Skocz do zawartości

Szarpanie podczas jazdy (pb i lpg)


Gość rabus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. Powoli dostaje rozstrojenia nerwowego z moją astrą. Przyczyna?

Auto szarpie podczas jazdy, nie ważne czy jest to na benzynie czy na gazie.

 

Gaz sekwencja (4gas green) założona miesiąc temu.

 

Wymieniłem świece. EGR odrzucam bo auto nie jest zamulone.

 

Na komputerze nie było żadnych błędów.

 

Ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak? Jeszcze pojadę na czyszczenie przepustnicy, ale to tak profilaktycznie, bo jakby przepustnica była brudna to by na gazie nie szarpało a tutaj i na tym szarpie i na tym...

 

Także prosiłbym o jakieś wskazówki co można by sprawdzić... Z góry dzięki :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn moze byc bardzo duzo.

Chociazby: dis, czujnik cisnienia bezwzglednego, czujnik polozenia walu, lewe powietrze (wszystkie węzyki + serwo) itd. Nie eliminiowalbym tez zaworu EGR, bez jego sprawdzenia.

 

Podaleś malo informacji kiedy szarpie - obroty, obciażenie, połozenie przepustnicy. To istotne zeby zawęzić krąg "podejrzanych".

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W jakim zakresie obrotów szarpie?

2. Czy zmiana położenia przepustnicy wplywa na szarpanie, czy tez wystepuje przy stalym jej położeniu? Czy szarpie po sciagnieciu nogi z gazu?

3. Czy szarpie na zimnym silniku?

4. Jakies inne objawy?

 

Jezeli wystepuje to na LPG i benzynie, to mozesz wykluczyc uklad zasilania, szukaj przyczyny gdzies w zaplonie (dis, czujnik walu) lub zwiazanej z lewym powietrzem.

 

Jak chcesz pomocy to postaraj się dokladniej opisac dolegliwosc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W jakim zakresie obrotów szarpie?

2. Czy zmiana położenia przepustnicy wplywa na szarpanie, czy tez wystepuje przy stalym jej położeniu? Czy szarpie po sciagnieciu nogi z gazu?

3. Czy szarpie na zimnym silniku?

4. Jakies inne objawy?

 

Jezeli wystepuje to na LPG i benzynie, to mozesz wykluczyc uklad zasilania, szukaj przyczyny gdzies w zaplonie (dis, czujnik walu) lub zwiazanej z lewym powietrzem.

 

Jak chcesz pomocy to postaraj się dokladniej opisac dolegliwosc.

1. 2000-5000 obr

2. Po ściągnięciu nogi z gazu przestaje szarpać

3. Szarpie na zimnym i ciepłym

4. Lekkie falowanie obrotów na biegu jałowym (bez znaczenia czy ciepły czy zimny).

 

Szarpie najczęściej gdy już jadę ze stałą prędkością 'równym gazem'.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zaczęło coraz mocniej szarpać.

Z tego co zauważyłem szarpie od 2000-3000 obrotów.

 

Szarpie gdy jade z równą prędkością (ok 70 - 90 km/h).

 

Kurde ! Czy ktoś miał taki przypadek ?

 

Jak zaczyna szarpać to dodaje gazu lub go puszczam i przestaje...

 

Kur**** dostaje z tym samochodem http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/kwasny.gif. Najgorsze jest to że na komputerze nie wykrywa żadnych błędów.

 

bardzo bym prosił o jakieś wskazówki.

 

Ps. W poniedziałek jade do znajomego mechanika, może miał taki problem... Ale puki co może wy coś będziecie mogli pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze pomyślał nad kablami i świecami, dawno temu je zmieniałeś? Sprawdź też świece, może któraś zdechła i auto nie pali na jedną.

 

Ja miałem podobne objawy jak rozciągnąłem w czasie wymianę świec i przewodów, które niestety od LPG szybciej się zużywają- mimo tego, że zawsze kupuje 'przeznaczone do samochodów z instalacją LPG' :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze pomyślał nad kablami i świecami, dawno temu je zmieniałeś? Sprawdź też świece, może któraś zdechła i auto nie pali na jedną.

 

Ja miałem podobne objawy jak rozciągnąłem w czasie wymianę świec i przewodów, które niestety od LPG szybciej się zużywają- mimo tego, że zawsze kupuje 'przeznaczone do samochodów z instalacją LPG' :mg:

Świece wymieniłem, a w ecotecu nie ma kabli tylko jest listwa http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/laugh.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stefan899

Jakiś czas temu miałem to samo.

Pojechałem do fachowca na komputer i wszystko ok żadnych błędów poza sondą lambda ale to nie był powód szarpania.

Momentami to już bałem się jechać bo auto było nie przewidywalne.

Więc dla świętego spokoju wymieniłem elektrykę .

Przewody, kopułkę, palec i świece .

Od tego momentu mam święty spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece wymieniłem, a w ecotecu nie ma kabli tylko jest listwa :lol:

Racja, przeoczyłem, ze to ecotec :lol: To ja bym się winy w listwie dopatrywał i ogólnie w elektryce. Tylko też zmienic zeby sie okazało, że to jakaś inna usterka to bez sensu. Najlepiej podjechać gdzieś do mechanika i niech sprawdzi. Niestety jak się nie ma samemu wiedzy to czasem ciężko zdiagnozować problem i trzeba dac komus zarobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności