Skocz do zawartości

Szarpanie podczas jazdy (pb i lpg)


Gość rabus

Rekomendowane odpowiedzi

Moje autko też szarpie (PB i LPG). rano po odpaleniu przez ok 3-5km jazdy idzie jak błyskawica, potem zaczyna się szarpanie :hyhy: czym dalej tym gorzej. Silnik się trzęsie i chodzi jak w traktorze.

EGR wyczyszczony, świece wymienione, filtr powietrza również.

DISa niestety nie mam od kogo podmienić by sprawdzić. Krucho z kasą teraz i nie chce wydawać w ciemno. Błędów żadnych nie wykazało.

Odpinałem już lambdę, czujnik temp, czujnik powietrza dolotowego i dalej to samo.

 

Jak narazie jedno co wiem to po prostu nie pali na jeden cylinder, szarpanie występuje gdy akurat przepali na ten cylinder. Dziś mam nadzieję że uda mi się sprawdzić ciśnienie na cylindrach, sprawdzę jeszcze czujnik wału, może się rozrząd przestawił. Jak będę wiedział co dalej dam wam znać. Widzę tylko że mnóstwo użytkowników ma problem z szarpanie i u każdego co innego jest powodem.

 

Podejrzane:

- zawory

- pierścienie

 

a może jest ktoś kto by użyczył DISa w okolicy Kościana w WLKP, byłbym wdzięczny.

Astra G 98r X16XEL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szarpanie występuje gdy utrzymuję stałą prędkość. Nie zależnie czy auto jest zagrzane czy zimne.

 

Najczęściej przy 2000 tyś obrotów (2000-3000tyś w tym przedziale).

 

Ale gdy szarpie to dodaje gazu, lub upuszczam i przestaje szarpać

------------------------------------------------------

 

Prawdopodobnie jest uszkodzony zawór EGR.

Chciałbym się od was dowiedzieć ile kosztuje DOBRY zawór EGR. Na allegro ceny plasują się od 230 zł do 280zł za nowy.

 

Tylko chciałbym kupić taką część żeby wytrzymała trochę więcej niż ma gwarancji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie same obiawy i właśnie EGR był uszkodzony,dla pewności zaślep go .

Nie będę zaślepiał - to nie jest dobre dla Astry II. Po zaślepieniu świeci się Check, a póki co mnie tak można powiedzieć stać na kupno nowego.

 

Tylko prosiłbym o podanie jakiegoś konkretnego produktu, żeby pochodził pare lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zaślepiał - to nie jest dobre dla Astry II. Po zaślepieniu świeci się Check

 

Eee, no co ty, ja mam zaślepiony i nic się nie świeci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie będę zaślepiał - to nie jest dobre dla Astry II. Po zaślepieniu świeci się Check

 

Eee, no co ty, ja mam zaślepiony i nic się nie świeci.

W astrach II 1.6 16v jest rozbudowany komp, i po rozłączeniu wtyczki będzie świecił się Check.

Ale tak jak wspomniałem, bardzo bym prosił o podanie jakichś konkretnych marek EGR w które mógłbym zainwestować, bo na mojej astruni nie oszczędzam ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W astrach II 1.6 16v jest rozbudowany komp, i po rozłączeniu wtyczki będzie świecił się Check.

Ale ja nie napisałem że mam wtyczkę odłączoną ??? Mniejsza z tym. Jeżeli chodzi o zawory EGR to najlepszym rozwiązaniem jest oddać stary do regeneracji. Nowe, nawet oryginały, padają. Niestety robią teraz szajs. Ja najpierw miałem Delphi, już po kilku km padł. Wymieniłem na nówkę oryginał GM, wytrzymał może 7000 km. Oddałem stary do regeneracji i dopiero jest spokój. Nie twierdzę że tak będzie w Twoim przypadku, jak już to kupuj GM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie włącze sie w temat ponieważ mam podobny problem ale brak rozwiązań. ASO nie dało rady i chcą mi rozbierać silnik a przy okazji 3000zl mam im dać.

Pytanie moje - ostatnią operacją której nie wykonano jest wymiana sterownika silnika - do mojego mam car pass ze wszystkimi kodami ale nie mogę znaleść innego sterownika z kodem bezpieczeństwa. Czy da sie zamienić sterownik silnika zez znajomości kodu tego drugiego? OpComem mogę wylogować swój

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem, auto zaczyna szarpać jak się silnik lekko zagrzeje i szarpie tylko jak obroty zaczynają zbliżać się do 3 tys., na niskich obrotach jest ok, a raz na postoju jak dodałem gazu to obroty wzrosły do 3,5 i same spadły do 2,5 przy czym nie dodawałem ani nie ujmowałem gazu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

POMOCY

Astra 1.4 60km x14nz

Szarpie mi podczas przyspieszania na gazie i benzynie. Gdy jadę stałą prędkością to w miarę przyjemnie się jedzie:) Czasami złapie muła na dwójce, trzeba przygazować i się odmula. Na luzie zaraz po odpaleniu potrafi się zacząć dławić, że prawie zgaśnie i trzeba przygazować. wtedy jest ok. Ostatnio jechałem to tak mi zaczęło szarpać, że więcej niż 80 nie moglem jechać. Czułem wtedy opór przy wciskaniu gazu. Poźniej miałem wrażenie jakby się coś przetkało jak gazowałem i już dało się jechać z lekkim szarpaniem.

Sprawdzałem kody błędów metodą drucikową i nic nie pokazuje. W październiku mi wyswietlilo 44 sonda lambda uboga mieszanka - wymieniłem sondę, po miesiacu znowu mi sie to pokazało, odłączyłem klemy i juz nic się nie wyswietlalo. Pewnie od gazu?

 

Kable, świece, kopułkę, palec wymieniałem we wrześniu. Nie ma dyskoteki w nocy:) Filtr powietrza, paliwa jakoś w sierpniu. Krokowca, czujnik halla ostatnio. Sprawdzałem, chyba nie ma lewego powietrza. Spalanie mam w normie 8 l gazu w trasie.

poradźcie coś, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności