Skocz do zawartości

pomoc w kupnie alu do Merivy


Gość kasa1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.bardzo prosze o porade szpecow w kupnie alufelg do merivy taty,tata ma stalowki strukturalne czarne a chce zakupic alumoniowe,Oryginalne felgi maja ET43 a te co sie podobaja tacie maja ET35,czy mniejsze ET moze byc?Ponizej zamieszcze 2 linki z felgami co sie tacie spodobaly,co powiecie o nich,czy dobre,czy warto je kupic ?Bardzo prosze o kilka odpowiedzi,bo jak tata dzwonil do Opla i pytal o alu to oni proponowali tylko oryginalne ET43 za 750zl za sztuke.

 

http://moto.allegro.pl/nowe-felgi-15-5x110-opel-astra-meriva-vectra-i1386626833.html

 

http://moto.allegro.pl/nowe-felgi-15-5x110-opel-meriva-calibra-zafira-i1378085170.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dark_luke

Witam

Ostatnio też kupowałem alufelgi do Merivy.

Moje spostrzeżenia są takie:

- kupując oplowskie nie masz problemów ze śrubami. Ja mam dwa komplety do stalowych i do alufelg (muszą być dłuższe 0,5cm).

- no i oczywiście przy nie oryginalnych trzeba pamiętać o pierścieniach centrujących

- można kupić chińską tandetę (koszmar na dziurach).

- można czasem trafić na fajne oryginale używki jak nowe ale niestety ja mam rozstaw 4x100 a tu mały wybór niż 5x110

- jak już się decydujesz na zakup to zrób to osobiście a nie wysłka. Szwagierka kupowała do Qasqaja 16" a okazało się że w jej modelu min. 17" brak miejsca na hamulce.

Najlepsze że zakładała je w nisanie gdzie założyli już na nie opony a tu ZONK.

- na zdjęciach wyglądają inaczej niż w rzeczywistości

a jeszcze to http://www.alloyguide.com/Vauxhall.php

Uf mam nadzieje że troszkę pomogłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze upewnij, się że dobrze sprawdziłeś, bo może się mylę, ale chyba przy tym silniku masz felgi na 4 śruby a nie 5? Po drugie otwór centrujący nie może być mniejszy niż 56,6. Po trzecie ET 35 wejdzie w nadkole i problemów być nie powinno. Po czwarte najważniejsze - szukaj używanych firmowych felg a nie nowych chińskich wynalazków, które pokazałeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze upewnij, się że dobrze sprawdziłeś, bo może się mylę, ale chyba przy tym silniku masz felgi na 4 śruby a nie 5? Po drugie otwór centrujący nie może być mniejszy niż 56,6. Po trzecie ET 35 wejdzie w nadkole i problemów być nie powinno. Po czwarte najważniejsze - szukaj używanych firmowych felg a nie nowych chińskich wynalazków, które pokazałeś.[/quo

 

 

 

Witam,a wiec tak,w pytaniu napisalem wyraznie ze chodzi o felgi dla taty! Tata ma Merive 2010rok i ma 5 otworow na sruby,a ja mam Merive 2005 i mam 4 otwory na sruby.Dzwonilem do goscia z 2 linku co podalem,i te felgi nie sa produkcji chinskiej tylko podobno amerykanskiej,juz wiem wszystko,ET35 spokojnie podejdzie,wiec nie bedzie zadnego problemu.Tata nadal sie jeszcze zastanawia.Jak ja bede kupowal alu do mojej to tylko oryginalne uzywki,pozniej je wrzuce do piaskarki,wypiaskuje na chrom i pomaluje lakierem bezbarwnym,fajny trwaly efekt.Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość AdamS1981

Jeśli mogę się podpiąć do tematu...

 

Chcę wkrótce kupić alufelgi do mojej Merivy (2005 r. prod., 1,7 DTI). Na pewno będą to 15" (ze względu na: komfort podróżowania, zaporową cenę większych rozmiarów, oraz stan naszych dróg), rozstaw śrub 4x100 (tak?) (może to nieistotne ale podobają mi się: Enzo model H, Dezent RE - lub inne pięcioramienne).

 

Na felgę zamierzam założyć opony zgodne z minimalną specyfikacją producenta: 185/60 R15 lub 185/65 R15 (opon jeszcze nie mam, ale zamierzam zakupić Uniroyal RainExpert lub Rally 550 - decyzja prawie podjęta po dobrych ocenach ich użytkowników i miłych doświadczeniach z zimówkami tej firmy).

 

Zarówno opony jak i felgi zamierzam kupić nowe.

 

Mam kilka pytań dotyczących felgi:

1. jaka szerokość felgi: 6" czy 6,5"?

2. jakie jest optymalne osadzenie felgi (spotkałem się z różnymi opiniami: od ET35 do ET49! Z modeli które mi się podobają a które podałem powyżej najczęściej widuje się ET38 - może być?)

3. jaka powinna być średnica otworu centralnego (czy będę potrzebował jeszcze pierścieni centrujących?)

4. czy na coś jeszcze zwrócić uwagę?

 

Przeczytałem już chyba wszystko co było do przeczytania i dalej mam wątpliwości.

 

Doradźcie proszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozstaw śrub 4x100

Tak

 

Uniroyal RainExpert lub Rally 550

Świetny wybór na polskie warunki pogodowe.

 

6" czy 6,5"

Przy feldze 15" może być 6,5".

 

od ET35 do ET49

W tym zakresie, który podajesz wejdą bezproblemowo - ET49 to felga bardziej do wewnątrz auta wchodzi i nie wygląda zbyt ciekawie - przy ET38 czy ET35 Jest optymalnie, bo jest bardziej na zewnątrz a nie wychodzi poza obrys auta.

 

jaka powinna być średnica otworu centralnego (czy będę potrzebował jeszcze pierścieni centrujących?)

W oplu 56,6 - jeśli otwór felgi będzie mniejszy, to nie wejdzie Ci na piastę a jeśli większy, to będziesz musiał zastosować pierścienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności