Skocz do zawartości

Felgi 14 corsa b-czy pasują?


Gość zajaccc.kuba

Rekomendowane odpowiedzi

mi dokładnie wyszło 18 mm ale trzeba brać taki margines +/- 2mm

wg tego przy tej szerokości felgi z et 29 felga będzie na zewnątrz wysunięta identycznie jak moje 15" 7j na et45 więc będzie w porządku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Corsunia

Witam.

Korzystając z okazji pochwale się nowymi nabytkami. ;/

Fabryczne felgi R14 z oponkami.

Teraz czekać tylko na wiosnę ???

 

Link:

Alu

Alu

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanko czy mogę zamontować te aluski na zwykłych śrubach od stalówek?

Gdzieś był post że mozna iz z fabryki wychodziły na tych śrubach z fabrycznymi alu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Także chciałbym się podczepić pod temat a mianowicie mam zamiar kupić felgi aluminiowe na letnie opony tylko nie wiem jakimi oznaczeniami mam się kierować rozmiar opony to: 145/80 R13 jakie felgi będą pasować do tych opon? Corsa 1.0 98r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

wiem ze 14" mieszcza sie bez problemu otwor centrujacy tez moze byc bo normalnie corsa ma 56-56,5 a te co ja chce kupic maja 57 czytaĹem tez ze 6j tez bym wsadziĹ do corsy ae niewiem co z tym et 33

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich, pozwolę sobie odświeżyć temat, żeby nie zaśmiecać forum.

Czy takie felgi: 14 cali 6J14H2 ET38 będą pasowały co corsy b. Najbardziej chodzi mi, czy nie będą tarły przez mniejsze ET. Opony jakie planuję to 165/65 lub 175/60 ze wskazaniem na te drugie. Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat stary ale jednak nie rozwiązany.

 

Cóż... też miałem problem z dobraniem felg do corsy, ET/szerokość/cale itd.

I napisałem właśnie tutaj na forum o tym problemie podając parametry felg które miałem na oku.

 

Krótko mówiąc między bieżniki sobie wsadźcie takie rady. Od razu zostałem odesłany na stronkę z fabrycznymi wartościami felg do corsy co mi wcale nie pomogło bo nie szukałem oryginalnych 13-stek tylko pytałem o 14" i większe oponki. Mniejsza o to...

 

Z praktyki to tutaj wam nikt nie pomoże bo każdy teorią wali z kalkulatora i tabelek producenta.

A ja znalazłem możliwość i czas na zabawę, zmierzyłem kilkanaście felg różnych marek i kilka fabrycznych od innych aut z rozstawem 4x100 bo przy okazji szukałem czegoś dla siebie.

 

Czas na fakty:

ET tutaj znaczenia nie ma zbyt wielkiego bo każda felga jest inaczej zbudowana i inaczej te parametry przewidział producent.

Zakładałem do corsy b 1.4 felgi z ET 30,33,35,39,itd. o szerokościach 6 i 6,5" i wielkościach od 13" do 15".

 

Jedne felgi pasowały inne wystawały lub za mocno się chowały ALE! skoro tak sumiennie obliczacie gdzie jakie ET wyjdzie i sztywno piszecie o tych ET39-49 to jakim cudem pasowały mi felgi ET 30-33 i nic nie ocierało?

aluski od BORBETa z ET35 już wyglądały za obrys

aluski z ET38 od innego producenta minimalnie wchodziły na amortyzator

felgi z ET 44 (chyba) wyglądały komicznie.

 

Dla niedowiarków fotka z mojego autka felgi 14" 6j ET33 oponki 185/65 pasują idealnie, w komplecie osób w aucie nic nie ociera na spalaniu nie zauważyłem różnicy a kierownica chodzi nawet lepiej niż na komicznych oryginalnych 13-stkach a i bez większego problemu 7" też by weszło bo miejsca jest dosyć i również nic by nie tarło.

ls2y.jpg

 

Było jeszcze kilka innych felg z za małym (według tego forum) ET i pasowały jak ulał.

W dużej mierze nie chodzi o ET felgi tylko o jej budowę

 

Tych co szukają nominalnych felg odsyłacie dalej do parametrów producenta ale tych co szukają większych lub kombinowanych nie w prowadzajcie w błąd i nie piszcie bzdur jak nie macie tego sprawdzonego.

 

Felgi trzeba zmierzyć do corsy, nie masz jak zmierzyć to kupujesz w ciemno i nikt na forum ci nie pomoże bo to zależy od producenta czy zbudował je tak czy inaczej...

Edytowane przez Pietros

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko ET kolego ale i szerokosc felgi ma na to wplyw

jak wytlumaczysz ze ET35 wystawalo a ET33 nie

skoro liczac samo ET przy tej samej szerokosci 33 wystaje o 2mm bardziej niz et35

zalecane to zalecane

wiadomo nie od dzisiaj ze mozna zamontowac inne

ale nikt nie powie czy bedzie wystawac i ile takie i takie ET

jak nie ma danych np jak szerokosc felgi

 

zawsze trzeba przymierzyc a nie w ciemno brac

jesli parametry sa odbiegajace od zalecanych :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności