Skocz do zawartości

Szarpanie podczas jazdy (pb i lpg)


Gość rabus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ja stawiam na cewkę wysokiego napięcia. Miałem tak w innym aucie. Wymieniłem wszystko: kable, świece, kopułkę... a okazało się że cewka. Jak zimny to jechał, po nagrzaniu szarpanie a później nawet zgasł że musiałem odholować. Rano odpalił bez problemu ale oddałem do bosh service diagnoza padła na cewkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Też borykałem się z szarpaniem silnika. Najgorzej było podczas ruszania i przyspieszania na 1 i 2 biegu, tak do 2 tyś obr szarpało, dławiło silnik. Po przekroczeniu 2500 obr dostawał kopa nie było szarpania. Myślałem że coś jest nie tak z wtryskiwaczami bo jeżdżę cały czas na gazie. Nie pomagała nawet dłuższa jazda na Pb i solidne przegonienie auta. Dalej szarpało. Błędów nic, egr zaślepiony, podmiana cewki. Bez zmian. Na ślepo zakupiłem na allegro u stachowiaka oryginalny czujnik powietrza dolotowego koszt 112 zł i po wymianie szarpanie znikło. W moim odczuciu teraz lepiej wkręca się na obroty, i najważniejsze nie szarpie, nie dławi podczas ruszania i przyspieszania.

 

PS: Nikomu nie sugeruję wymiany tego czujnika. To jest moje osobiste wrażenie że to czujnik był winien szarpania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo kazał mi gazownik wymienic cewke 650 poszło w p...zdu nadal to samo swiece przewody filtry wymienione dzis odlanczan lambde i zostanie czujnik halla i jak nie zadziała gazownik zdejmuje instalacje na gwaracji jest niech sie sam buja to w chojnicach na ul tucholskiej sam moze i jest dobry ale mechaników za darmo bym nie wzioł kazali mi zostawic auto to pomysla co moze jeszcze wymienic na moj koszt oczywiscie k...tasy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Saszkuks

Mam bardzo podobnie, a mianowicie, szarpanie przy równej jeździe( po dodaniu/puszeniu gazu już nei szarpie), szarpanie/skakanie podczas ruszania, chyba, że mocno dodam gazu. Auto straciło zupełnie na mocy. Wydaje mi się, że wzrosło spalanie. Dzieje się tak zarówno na lpg jak i pb. Elektryk sprawdzał świece(włożył inne) - ok, egr mówi, że sprawny, sonda lambda też ok, błędów na komputerze nie wykazuje. Czyżby to była cewka? Znajomy mówi, że może rozrząd się przestawił. Proszę o porady. Moje autko to astra g z silnikiem właśnie x16xel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem o tym temacie.

w mojej asterce udało zlokalizować się usterkę. Winien był DIS. Pojechałem do sklepu, kupiłem, zamontowałem i jak ręką odjął... znowu miała kopa i żadnego szarpania.

Wydaję mi się tylko że

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo walczyłem z szarpaniem przy ruszaniu, przy delikatnym dodawaniu gazu i po sciagnięciu nogi z gazu. Sprawdzilem wszystko, wlacznie z komputerem.

Okazalo się, ze winny jest zle pracujacy silnik krokowy, w momentach kiedy mial dzialac jako tłumik zmian połozenia przepustnicy (przy otwarciu i zamknięciu - "stany przejciowe silnika") on jeszcze bardziej nasilał efekt za bardzo się otwierając - za szybko. Chciałem zmienić mu liczbę kroków, ale niestety nie dysponuję taka mozliwością. Wiec, zmieniłem mu kształt grzybka, wydłużając mu drogę otwarcia tej magicznej dziurki w przepustnicy. Wystarczy go odpowiednio precyzyjnie stoczyć i wszystko działa jak powinno.

Grzybek silnika krokowego nie powinien się szybko otwierać, tak żeby jego przewęzenie (na koncu ma taki szpic - zmniejsza się jego srednica) w czasie delikatnego nacisniecia gazu nie znalazło się na przekroju "dziurki" w przepustnicy. Wtedy silnik dostaje za duzo powietrza i głupieje, pod obciązeniem objawia się to szarpaniem - komputer wtedy tez glupieje i szybko wydłuża i skraca czas wtrysku, jednoczesnie grzybek się chowa i wysuwa. Totalny stan nie ustalony.

U mnie teraz silnik elastycznie reaguje na delikatne zmiany połozenia przepustnicy i nie szarpie :wesoly:

Pozdrawiam.

 

Dla zainteresowanych rysunek i wymiary:

forumjm.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Saszkuks

Witam, niedawno wymieniłem kolejne rzeczy, a mianowicie cewkę zapłonową i świece, problem szarpania podczas jednostajnej jazdy nie ustał. No ale dzięki dociekliwości, wreszcie udało się znaleźć powód mojego szarpania. Okazał się winny zawór EGR. Po jego odłączeniu samochód chodzi elegancko. Niestety elektryk nie jest przekonany co do winy zaworu. Twierdzi, że według niego to wina sterownika, który wysyła błędne sygnały do niego. Zaznaczę, że miałem już problem ze sterownikiem. Gdybym miał EGR na podmiankę to bym się upewnił. Tymczasem mam 3 opcje do wyboru, zaślepić EGR - koszt ok 30 pln u mechanika, kupić nowy - ok 370 pln, naprawa sterownika minimum 1500 z tego co mi wiadomo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

Astra 1.6 16v Ecotec

szarpie( podczas jazdy 100-110km/h) i faluje 700-900

Spalanie normalne

objawy na bezynie i gazie)

 

wymienione ;

EGR

CZUJNIKI położenia wału (2)

SONDA lambda

komputer ( nic nie pok)azuje)

przepustnica ( krokowy )

lewego powietrza brak

 

 

co to jest ?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności