

Jeszcze taka jedna sprawa odnośnie szyby przedniej dlaczego pękają - opisywali to koledzy wcześniej i warto na to zwrócić uwagę w sintrze - dość często ruda zagnieżdża się w otworze szyb - dół i góra słupków "A" i połączenie z dachem i podszybiem - warto tam zaglądnąć bo to może być powodem pękania szyby.

U mnie było naprawiane w prawym górnym rogu, Mirek to chyba też naprawiał i jeszcze ktoś o tym pisał. Oczywiście Kacper na to zwrócił uwagę.