Skocz do zawartości

kontrolka check engine-astraG


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

 

Od pewnego czasu zapala się w astrze II kontrolka check engine. Astra traci wtedy na mocy i jedzie na tak zwanym trybie awaryjnym. Kontrolka pojawia sie przeważnie gdy silnik jest już rozgrzany i auto potrzebuje wiecej mocy np jazda pod górkę. Znika po zwolnieniu pedału gazu albo zmianie biegu. Zczytanie błędu komputerem pokazało że to sonda lambda. Wymieniłem sonde na nową Bosch'a ale to nie pomogło :shock: Kontrolka dalej się zapala w tych samych momentach. Kolega pojechał na wakacje i nie moge zczytać błedu komputerem. Próbowałem zczytać błędy zgodnie z instrukcją http://astra.autokacik.pl/diagnostyka.html ale u mnie to nie działa :D Nic się nie dzieje jak połącze pin 5 i 6 i włącze zapłon. Kontrolka nie mruga i nic nie moge zczytać. Co robić. Wypytywałem jednego mechanika. Wspomniał ze katalizator może być do wymiany. Nie chce eksperymentować i wydawać kasę dlatego byłbym wdzięczny za cenne wskazówki.

 

Mam także dodatkowe pytanie. Po wciśnieciu i przytrzymaniu na jakieś 3 sekundy przycisku zerowania kilometrów pojawiaja mi sie informacje - górna lina 013,3 a dolna linia - 25535. Co te informacje oznaczaja?

 

Pozdrawiam

 

zmieniłem temat/zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrianopelek

Zczytanie błędu komputerem pokazało że to sonda lambda. Wymieniłem sonde na nową Bosch'a ale to nie pomogło

a czy błąd został wykasowany???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wczoraj rozłączyłem na 5minut akumulator.

 

Dzisiaj przejechałem około 100km i pojawiła mi się ta kontrolka z 5 razy :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon124, a jak łaczyłeś piny to patrzyłeś na gniazdo odwrotnie,bo ja tak mam.

górna lina 013,3 a dolna linia - 25535.

To jakieś impulsy przejechanych km,czy jakos tak,ale nam to do niczego niepotrzebne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak patrzyłem na gniazdo odwrotnie. Metalowe blaszki mam tylko w pinach 3, 4, 5, 6, 7, 12 i 16. Dodatkow sprawdziłem napięcie na pinach 4 i 16 i wynosi 12,58V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

witam

Miałem podobny problem jednak kontrolka zapalala się gdy nie właczyłe klimatyzacji i szyby bardzo mocno parowały, wtedy po jakimś czasi e samochód przełaczał sie w tryb awaryjny. jedynym rozwiązaniem bylo wyłączenie silnika i ponowny rozróch.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Słuchaj u mnie jet ten sam problem jade sobie autkiem niby nigdy nic a tu nagle wypie.. tego checka to jest moja zmora, u mnie wywala bład p1220 do dziś nie wiem co z tym zrobić koleś powiedział mi ze już jest po pompie ,ale czy przy 136 tyś km siada pompa ;(?8)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności